Dondurulan Instagram Hesabı Açma Rehberi

Instagram hesabımı dondurdum, geri alamıyorum? Dondurulan Instagram hesabı nasıl açılır? sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Dondurulan Instagram hesabı açma

Son zamanlarda oldukça popüler olan sosyal medya uygulamalarını neredeyse hepimiz kullanıyoruz. Dilediğimiz kişilerle dilediğimiz anları kolaylıkla paylaşabiliyor ve kilometrelerce uzakta olan yakınlarımız ile anında iletişim kurabiliyoruz. Ancak bazı zamanlarda sıkıcı yanları da olabiliyor. Bu durumda kişiler hesaplarını dondurmak isteyebiliyor. Her ne kadar dondurma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilmiş olsa da Instagram kullanıcıları, hesaplarını tekrar açmak isteyebiliyor çünkü sosyal medyayı bırakan yalnızca hesabı donduran kişi oluyor, diğer herkes sosyal yaşantısını, eğlenceli anlarını paylaşmaya devam ediyor.

Dondurulan Instagram Hesabı Açma Yöntemleri

Dondurulan Instagram hesabı açma yöntemleri

Aşağıda belirtilen yöntemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde dondurulmuş Instagram hesabınızı açmış olursunuz. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak isteyebilirsiniz ancak bu durumda sadece beklemeniz gerekir. Hesap dondurma işlemlerini tamamladığınızda Instagram hesabınız tamamen dondurulmuş olur. Hesabınızı dondurduktan sonra pişman olursanız hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz ancak bu işlemi birden fazla kez yaparsanız 7 gün hesabınızı tekrardan dondurmak için beklemeniz gerekir.

 • Bilgisayar üzerinden yaptığınız Instagram giriş denemeleri, mobilden yapılan girişlere göre daha etkisiz olacaktır. Bu yüzden eğer dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınız üzerinden giriş denemesi yapmış ve başarısız olmuşsanız, bir diğer yöntem olarak telefonunuzdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Eğer şifrenizi unuttuğunuzu düşünüyor ve bu yüzden giriş yapamıyorsanız dert etmeyin. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linkine tıklayarak gereken adımları yerine getirdiğinizde kendinize yeni bir şifre oluşturmuş olacaksınız. Yeni şifre oluşturma işlemini tamamladıktan sonra giriş yapmayı denediğinizde mail yolu ile bir geri dönüş alacaksınız. Bu yöntemi çalınmış hesaplarınız ya da üzerinden belli bir vakit geçmiş dondurulmuş hesaplarınız için uygulayabilirsiniz.
 • Yukarıdaki Instagram hesabı açma yöntemine ek olarak farklı bir yöntem ile de hesabınızı tekrar açabilmeniz mümkün. Instagram hesabınıza bağlı olan Facebook hesabınız ile giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirmek istiyorsanız Instagram’ın ana sayfasına gittikten veya https://instagram.com/ linkine tıkladıktan sonra “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızdaki tarayıcıya daha önceden Instagram hesap şifrenizi kaydettiyseniz bir de bu şekilde giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram uygulaması zaman zaman belli hatalar verebilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz yöntemler işinize yaramadıysa cihazınızda bulunan Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemeniz faydalı olacaktır. Ayrıca replika Instagram uygulamalarından kesinlikle uzak durun.

Instagram Hesabımı Dondurdum, Geri Açamıyorum?

Dondurulan Instagram hesabınızı açmak için yukarıda belirttiğimiz adımlar işinize yaramadıysa bir de form yardımıyla hesabınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz.

 • İlk olarak https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bağlantısına tıklayın.
 • İlk çıkan seçeneği Hayır olarak işaretleyin ve diğer bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • Sonrasında Gönder seçeneğine tıklayın.
 • Gönder seçeneğine tıkladıktan sonra ekranda Size nasıl yardımcı olabiliriz? yazısını göreceksiniz. Bu yazıyı gördüyseniz Instagram destek sayfası, sizi Instagram ana sayfasına yönlendirdi demektir.
 • Yaklaşık 10, 15 dakika sonra mail yoluyla sizinle iletişime geçmeleri gerekiyor. Gelen mail Instagramdan değil de Facebook’tan da olabilir. Bu durumda Instagram’ın, Facebook’un bir alt kuruluşu olduğunu unutmayın ve şüpheye kapılmayın.
 • Facebook üzerinden gelen mailde bir kod yazması gerekiyor.
 • Bu kod ile beraber tam isim, soyad ve kullanıcı adı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde boş bir kağıda yazıp selfie çekmeniz istenecek.
 • Selfie çektikten sonra gelen maile cevap olarak göndermeniz yeterlidir.


Süreç her ne kadar uzun gibi görünse de Instagram hesabınızı tekrar alabilmeniz için en etkili yöntemin bu formu doldurmak olduğunu unutmamalısınız.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Avatar for Yasemin

  Yasemin

  18 Haziran 2022 22:58

  Teşekkürler, sayenizde hesabımı açtım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.