LG’nin Sahibi Kimdir? Plastik Sektöründen Akıllı Telefonlara

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

LG'nin Sahibi Kimdir? Plastik Sektöründen Akıllı Telefonlara

LG Grup Güney Koreli elektronik, cep telefonu ve petrokimyanın da dahil olduğu birçok alanda faaliyet gösteren şirketler topluluğu. LG, Koo ailesi tarafından yönetilen bir aile şirketidir. Şirket, 1995’e kadar “Lucky – Goldstar” ‘ın bir kısaltması olarak LG ismini kullanmıştır.

LG Corp 1947’de kurulan ve merkezi Seul, Güney Kore’de bulunan çok uluslu bir şirketler grubudur. Tüketiciler tarafından en çok 1958’de yerel olarak üretilen parçalarla yapılan ilk radyoları üreten Koreli bir şirket olan Goldstar olarak başlayan elektronik bölümü ile tanınır.

Goldstar 1995 yılında bir Amerikan televizyon üreticisi olan Zenith’i satın aldığında LG kuruldu ve ürün yelpazesini genişletmek için Phillips Electronics ile ortaklık kurdu. Asya, Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Çin ve Kuzey Amerika’daki tüketiciler şirket tarafından üretilen mutfak ve çamaşırhane aletleri, televizyonlar ve cep telefonlarına sahiptir. 

LG’nin Sahibi Kim?

LG’nin Sahibi Kimdir?

LG Electronics, Kore ve Londra borsalarında halka açık olarak işlem görmektedir. 2013 yılında hisselerinin yüzde 31’i şirkete aitti. Yerli Koreli yatırımcıların yaklaşık yüzde 55’i ve yüzde 15’i Amerika Birleşik Devletleri dahil diğer ülkelerden gelen yatırımcılar tarafından tutuldu. 

Şirket hisselerinin yaklaşık yüzde 90’ı adi hisse senedi olup, yüzde 10’u tercih edilmektedir. Yayın tarihi itibariyle, ihraç edilen toplam 180.833.806 adet hissenin 163.647.814’ü adi, 17.185.992’si imtiyazlı paydadır.

LG Nedir?

LG'nin Sahibi Kimdir? Plastik Sektöründen Akıllı Telefonlara
LG’nin Sahibi Kimdir?

LG Electronics, dünyanın dört bir yanında 82.000 kişiye iş imkânı sağlamaktadır. 2007 yılında 44 milyar dolarlık satış rakamına ulaşan LG, dört iş biriminden oluşmaktadır. Bunlar, Mobil iletişim, dijital aletler, dijital görüntü cihazları ve dijital medya. LG dünyanın önde gelen klima, önden yüklemeli çamaşır makinesi, optik sürücüler, DVD oynatıcı, TV ve ev sinema sistemleri üreticisidir.

İlginizi Çekebilir:

Apple’ın Gerçek Sahibi Kimdir? Steve Jobs’un Hisselerine Ne Oldu?

reklam

Samsung’un Patronu Lee Kun-hee 78 Yaşında Hayatını Kaybetti

Huawei ABD Pazarına Girebilmek İçin Honor’u Satacak

Elon Musk 2024’te Mars’a İlk Uzay Gemisini Göndermek İstiyor

NASA ve Nokia Ay’a 4G İnternet Ağı Kuruyor

Kaynak: bizfluent.com/info-12198481-owns-lg-products.html


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.