İlk PS5 fotoğrafları, Sony’nin yeni nesil konsolunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

PS5, modern tarihin en büyük oyun konsoludur

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

İlk PS5 Fotoğrafları, PS5'in Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor

Sony’nin yaklaşmakta olan PS5 donanımı, Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu’nda (NCC) göründü ve bize yeni nesil konsolun ilk yakın çekim fotoğraflarını sağladı. 

NCC, standart PS5’in yatay olarak döşenmesini, birlikte verilen kabloları ve konsolu hem dikey hem de yatay konumda tutan çıkarılabilir tabanı gösteren çeşitli görüntüler (PDF) yayınladı.

İlk PS5 Fotoğrafları, PS5'in Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor
İlk PS5 Fotoğrafları, PS5’in Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor

Fotoğraflar ayrıca PS5’in gerçekte ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bu haftanın başlarında PS5’in modern tarihin en büyük oyun konsolu olduğunu hatta Xbox One VCR benzeri şeklin ve Sony’nin kendi PS3’ünün en üstünde olduğunu öğrendik. 

Sony, bu hafta PS5 etkinliği sırasında resmi boyutları yayınladı, ancak “en büyük projeksiyonu” veya isteğe bağlı temel ölçümleri içermiyor.

PS5 Nedir?

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve 'önümüzdeki birkaç gün içinde' daha fazla stok vaat ediyor
Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

PS5 piyasaya çıktığında nasıl ön sipariş verilir? Sizleri PlayStation 5 aksesuarlarını ve her oyun oyuncusunun tartıştığı ve merakla elde ettiği yeni bir teknoloji olan Dualsense hakkında bazı bilgilerle tanıştırdık.

PlayStation 5 (resmi olarak PS5 olarak kısaltılır), Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir ev video oyun konsoludur. 2019 PlayStation 4’ün halefi olarak 12 Kasım 2020’de Kuzey Amerika, Okyanusya, Japonya, Kore ve diğer birçok bölgede piyasaya sürülecek.

Platformun, perakende oyun desteği, dijital dağıtım ve Ultra HD Blu tarafından desteklenen dijital indirmeyi birleştiren PlayStation Store ve temel PlayStation 5 olmak üzere iki türde piyasaya sürülmesi ve aynı zamanda disk sürücüsü gerektirmeyen düşük maliyetli bir dijital sürümü de muhafaza etmesi bekleniyor.

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

reklam

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/19/21446500/sony-ps5-first-photos-fcc-filing-images


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.