LoL Açılmıyor Sorunu Çözüm

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

LoL Açılmıyor Sorunu Çözüm

LoL Açılmıyor Sorunu nasıl çözülür? LoL Neden Açılmıyor? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Dünyanın en popüler Moba oyunlarından biri olan LoL‘de son zamanlarda çoğu oyuncu aynı hatayı aldı. Oyuncunun karşılaştığı bu hata hem can sıkıcı hem de oyun oynamanıza engel oluyor, oyuna hiçbir şekilde giremiyorsunuz. Bu yazıda sizlere LoL client açılmıyor hatasının çözümü göstereceğiz.

LoL Açılmıyor Sorunu Çözüm

LoL Sistem Gereksinimleri 2021
LoL Açılmıyor Sorunu Çözüm

DNS Önbelleğini Temizleyin

Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) önbelleği, geçmişte ziyaret edilen web sitelerinde veri depolamak için kullanılan bir ara dizindir. DNS önbelleğini temizlemek tüm DNS verilerini silecektir. DNS önbelleğini aşağıdaki şekilde temizleyebilirsiniz.

  • Başlat butonuna tıklayın ve cmd‘yi arayın
  • Komut İstemi‘ni açmak için Enter tuşuna basın
  • ipconfig /flushdns yazın ve tekrar Enter tuşuna basın
  • Başarılı olduktan sonra cmd “Windows IP configuration successfully flushed the DNS Resolver Cache.” mesajını gösterecektir.

Arka Planda Çalışan Programları Kapatın

Arka planda aktif olan programlar, verileri gereksiz yere kullanabilir ve oyun oynarken bant genişliğinizi tüketebilir.Onları sonlandırma adımları aşağıda verilmiştir (Windows 10):

  • Görev Yöneticisini Açın (Ctrl + Alt + Delete)
  • En üstteki Performans Sekmesi‘ne tıklayın
  • En alttaki Kaynak İzleyicisini Aç‘a tıklayın
  • Ağ Sekmesi” ne tıklayın
  • Ağ Etkinliği İçeren İşlemler‘e tıklayın
  • Sağ Tık > İşlemleri Sonlandır

Yalnızca bildiğiniz görevleri veya programları sonlandırın. Aşina olmadığınız sistem veya ağ hizmeti görevlerine müdahale etmeyin.

Güvenlik Duvarını Kapatın veya Tanımlayın

Güvenlik duvarınızı kontrol edin. Güvenlik duvarı, LoL‘ün ağa bağlanmasını engelleyebilir. Bu hata oyundan LoL sunucularına bağlantı engellendiğinde de gösterilecektir. Etkin bir güvenlik duvarınız varsa LoL ve istemcisini beyaz listeye eklediğinizden emin olun. Bilgisayarı yeniden başlatmak bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.Diğer LoL Rehberlerimiz

LoL Ticket Atma

LoL Şifre Değiştirme

reklam

LoL Şekilli Nick

LoL’deki En Yüksek Seviye

LoL FPS Arttırma 2021

LoL Nedir? Nasıl Oynanır?

LoL FPS Arttırma 2021
LoL Client Açılmama Sorunu

League of Legends, strateji odaklı bir takım oyunudur. Oyunun amacı, takım arkadaşlarıyla birlikte hareket etmek ve rakibin üssünün merkezini yok etmek ve ardından rakibi yok etmektir. Kulağa basit geliyor ama yapılabilir.

League of Legends, beş şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin merkezini yok etmeye çalıştığı bir takım çalışması strateji oyunudur. 140’tan fazla şampiyon arasından seçim yapın, destansı oyunlar oynayın, rakipleri öldürün ve zafere giden yolda kuleleri yıkın. Takımınız, rakibin karargahına ulaşmak için en az bir şeridi temizlemelidir. Savunma kulesi ve savunma kulesi önünüzde. Koridorda üç kule ve bir engelleyici var. İki kule merkezlerini koruyor.

Koridorlar arasında bir orman var. Tarafsız canavarlar ve orman bitkileri burada bulunur. En önemli canavarlar Baron Nasor ve ejderhadır. Bu birimleri azaltmak, ekibinize benzersiz bir güç sağlayabilir ve işleri tersine çevirebilir. İstikrarlı bir takım oluşturmak için beş pozisyon öneriyoruz. Her kulvarın büyük şampiyonları ve rolleri vardır. Bunların hepsini deneyin ve ardından size hitap eden koridoru seçin.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.