Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

,Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Facebook aklınızı okutmak isteyeceğiniz son şirketlerden biri olabilir ancak bu sosyal medya devinin denemesini engellemeyecektir.

Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor
Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Salı günü sızdırılan bir şirket toplantısında, Facebook Baş Teknoloji Sorumlusu Mike Schroepfer, şirketin sinirsel arayüz teknolojisindeki son ilerlemeyi vurguladı, BuzzFeed Haberleri raporlar. Görünüşte nihai hedef, düşüncelerimizi başka bir kişisel veri biçimi olarak toplamak değil, insanlara kendi düşünceleriyle yazılımı kontrol etme yeteneği kazandırmak.

Yine de Schroepfer tarafından edinilen sızdırılmış toplantı sesine göre insanların teknolojiyi kullanmalarını sağlamanın zor bir iş olabileceğini kabul ediyorlar. (BuzzFeed Haberleri.)

Facebook, ABD hükümeti ve 46 eyalet tarafından büyük bir antitröst davasıyla vuruldu
Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Schroepfer, “Güven kazanmak ve büyümeye devam etmek için sorumlu bir şekilde inşa etmeliyiz” dedi. “Bunu doğru yapmamız şart ki, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tüm bu harika teknolojileri… olumsuz yönlerini yaşamadan elde edebilsin.”

Sızan toplantıya dayanarak, Facebook hedefine doğru bir miktar ilerleme kaydetmiş gibi görünüyor, sadece düşünerek bir bilgisayara komutlar gönderme bilim kurgu hayali yakında gerçek olabilir.

Daha fazla oku: ABD Ordusu Askerlerin Zihinlerini Okuyan Teknolojiler Geliştiriyor

Zihin Okuma Teknolojisi

ABD Ordusu Askerlerin Zihinlerini Okuyan Teknolojiler Geliştiriyor
Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Facebook Salı günü çalışanlarına haber makalelerini özetlemek için bir araç geliştirdiğini söyledi, böylece kullanıcılar onları okumak zorunda kalmayacak. Ayrıca, insanların düşüncelerini tespit etmek ve bunları eyleme dönüştürmek için bir sinir sensörü için erken planlar ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir:  SQUID Nedir? SQUID İle En Güncel Haberler Cebinizde

İlginizi Çekebilir: Zihin Kontrolü Teknolojisi

Kargaşaya rağmen, şirketin liderleri sosyal ağ şirketinin ilerlediğini ve bu yıl yaklaşık 20.000 yeni işçi eklediğini söylediler. Facebook Baş Teknoloji Sorumlusu Mike Schroepfer, dünyanın her yerinden daha fazla insanın evlerinde olduğu için şirketin rekor kullanım deneyimi yaşadığını söyledi. Mart ayı boyunca trafiğin, Facebook’un tipik olarak yılın en yoğun dönemi olan Yeni Yıl Günü’ne benzediğini de sözlerine ekledi.

Güney Kore, Facebook'a 6,1 Milyon Dolar Ceza Verdi
Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Facebook‘un mesajlaşmadaki iyileştirmelerinin hızını COVID-19 aşısının ilerlemesiyle karşılaştıran “Teknolojiye yaptığımız yatırımlar sadece hizmetlerimizi çalışır durumda tutmakla ilgili değil” dedi. “Abartı olmadan milyarlarca kişinin hayatını iyileştirecek yeni deneyimlerin önünü açıyoruz.”

Facebook sözcüsü Liz Bourgeois bu hikaye için yorum yapmayı reddetti.

Schroepfer tarafından öne sürülen gelişmeler arasında, şirketin dahili olarak sosyal ağın hastalıklarına her derde deva olarak görülen yapay zeka taahhütleri de vardı. Facebook’un veri merkezlerinin, onları 10 ila 30 kat daha hızlı hale getirecek ve Facebook’un yapay zekasının (AI) esasen kendi kendini eğitmesine izin verecek “yeni sistemler” aldığını belirtti.

Güney Kore, Facebook'a 6,1 Milyon Dolar Ceza Verdi
Facebook Beyninizi Okumak İçin Yeni Teknolojiler Geliştiriyor

Schroepfer, “Bugün üretimde nefret söylemi, yanlış bilgilendirme ve dürüst olmak gerekirse karşılaştığımız olası en zor içerik sorunlarıyla mücadele etmek için kullandığımız anahtar araç” dedi

İlginizi Çekebilir: ABD Eyaletleri Facebook’a Dava Açmayı Planlıyor

Kaynak: buzzfeednews.com/article/ryanmac/facebook-news-article-summary-tools-brain-reader

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Dünya

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

,

Yazar:

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Uzmanların hükümetin acil olarak harekete geçmesi gerektiği konusunda uyardığı önemli göç kararının ardından, önde gelen bir avukat hava kirliliğinin ulusal sınırlara uymadığını ve çevresel bozulmanın gelecekte toplu göçe yol açacağını söyledi.

