Herkes Yine PS5’in Fiyatı Hakkında Konuşuyor

PS5’in yüksek maliyet endişeleri devam ediyor.

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Herkes Yine PS5'in Fiyatı Hakkında Konuşuyor

Hala bir PlayStation 5 fiyat duyurusunu hevesle bekliyoruz. Bu hafta Halo: Infinite gecikmesi Sony’nin yeni nesil konsolunun maliyeti ile ilgili yeni bir endişe kaynağı gibi görünüyor. Infamous Games, bu yıl güvenilir bir muhabir Jeff Grubb sistemin 500 $’a mal olabileceğini öne sürdü.

Podcast’in bir parçası olarak spekülasyon yaparak şunları söyledi: “bence 500 $’a ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar ama para kaybedecekler.

Xbox Serisi X‘in daha pahalı olduğunu düşündüm ancak şimdi insanlarla konuşmak PS5‘in daha pahalı ve daha az güçlü olduğu gibi geliyor.”PS5‘in egzotik doğasının, piyasaya sürüldüğünde çok formatlı başlıklarda bazı farklılıklara yol açabileceğini” söyledi.

Yakın zamanda Dusk Golem‘in Capcom’un PS5’teki Resident Evil Village’ın ilk geliştirilmesinde bazı sorunlar yaşadığını iddia etmesiyle paylaşıldı ve fiyatlandırma hakkında şunları söyledi:

Xbox Series x‘i daha az pahalı ve daha güçlü bir konsol olacak bir konuma getiren, kendimi hazırlamamam istendiği için burada fazla bir şey söylememeye çalışıyorum. Örnek olarak [Resident Evil Village] kullandım ancak diğer geliştiricilerden ps5’in özellikle 4K oyunlarıyla mücadele ettiğini duydum, bu yüzden çok fazla sahte 4K göreceksiniz. ”Tabii ki, hiç kimse Sony’nin PS5’in üretimini yılın başlarında artırdığı gerçeğini tartışmıyor ve başlangıçta 5 ila 6 milyon üniteyi hedefledikten sonra Mart 2021’in sonuna kadar 10 milyon ünite üretmeyi planlıyor. Bu tür sayıları 500 dolardan daha yüksek bir fiyatla sattığını hayal etmek zor.

PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık

Bloomberg‘e göre, PS5’in malzeme listesi yaklaşık 450 $ ‘dır ve Sony’nin önümüzdeki yıl için finansal tahminlerine hızlı bir şekilde göz atmak, donanım ile küçük bir kayıp planladığını göstermektedir.

reklam

Bunun nedeni yeni konsolun piyasaya sürülmesini yansıtmak için gelirde önemli bir sıçrama öngörmesidir ancak işletme karında sadece küçük bir artış.

Hiç şüphe yok ki yeni nesil konsollar pahalı olacak ve Microsoft’un Sony’nin sisteminin maliyetini düşürmeyi başarması durumunda şaşırmayacağız, Japon devi üretimi ikiye katladı çünkü önemli sayıda birimi değiştirebileceğine inanıyor.

PS5 Nedir?

Sony'nin CEO'su: "Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!"
Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!”

PS5 piyasaya çıktığında nasıl ön sipariş verilir? Sizleri PlayStation 5 aksesuarlarını ve her oyun oyuncusunun tartıştığı ve merakla elde ettiği yeni bir teknoloji olan Dualsense hakkında bazı bilgilerle tanıştırdı.

PlayStation 5 (resmi olarak PS5 olarak kısaltılır), Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir ev video oyun konsoludur. 2019 PlayStation 4’ün halefi olarak 12 Kasım 2020’de Kuzey Amerika, Okyanusya, Japonya, Kore ve diğer birçok bölgede piyasaya sürülecek.

Platformun, perakende oyun desteği, dijital dağıtım ve Ultra HD Blu tarafından desteklenen dijital indirmeyi birleştiren PlayStation Store ve temel PlayStation 5 olmak üzere iki türde piyasaya sürülmesi ve aynı zamanda disk sürücüsü gerektirmeyen düşük maliyetli bir dijital sürümü de muhafaza etmesi bekleniyor.

Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!” haberi için tıklayın.

Kaynak: pushsquare.com/news/2020/08/everyones_talking_about_ps5s_price_again


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.