PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu nedir? PUBG Mobile Mikrofon Sorunu nasıl çözülür? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

PUBG Mobile, mobil oyunlar arasında en hızlı büyüyen oyundur ve piyasaya sürüldüğünden bu yana 500 milyondan fazla indirme toplamıştır. Oyunda keşfedilecek çeşitli haritalar, modlar bulunur ve her biri kullanıcılara farklı bir deneyim sağlayan benzersiz özelliklere sahiptir. Ayrıca arkadaşlarınızla da oynayabilir ve sesli sohbet özelliği ile iletişim kurabilirsiniz.

PUBG Mobile çevrimiçi çok oyunculu bir oyun olduğundan, oyun sırasında herkes çeşitli hatalar ve aksaklıklarla karşılaşır. FPS düşüşü veya mikrofon sorunu olsun, bu hatalar ve aksaklıklar şüphesiz en can sıkıcı olanlardır. Tüm bu sorunların ortasında, bazı oyuncular mikrofonlarının düzgün çalışmadığı bir sorunla da karşı karşıya.

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri
PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

PUBG Mobile‘da mikrofonların işlevsel olmamasının birkaç nedeni vardır ve bu makale bu sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

PUBG Mobile Kulaklık Kontrolü

En İyi Apple AirPods Pro İpuçları ve Püf Noktaları
PUBG Mobile Kulaklık Kontrolü

PUBG Mobile‘daki mikrofon çalışmama sorununun tipik nedeni, hasar görmüş kulaklıklardan veya Bluetooth ile çalışan kulaklıklardan kaynaklanmaktadır. Bu durumda kablo hasarı veya dahili hasar mikrofonunuzun çalışmama sorununa neden olabilir. Bunu engellemek için aynı kulaklığı başka bir cihazda kullanmayı deneyin ve işlevselliğini test edin. Diğer telefonda da aynı sorunu veriyorsa başka bir kulaklıkla oynayın.

PUBG Mobile Mikrofon Seçme

PUBG Mobile Eylül Ayında 200 Milyon Dolar Kazandı
PUBG Mobile Mikrofon Seçme

Mikrofon düzgün çalışmadığında, sorun her zaman mikrofondan kaynaklanmaz. Bazen oyuncu yanlışlıkla mikrofon seçeneğini oyun ayarlarından kapatır. Bu ayar, cihazın sesinizi kaydetmesini yasaklar ve oyun içi iletişim sorunlarına neden olur. Bunu çözmek için mini haritanın yanında (ekranın sağ üst tarafında) bulunan mikrofon düğmesini bulun ve tıklayın. PUBG Mobile ses ayarlarını ziyaret ederek mikrofon sesinin yüksek olarak ayarlandığından emin olun.

PUBG Mobile’ın Ses Kaydetmesine İzin Verme

Konuşmadan önce PUBG Mobile‘ın mikrofon aracılığıyla ses kaydetmesine izin vermek gerekir. Cihazınızda iznin etkin olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> PUBG Mobile >> İzinler ayarlarını ziyaret edinListeden mikrofon seçeneğini bulun ve etkinleştirin.

PUBG Mobile Oyunu Yeniden Başlatma

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü
PUBG Mobile Oyunu Yeniden Başlatma

Yukarıda belirtilen her adımı test ettiyseniz, muhtemelen mikrofonun çalışmamasına neden olan anlık bir hata veya aksaklıktır. Bunu çözmek için PUBG Mobile uygulamasını yeniden başlatın ve hesabınıza tekrar giriş yapın. Çoğu zaman uygulamanın yeniden başlatılması, mikrofon sorunları dahil olmak üzere çoğu geçici hatayı düzeltir.

reklam


Diğer PUBG Rehberlerimiz

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri

PUBG Arkadaş Silme

PUBG Rütbe Sıralaması

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Şekilli Nick Yazma Aracı


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

4 Yorum

 1. Avatar for Anonim

  Anonim

  26 Kasım 2022 22:57

  Sorunumu düzelttim beyler, biraz tesadüfen oldu. Bluetooth kulaklık ile oynarken ses geliyordu ama mikrofonu açınca ses telefona geçiyordu, bugün uygulamalara girdim oradan PUBG’nin izinlerine girdim daha sonra mikrofonun iznini kapattım. Oyuna tekrar girdim oyundayken mikrofonu açtım bu seferlik izin ver dedim düzeldi arkadaşlar.

 2. Avatar for Anonim

  Anonim

  8 Nisan 2023 18:22

  Teşekkürler oldu. Kaç gündür uğraşıyordum olmuyordu, sağ olun.

 3. Avatar for Mutlu

  Mutlu

  7 Mayıs 2023 15:18

  Yaklaşık 2 haftadır Airpods 2 kulaklığımla arkadaşlarımın sesinin gelmesine rağmen benim sesim karşı tarafa gitmiyor.
  Bundan dolayı oyunu telefondan silip tekrar yükledim olmadı, Airpods’u resetledim olmadı, Bluetooth’tan aygıtı unut yapıp tekrar yükledim yine olmadı.

  Oyundan ayarlara girdim ses ayarlarında bir sıkıntı yok, ana ekrandaki mikrofon ve kulaklık işaretlerinde bir sıkıntı yok, A** kulaklıkta mı bir sıkıntı var dedim kulaklık oyun harici tüm işlemleri yapıyor, gelen aramaları ya da telefona Siri yolu ile verilen komutlarda da bir problem yok. Yalnız şöyle bir durum söz konusu, kablolu iPhone ® kulaklık takıyorum sorun yok kulaklıksız bir sorun da yok ama ben bu Airpods’u daha önce bu oyunda kullanabilirken şimdi neden kullanamıyorum.
  Yardımcı olursanız sevinirim

  • Avatar for Kerem

   Kerem

   13 Mayıs 2023 13:26

   Sorununuzun çözümü için birkaç olası yol bulunmaktadır:

     AirPods’un mikrofon ayarlarını kontrol edin. Bunu, iPhone’unuzdaki “Ayarlar” > “Bluetooth” menüsüne giderek yapabilirsiniz. Burada AirPods’unuzu bulun ve “i” simgesine tıklayın. “Mikrofon” bölümünde “Otomatik” seçili olmalıdır.
     iPhone’unuzun Ayarlar menüsünde, “Gizlilik” > “Mikrofon” bölümüne gidin. Burada PUBG’nin mikrofon erişimi olup olmadığını kontrol edin.
     PUBG’nin içinde, sesli sohbet ayarlarını kontrol edin. Oyunda, Ayarlar > Ses > Sesli Sohbet’i açık hale getirin. Ayrıca, “Sesli Sohbet Modu”nun “Her Zaman Açık” seçeneğine ayarlandığından emin olun.
     Son güncellemeleri kontrol edin. Bazen güncellemeler uyumluluk sorunlarını çözebilir.

   Bu adımların hiçbiri işe yaramazsa, sorunun kaynağı daha teknik bir sorun olabilir ve daha fazla yardım için PUBG’nin veya Apple’ın müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.