PUBG Mobile Eylül Ayında 200 Milyon Dolar Kazandı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

PUBG Mobile Eylül Ayında 200 Milyon Dolar Kazandı

PUBG Mobile Sensor Tower’ın raporuna göre Eylül 2020’de bir mobil oyunla dünya çapında gelir açısından ikinci oldu.

Oyunun geçen ay yaklaşık 198 milyon $ gelire ulaşarak yıldan yıla %13.3 arttığı bildirildi. Bunun çoğu, oyunun toplam gelirin %56,5’ini oluşturan Peacekeeper Elite adlı Çin versiyonundan geldi. ABD’den gelen gelir yaklaşık %12,4 ile ikinci sırada yer aldı.

Kısa süre önce PUBG Mobile  oyunun Hindistan’da yasaklanmasının ardından en büyük oyuncu tabanını (Çin dışında) kaybetti. Hindistan elektronik ve bilişim bakanlığı, oyunun Hindistan dışındaki sunuculara kullanıcıların verilerini çaldığını iddia etti. 

Buna rağmen PUBG Mobile’ın geliri pek bir darbe almadı. Bunun nedeni, Hintli oyuncuların yasaktan önce bile düşük harcama alışkanlıklarıdır. Sensor Tower istihbaratına atıfta bulunan Times Now’ın bir raporuna göre Hintliler PUBG Mobile’ın yasaklanmadan önceki toplam gelirinin yalnızca %1,2’sini oluşturuyordu.

Karşılaştırıldığında Sensör Tower’ın Ağustos 2020 tahminlerine göre PUBG Mobil Ağustos ayında oyunun yaklaşık 221 milyon dolar hasılat yaptığı bildirildi. Ağustos ayındaki bu yüksek gelir muhtemelen o ay Peacekeeper Elite’e yeni bir sezonun gelmesinden kaynaklanıyor. Yeni bir sezon, çoğu oyuncunun almak için gerçek para harcadığı yeni bir Royale Pass getiriyor.

Geçen ay en çok hasılat yapan mobil oyun, Tencent’in MOBA oyunu Honor of Kings oldu. Yalnızca Çin ve Tayvan gibi dünyanın birkaç bölgesinde mevcuttur. Eylül 2019’dan itibaren %87’lik bir büyüme olan yaklaşık 240 milyon dolar kazandı.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves’in Karakteri Hakkında Bildiğimiz Her Şey

VALORANT Battle Pass (Savaş Bileti) Nedir? Nasıl Alınır?

reklam

Call Of Duty Warzone Fps Arttırma: Daha İyisi Yok!

İtfaiyeciler Ateş Topu Fırlatan Dronelar Kullanıyor

Kaynak: dotesports.com/mobile/news/pubg-mobile-reportedly-made-nearly-200-million-in-september


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.