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Çevresel davalarda uzmanlaşmış bir avukat olan Sailesh Mehta şunları söyledi: “Göç ve çevresel bozulma arasındaki bağlantı açık. Küresel ısınma gezegenimizin bazı kısımlarını yaşanmaz hale getirirken, kitlesel göç norm haline gelecektir. Hava ve su kirliliği ulusal sınırlara saygı göstermez. İnsani ve siyasi bir krizin varoluşsal bir kriz haline gelmesini durdurabiliriz. Ancak liderlerimiz şimdi harekete geçmeli.”

“Temiz hava soluma hakkımız var. Hükümetler ve mahkemeler bu temel insan hakkını tanımaya başlıyor. Sorun sadece Bangladeş ve gelişmekte olan dünyanın sorunu değil. Hava kirliliği Birleşik Krallık’ta yılda yaklaşık 200.000 kişinin ölümüne katkıda bulunuyor. Dünya genelinde her dört ölümden biri kirlilikle ilişkilendirilebilir. “

Bordeaux’daki Temyiz mahkemesi, menşe ülkesinde “hava kirliliği nedeniyle solunum patolojisinde kötüleşme” ile karşılaşacağı için 40 yaşındaki adam hakkındaki sınır dışı etme kararını bozdu.

Yale ve Columbia üniversitelerinin çevresel performans endeksi 2020 yılında Bangladeş hava kalitesi açısından dünyada 179. sırada yer alırken, havadaki ince parçacıkların konsantrasyonu Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği maksimum değerin altı katıdır.

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

BM’nin insan hakları ve çevre özel raportörü Dr.David R Boyd, Mehta’nın analizine katılarak Guardian’a şunları söyledi: “Hava kirliliği yılda 7 milyon erken ölüme neden oluyor, bu nedenle insanların korunmak için temiz hava arayışı içinde göç etmeye mecbur hissetmeleri anlaşılabilir bir durumdur. sağlıkları. Hava kirliliği, ölen insanların çoğu fakir veya başka bir şekilde savunmasız olduğu için hak ettiği ilgiyi görmeyen küresel bir halk sağlığı felaketidir. “

Şöyle açıkladı: “Çalışmalarım, herkesin kesinlikle temiz hava içeren sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının tanınmasını ve uygulanmasını artırmaya odaklanıyor . Güney Afrika ve Endonezya’da bu konuyla ilgili çok önemli birkaç davaya karıştım. İyi haber şu ki, öncelikle fosil yakıt kullanımını hızla ortadan kaldırarak hava kirliliği ve iklim değişikliğini aynı anda ele alan çözümlerimiz var. “

NASA, Karantina Altında Doğayı Ne Kadar Az Kirlettiğimizi Açıkladı
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Son yıllarda Bangladeş, hava kirliliği açısından dünyanın en kötü ülkelerinden biri haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Bangladeş,  havadaki zararlı kirlilik partikülleri olan PM2.5 konsantrasyonlarında ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

Sanayileşme ve inşaat yoluyla modernizasyona yapılan vurgu, Bangladeş’in havası için yıkıcı oldu ve kirliliğin en büyük nedenleri, havaya pompalanan beton, çelik ve tuğla fabrikalarından kaynaklanan araç emisyonları, atık yanması ve toksik endüstriyel emisyonlardır. 

Bu WHO rakamlarına göre, Bangladeş’te 2018’de bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanan 572.600 ölümde hem ortam hem de evsel hava kirliliği son derece yüksek bir risk faktörü oldu. Bir rapora göre Bangladeş’teki ulusal hanelerin yaklaşık %72‘si hala ısınma ve yemek pişirmek için katı yakıt kullanıyor ve bu da hava kirliliğine büyük katkıda bulunuyor.

Hükümetin kirlilikle mücadele çabaları çoğunlukla yetersiz ve etkisiz oldu. 2019’da hükümet, şehirlerdeki binlerce yasadışı tuğla üretim fırınını kapatmaya çalıştı. Kısa süre önce, büyük kirleticiler olan, ancak henüz parlamentodan geçirilmesi gereken yasadışı endüstriyel operasyonlar için sert cezalar içeren bir temiz hava yasa tasarısı hazırlandı. 

2021, 2020'den Daha Kötü Olacak
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

İklim ve Göç Koalisyonu koordinatörü Alex Randall, insanların göç etmesine izin verecek güvenli ve yasal yolların oluşturulması gerektiğini söyledi.

