Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu nedir? PUBG Mobile Mikrofon Sorunu nasıl çözülür? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

PUBG Mobile, mobil oyunlar arasında en hızlı büyüyen oyundur ve piyasaya sürüldüğünden bu yana 500 milyondan fazla indirme toplamıştır. Oyunda keşfedilecek çeşitli haritalar, modlar bulunur ve her biri kullanıcılara farklı bir deneyim sağlayan benzersiz özelliklere sahiptir. Ayrıca arkadaşlarınızla da oynayabilir ve sesli sohbet özelliği ile iletişim kurabilirsiniz.

PUBG Mobile çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olduğundan, oyun sırasında herkes çeşitli hatalar ve aksaklıklarla karşılaşır. FPS düşüşü veya mikrofon sorunu olsun, bu hatalar ve aksaklıklar şüphesiz en can sıkıcı olanlardır. Tüm bu sorunların ortasında, bazı oyuncular mikrofonlarının düzgün çalışmadığı bir sorunla da karşı karşıya.

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri
PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile‘da mikrofonların işlevsel olmamasının birkaç nedeni vardır ve bu makale bu sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

PUBG Mobile Kulaklık Kontrolü

En İyi Apple AirPods Pro İpuçları ve Püf Noktaları
PUBG Mobile Kulaklık Kontrolü

PUBG Mobile‘daki mikrofon çalışmama sorununun tipik nedeni, hasar görmüş kulaklıklardan veya Bluetooth ile çalışan kulaklıklardan kaynaklanmaktadır. Bu durumda kablo hasarı veya dahili hasar mikrofonunuzun çalışmama sorununa neden olabilir. Bunu engellemek için aynı kulaklığı başka bir cihazda kullanmayı deneyin ve işlevselliğini test edin. Diğer telefonda da aynı sorunu veriyorsa başka bir kulaklıkla oynayın.

PUBG Mobile Mikrofon Seçme

PUBG Mobile Eylül Ayında 200 Milyon Dolar Kazandı
PUBG Mobile Mikrofon Seçme

Mikrofon düzgün çalışmadığında, sorun her zaman mikrofondan kaynaklanmaz. Bazen oyuncu yanlışlıkla mikrofon seçeneğini oyun ayarlarından kapatır. Bu ayar, cihazın sesinizi kaydetmesini yasaklar ve oyun içi iletişim sorunlarına neden olur. Bunu çözmek için mini haritanın yanında (ekranın sağ üst tarafında) bulunan mikrofon düğmesini bulun ve tıklayın. PUBG Mobile ses ayarlarını ziyaret ederek mikrofon sesinin yüksek olarak ayarlandığından emin olun.

PUBG Mobile’ın Ses Kaydetmesine İzin Verme

Konuşmadan önce PUBG Mobile‘ın mikrofon aracılığıyla ses kaydetmesine izin vermek gerekir. Cihazınızda iznin etkin olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> PUBG Mobile >> İzinler ayarlarını ziyaret edinListeden mikrofon seçeneğini bulun ve etkinleştirin.

PUBG Mobile Oyunu Yeniden Başlatma

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü
PUBG Mobile Oyunu Yeniden Başlatma

Yukarıda belirtilen her adımı test ettiyseniz, muhtemelen mikrofonun çalışmamasına neden olan anlık bir hata veya aksaklıktır. Bunu çözmek için PUBG Mobile uygulamasını yeniden başlatın ve hesabınıza tekrar giriş yapın. Çoğu zaman uygulamanın yeniden başlatılması, mikrofon sorunları dahil olmak üzere çoğu geçici hatayı düzeltir.Diğer PUBG Rehberlerimiz

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri

PUBG Arkadaş Silme

PUBG Rütbe Sıralaması

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Şekilli Nick Yazma Aracı


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar for Anonim

    Anonim

    26 Kasım 2022 22:57

    Sorunumu düzelttim beyler, biraz tesadüfen oldu. Bluetooth kulaklık ile oynarken ses geliyordu ama mikrofonu açınca ses telefona geçiyordu, bugün uygulamalara girdim oradan PUBG’nin izinlerine girdim daha sonra mikrofonun iznini kapattım. Oyuna tekrar girdim oyundayken mikrofonu açtım bu seferlik izin ver dedim düzeldi arkadaşlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.