Zihin Kontrolü Teknolojisi

Avatar for Toprak

Son güncelleme:

Yazar:

Zihin Kontrolü Teknolojisi

Zihin kontrolü uzun yıllar boyunca bilim kurgu filmlerinde ve kitaplarında yer almış bir teknolojidir. Peki size bu teknolojinin gerçek olabiliceğini söylesem?

Zihin Kontrolü Nedir?

Zihin kontrolü bir canlıyı isteğinin dışında kontrol etmektir. Ya da o canlıya hissetmediği duyguları yaşatmak ya da duygularını engellemektir.

Çin‘in bulduğu bu similasyon insanların uyuşturucu krizine girmesini engelliyor. Asıl amacı uyuşturucu bağımlılığını durdurmak olan bu teknoloji insanlık adına büyük bir adım olabilir. Similasyonu kullanan insanlar ayrıca onları aşırı sinirlenmekten veya üzülmekten de koruyor.

Zihin kontrol teknolojisi insanlık adına büyük bir adım. Bu teknoloji geliştirilirse depresyon gibi insanlara sorun çıkaran duygulardan korunmamızı sağlayabilir.

Bu Teknoloji Gelecekte Ne İşimizi Görür?

Bu teknoloji gelecekte bizim için bir sürü yeni kapı açabilir. Böyle bir teknoloji ile insanlara yardım edecek yeni icatlar yapılıp insan beyni hakkında daha çok bilgi edilebilir. Belki de bu teknoloji sayesinde gelecekte daha zeki varlıklar olacağız. Geleceğin bize ne getireceği bilinmez ama böyle büyük bir teknoloji tüm dünyayı sarsacak gibi görünüyor.

Beyin dalgası ile iletişim


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.