“Hava kalitesinin veya diğer kirliliğin sınır dışı edilmeyi önlemek için bir neden haline geldiği bu gibi durumlar, kesinlikle ileriye dönük önemli adımlardır. İklim değişikliğinin etkilerinin insanların kalmasına izin vermek için zemin oluşturduğu gelecekteki diğer vakaların temellerini potansiyel olarak atabilirler. Aslında, çoğunlukla iklime karşı savunmasız Pasifik ada ülkelerinden gelen insanlarla ilgili birkaç başka vaka bunu yapmaya başladı.

“Ancak, bu davalar genellikle yasal emsal teşkil etmez ve iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle sınırları aşan insanlar yasal olarak gri bir alanda kalır.”

Çevresel Adalet Vakfı’na göre iklim krizi nedeniyle her 1,3 saniyede bir kişi evlerini ve mahallelerini terk etmek zorunda kalıyor, ancak milyonlarca kişi yasal korumadan yoksun. Tüm ülkeleri Paris iklim anlaşmasını hızla ve tam olarak uygulamaya çağırdı.

2021, 2020'den Daha Kötü Olacak
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Bir yıl önce Birleşmiş Milletler insan hakları komitesi tarafından alınan bir karar, hükümetlerin insanları yaşamlarının iklim krizi tarafından tehdit edilebileceği ülkelere geri göndermesinin hukuka aykırı olduğunu ortaya koydu.

Önümüzdeki on yıl içinde on milyonlarca insanın küresel ısınma nedeniyle yerinden edilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: NASA, Karantina Altında Doğayı Ne Kadar Az Kirlettiğimizi Açıkladı

Kaynak: news.yahoo.com/air-pollution-lead-mass-migration-112812101.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Haber

Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

,

Yazar:

Apple Araba Üretecek!

Korea IT News’in bildirdiğine göre Apple ve Güney Koreli Hyundai Motor, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde otonom araçlar üretmeye başlamak için bir ortaklık anlaşması planlıyor.

Apple Araba Üretecek!

Apple Araba Üretecek!

Hyundai Motor daha önce Apple ile görüştüğünü açıklamıştı. Koreli otomobil üretim şirketinin hisseleri, otomobil üreticisinin Apple ile erken aşama görüşmelerini duyurmasının ardından yaklaşık %20 arttı.

“Apple’ın Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunduğunu anlıyoruz.” Hyundai Motor temsilcisi CNBC’den Chery Kang’a verdiği demeçte, “Anlaşma henüz erken aşamada olduğu için hiçbir şeye karar verilmedi “dedi.

Kore yerel medyasının son raporu, üretim yeri, kapasitesi, anlaşmanın imzalanması ve otonom arabaların lanse edilmesi için zaman çerçevesi gibi ayrıntıları içermiyordu.

Apple, Hyundai Motor ile otonom elektrikli otomobil üretimi konusunda ortaklık anlaşması imzalayacak
Apple Araba Üretecek!

Ancak Korea IT New raporu daha önce elektrikli otomobillerin Kia Motors’un Gürcistan’daki fabrikasında üretileceğini veya şirketlerin 2024 civarında 100.000 araç üretmek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni bir fabrikaya ortak yatırım yapacağını söyledi. Reuters’e göre önerilen tesis 400.000 araç olacak.

Birkaç yıldır, Apple otomobiliyle ilgili söylentiler haberlerde yer aldı ancak somut hiçbir şey olmadı.

İlginizi Çekebilir:  FDA Doktorlara Aşı Talimatlarına Uymaları İçin Yalvarıyor

Wedbush Securities analistleri Daniel Ives ve Strecker Backe, bir notta “Son altı yılda Apple’ın otomotiv konusunda hırsını ve azmini gördük” dedi.

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
Apple Araba Üretecek!

“Cupertino salonlarında bilindiği şekliyle Titan Projesi, birkaç yıl önceki başlangıç ​​rampasından önemli ölçüde küçültüldü ve şimdi Caddenin radar ekranında yine ön ve merkez olarak görünüyor” dediler.

Benzer bir gelişmede, Hyundai Motor Group ve başkanı SoftBank Group Corp ile 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı, geçen ay Amerikan robotik tasarım şirketi Boston Dynamics‘in kontrol hisselerine sahip oldu.

Güney Koreli otomobil üreticisi, anlaşmanın, geleneksel otomobil üretimine olan bağımlılığı azaltmaya çalıştığı için operasyonları sürücüsüz arabalar, insansız hava araçları ve teslimat robotları tasarlamaya genişletmeye yardımcı olacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Apple Araba Üretecek!

Uzun yıllardır Apple’ın elektrikli otomobil projesi “Project Titan” adı altında gündemdeydi. Tahminler, Apple ekosistemiyle ilgili doğru tahminlerde bulunan ünlü analist Ming-Chi Kuo‘dan geliyor.

Kaynak: mazech.com/2021/01/apple-to-sign-partnership-deal-with-hyundai-motor-on-autonomous-electric-car-manufacturing/

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler