Facebook Instagram, Messenger Ve WhatsApp’ı Birleştiriyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Facebook Instagram, Messenger Ve WhatsApp'ı Birleştiriyor

Instagram kullanıcıları artık Facebook hesabına ihtiyaç duymadan arkadaşlarına Messenger üzerinden mesaj gönderebilecek.

Facebook’un geçen yıl duyurduğu Instagram, WhatsApp ve Messenger’ı entegre etme planının ilk adımı oldu. 

Facebook’un önümüzdeki yıllarda mesajlaşma pazarındaki hakimiyetini etkili bir şekilde güçlendirebilir. Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın her biri 1 milyardan fazla aktif aylık kullanıcıya sahiptir.

Instagram ve Messenger kullanıcılarının birbirleriyle mesajlaşma veya görüntülü sohbet etme yeteneği şu anda belirli pazarlarda test ediliyor ve önümüzdeki aylarda küresel olarak genişleyecektir. 

İşlevselliği bu yaz test etmeye başladı ve şimdi daha geniş bir şekilde kullanıma sunuyor. Şirket, WhatsApp için aynı işlevselliğin ne zaman kullanılabileceğine dair bir zaman çizelgesi sağlamayı reddetti.

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook dahil olmak üzere çeşitli hizmetlerini iç içe geçirme planlarını ilk olarak Mart 2019’da yayınladı. 

Buradaki fikir, yalnızca WhatsApp hesabı olan kişilerin, bir uygulamayı indirmek veya mesaj göndermek için birden fazla uygulama arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan Instagram veya Messenger’da arkadaşlarına mesaj gönderebilmeleriydi. 

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Samsung akıllı telefonlarının büyük bir hayranı olduğunu söyledi için tıklayın.

reklam

Facebook Nedir?

Facebook Inc. , merkezi Menlo Park, California’da bulunan bir Amerikan sosyal medya ve medya holding şirketidir. Harvard Üniversitesi’nde oda arkadaşı Mark Zuckerberg ve Eduardo Saverin, Andrew McCrumm, Dustin Moskowitz ve Chris Hughes tarafından kuruldu. Facebook, dünyanın en değerli şirketlerinden biridir.

Facebook, Facebook Messenger, Facebook Watch ve Facebook Portal dahil olmak üzere sosyal ağ platformları dışında ürün ve hizmetler sağlar.

Ayrıca Instagram, WhatsApp, Oculus VR, Giphy ve Mapillary’yi satın aldı ve Jio Platforms’ta %9,9 hisseye sahip. Şirket 2019 itibarıyla 16 veri merkezi lokasyonunu işletmektedir. Facebook, 2020 yılına kadar %100 yenilenebilir enerji satın alma ve sera gazı emisyonlarını %75 azaltma sözü verdi.

Veri merkezi teknolojisi, geniş alanları ve çeşitli trafik modellerini barındıran dağıtılmış bir ağ sistemi olan Fabric Aggregator’ı içerir.

Sizin düşünceniz nedir? Siz kullanacak mısınız? Yorumlarda belirtin


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.