ABD’li Milletvekili: GTA 5 Gibi Oyunların Satışı Yasaklansın

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

GTA 5 FPS Arttırma Rehberi (Daha İyisi Yok)

GTA 5 olarak da bilinen Grand Theft Auto V yasaklanabilir. Bu serinin ve geliştiricisi Rockstar Games’in milletvekillerinin ve ABD hükümetinin dikkatini ilk kez çekmesi değil.

ABD’li Milletvekili GTA 5 Gibi Oyunların Yasaklanmasını İstedi

GTA 5 Hile Kodları: Daha İyisi Yok! PS4, XBOX, PC (2020)
ABD’li Milletvekili GTA 5 Gibi Oyunların Yasaklanmasını İstedi

Oyunla ilgili en son konuşan, 2012 yılına dayanan bir yasayı değiştirmeye çalışan ve bazı video oyunlarının reşit olmayanlar tarafından satın alınmasını engelleyen Marcus Evans Jr. dır.

Geçen hafta milletvekili, sadece psikolojik zarar içeren oyunların ve küçüklere araba hırsızlığı öğreten oyunların satışını değil, yetişkinlere de satışını yasaklamak isteyen bir yasa olan HB3531‘i sundu. Evans‘a göre bu tür oyunlar suç faaliyetlerini teşvik ediyor ve topluma zarar veriyor.

ABD’li Milletvekili: GTA 5 Gibi Oyunların Satışı Yasaklansın

Evans, “HB3531 nolu yasa, topluluklarımızda muzdarip olduğumuz faaliyetlere teşvik eden oyunlardan bazılarının satışını yasaklayacak,” dedi.

Buna ek olarak, Operation Safe Pump’ın kurucusu ve Evans Jr. ile çalışan Early Walker , özellikle GTA 5in büyük bir sorun haline geldiğini söylüyor.

GTA 5‘in bu yelpazede büyük bir sorun haline geldiğini hissediyorum. Gerçek hayat ile karşılaştırdığınızda, araba kaçırma olaylarıyla ilgili sert benzerlikler görüyorsunuz, “dedi Walker.

GTA 5 FPS Arttırma Rehberi (Daha İyisi Yok)
ABD’li Milletvekili: GTA 5 Gibi Oyunların Satışı Yasaklansın

Tasarı, yukarıda belirtilen kriterlere uyan oyunların satışını yasaklamanın yanı sıra, şiddet içeren bir video oyununun ne olduğunun tanımını da değiştirecek.

Şimdilik, sürecin ne olacağı henüz belli değil ancak video oyun hayranları ve özellikle GTA hayranları alarma geçti. Bu tür oyunlara büyük ölçüde hükümet yasaları tarafından dokunulmadı ve elbette, bu yasa tasarısı yasallaşırsa GTA‘dan fazlası etkilenecek.

reklam

İlginizi Çekebilir: Tiktok 20.000 İmza Dilekçesinden Sonra 1,7 Milyon Takipçili Hesabı Banladı


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.