İnstagram Lite Nedir? Ne İşe Yarar?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

İnstagram Lite Nedir? Ne İşe Yarar?

İnstagram dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve sık sık yaptığı yenilikler ve değişikliklerle bilinir. Uygulama şimdi sessizce yeni sürümü Lite’ı duyurdu. Peki, bildirimsiz İnstagram Lite nedir? İnstagram Lite‘ın nasıl çalıştığına dair cevapların detaylarını haberimizde bulacaksınız…

İnstagram Lite adlı İnstagram uygulamasının hafif sürümü (Sadece 2 MB dosya boyutu büyüklüğüne sahip) Facebook firması tarafından uygulama mağazalarına eklendi.

İnstagram Lite Nedir?

İnstagram Lite Nedir?

İnstagram aylık sıralama ölçüsünde 1 milyar kullanıcı sayısını bulan ve bu aktif kullanıcı sayısına ulaştığı süre düşünüldüğünde dünyanın en başarılı uygulamaları arasında gösterilebilecek ancak yenilik ve değişim dolu değil.

İnovasyon ve güncellemeler açısından pazarın önde gelen markalarından biri olarak kabul edilebilen İnstagram, diğer uygulamaların “olumlu” özelliklerini piyasaya sürmek için özellikle kendi açıklamalarıyla birçok farklı yöntemle çok başarılı çalışmalar üretmiştir. Diğer yeniliklerden farklı olarak bu İnstagram yeniliğinin çok fazla duyuru ve reklam politikası bulunmuyor. İnstagram‘ın Lite sürümü bu sefer sessizce duyuruldu.

Google Play mağazasında bulunabilen ancak Çin’de aktif olarak kullanılmayan uygulamanın açıklama kısmında “Bu uygulama yalnızca küçük bir yer kaplar ve hızlı bir şekilde indirilebilir” yazıyor. Uygulamanın indirme boyutu 573 KB ve Instagram Lite, 32 MB ana uygulama Instagram‘ın 55’te biri.

İnstagram Lite Nedir?

Tüm bu bilgilere ve küçük uygulamaya rağmen İnstagram Lite kullanıcıları, filtreleri ayarlayarak fotoğrafları paylaşabilir veya gönderi veya hikaye olarak paylaşılabilir. Hikayeyi buradan takip edebilen kullanıcılar buradan “keşif” sayfasını kontrol edebilirler. İnstagram Lite’ı İnstagram’dan ayıran özelliklerden biri de Lite üzerinden paylaşım yapamaması veya mesaj göndermemesidir.

İnstagram Lite, daha hızlı, kararlı çalışır ve basit arayüz tasarımıyla göz alıcıdır. İnstagram’ın pek çok popüler eklentisi ve aracını içermez. İnstagram Lite yakında tüm ülkelerde / bölgelerde piyasaya sürülecek.

İlginizi Çekebilir

Video Boyutu Nasıl Küçültülür?

reklam

Kertenkeleler Tesla’nın Gigafactory Planlarını Engelliyor

TikTok Çocukları Simülasyonda Yaşadığımıza İnandırıyor


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.