CSGO Harita Yerleri

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Harita Yerleri

Bu yazıda CSGO harita yerlerinin isimlerini detaylı bir şekilde açıklayacağız. Aşağıda popüler tüm CSGO harita yerleri ve ayrıntıları bulunmaktadır.

Harita yerleri, ekibinizle iletişim halindeyken haritanın belirli alanlarına atıfta bulunmak için kullanılan sözcükler veya ifadelerdir örneğin bombanın B’ye yerleştirildiği yerin ismi “B Bölgesi” dir ve Terörist ekibinin doğduğu yerin ismi “T Spawn” dır. Bunlar çok basit ve spesifik olmayan örneklerdir, ancak size harita yerlerinin ne olduğu hakkında bir fikir verir.

CSGO’daki harita yerlerini öğrenmek oyundaki iletişiminizi geliştirecek ve takım arkadaşlarınızın size ne söylediğini daha iyi anlayabileceksiniz, bu da daha net ve özlü bir iletişim sağlayacaktır.

CSGO Cache Harita Yerlerinin İsimleri

CSGO Cache Harita Yerlerinin İsimleri

Cache, öğrenilmesi ve anlaşılması gereken birçok alanı olan büyük bir haritadır. Bu haritada yaklaşık 52 adet bölge vardır. Harita boyunca birçok gözetleme noktası ve saklanma yeri olduğunu fark edebilirsiniz. Bu ayrıntılar, Cache’yi öğrenmeyi zorlaştırır ve anlamak zaman alır. Terörist ekibi olarak oyuna başlarsanız, çok daha fazla saklanma yerine sahip olursunuz.

CSGO Dust 2 Harita Yerleri

CSGO Dust 2 Harita Yerleri
CSGO Dust 2 Harita Yerleri

Dust II, Counter-Strike’daki en ikonik bomba imha haritası ve birçok CSGO oyuncusunun favorisidir. Seriye ilk olarak 2001’de eklendiği orijinal Counter-Strike oyunu ile sunuldu. Büyük popülaritesi nedeniyle Dust II, çoğu yeni oyuncunun ilk öğreneceği oldukça basit ve öğrenmesi kolay bir haritadır. Haritanın Terörist ve Counter-Terörist ekipleri arasında çok dengeli olduğu düşünülüyor.

CSGO İnferno Harita Yerleri

CSGO İnferno Harita Yerleri

Inferno koridorlarla dolu, karşı takımı pusuya düşürmek ve Teröristleri geride tutmak için mükemmel bir haritadır. Teröristler, hem A bölgesine hem de B bölgesine en uzak noktada doğarken, Counter-Teröristler, haritanın karşı tarafında, iki bomba sahasının arasında doğar. Dar sokakları ve saklanma noktaları olan İnferno, Teröristlerin her iki bomba sahası için de yaklaşmalarını zorlaştırır.

CSGO Mirage Harita Yerleri

Mirage, CSGO’daki diğer haritalara kıyasla daha büyük bir haritadır. Bununla birlikte, bu harita için öğrenilmesi gereken 50‘den fazla yer vardır. Mirage’da çok sayıda koridor, kapı, merdiven ve büyük açık alanlar bulunur. Bomba sahaları, Mirage‘da çapraz olarak birbirinin karşısında bulunur ve A bölgesi, Counter-Teröristlerin doğduğu yere (CT Spawn) çok yakındır.

CSGO Nuke Harita Yerleri

Nuke, CSGO’daki en küçük haritalardan biridir ve harita bir binanın etrafına yerleştirildiği için benzersizdir. Oyunun içeride geçmesi ve sıkışık koşullar, yakın mesafeli silahların bu haritada işe yarayacağı anlamına gelirken, keskin nişancı silahları bu haritada nadir görülür.

reklam

Her iki bomba sahası da kapalı binaların içindedir ve iki bomba sahası arasında gizli bir bağlantı yolu sağlayan havalandırma sistemi vardır. Bomba sahalarının içeride olmasına rağmen çoğu çatışma dışarıda gerçekleşir. Nuke, tüm alanlar dahil olmak üzere siper olarak kullanılabilecek birçok eşyaya ve yere sahiptir.

CSGO Train Harita Yerleri

Train, savaşın her yerde gerçekleşebileceği küçük bir harita olmasına rağmen çok sayıda koridor ve dar yola sahiptir. Yaklaşık 45 adet önemli konuma sahip olan harita, oyundaki diğer haritaların çoğundan daha küçüktür, ancak her bomba alanının çevresinde öğrenilecek epeyce konum ve nesne vardır. Bunları bilmek, ekibinizle verimli bir iletişimin anahtarıdır.

CSGO Vertigo Harita Yerleri

Vertigo, bir bomba imha haritası olmasına rağmen daha az nesnel odaklıdır. Harita yapısı ve tasarımı yüz yüze çatışmalara neden olur. Harita iki kata yayılır, alt kat seyahat için kullanılır ve aynı zamanda Teröristlerin doğduğu bölgedir.

CSGO Overpass Harita Yerleri

Overpass haritası oldukça büyük olması ile, yaklaşık 46 adet konuma sahiptir. Overpass haritasında sizin veya düşmanınızın nerede olduğunu açıklamak için çok sayıda açıklama metnine ihtiyacınız olduğundan, Overpass‘i öğrenirken zorlanabilirsiniz. Bunlara rağmen, Overpass oldukça basit bir düzene sahiptir.

Diğer CSGO yazılarımız:

CSGO Dust 2 Harita Yerlerinin İsimleri

CSGO Map Kodları

En İyi CSGO Ayarları ve Başlatma Seçenekleri


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.