Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

,Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Dünya Sağlık Örgütü Temmuz ayından bu yana koronavirüsün kökenine ilişkin bir soruşturma planlamak için Çinli yetkililerle birlikte çalışıyor. Ancak müfettişlerin bu hafta ülkeye girme zamanı geldiğinde, içeri alınmadılar.

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Sorun şu ki, vizeleri Çin hükümeti tarafından onaylanmadı. Çinli yetkililer bunu bir yanlış anlama olarak değerlendirirken, giriş reddi çok önceden planlanmış bir araştırma için çok sinir bozucu.

DSÖ başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “İki üyenin yolculuklarına çoktan başladığını ve diğerlerinin son dakikada seyahat edemedikleri göz önüne alındığında, bu haber beni çok hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Misyonun kendisi, pandeminin Çin’de nereden ve nasıl ortaya çıktığını mümkün olduğunca çözmeyi amaçlıyor. Örneğin, Virüsün insanlara Wuhan pazarında ilk yayılıp yayılmadığı, yoksa yalnızca ilk salgının yeri olup olmadığı konusunda tartışma var.

Şimdilik, bilim adamları beklemek zorunda kaldı, biri arkasını döndü ve evine gitti. Ancak Çinli yetkililer, soruşturmayı kasıtlı olarak engellemediklerini söylüyor.

Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, “Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir,” dedi.

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti
Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Neyse ki Ghebreyesus, işlerin yakında yoluna gireceğini söylüyor.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Çin’in mümkün olan en erken konuşlandırma için dahili prosedürü hızlandırdığından emin oldum” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

DSÖ, pandeminin hayvan kökenini ve virüsün insanlara ilk nasıl geçtiğini araştırmak amacıyla aylardır Çin’e 10 kişilik uluslararası uzmanlardan oluşan bir ekip göndermek için çalışıyor.

Geçtiğimiz ay, soruşturmanın 2021 Ocak ayında başlayacağı duyurulmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’e giden uluslararası ekibin iki üyesinin Salı günü erken saatlerde yola çıktığını söyledi. Reuters haber ajansına göre, DSÖ acil durum şefi Mike Ryan, birinin geri döndüğünü ve birinin üçüncü bir ülkede olduğunu söyledi.

Covid-19 ilk olarak Çin’in merkezi Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde 2019’un sonlarında tespit edildi.

Başlangıçta virüsün et için egzotik hayvanlar satan bir pazardan kaynaklandığına inanılıyordu. Virüsün hayvanlardan insanlara sıçradığı yerin burası olduğu öne sürüldü.

O kadar çok insan her gün COVID'den ölüyor ki, neredeyse kavrayışa meydan okuyor
Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Ancak virüsün kökenleri derin bir şekilde tartışmalı. Şimdi bazı uzmanlar, piyasanın başlangıç ​​noktası olmadığına ve bunun yerine sadece orada güçlendirildiğine inanıyor.

Bazı araştırmalar, insanları enfekte edebilen koronavirüslerin yarasalarda onlarca yıldır fark edilmeden dolaştığını öne sürdü. Bununla birlikte, yarasalar ve insanlar arasında virüsü hangi ara hayvan konağının bulaştırdığı bilinmemektedir.

İlginizi Çekebilir

FDA Doktorlara Aşı Talimatlarına Uymaları İçin Yalvarıyor

Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

2 Adımda Telefon Kameranızı Termal Kameraya Çevirin

İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Kaynak: futurism.com/china-denies-access-who-team-investigating-covid-origin

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

,

Yazar:

Cyberpunk 2077'de Ne Ters Gitti?

CD Projekt CEO’su Marcin Iwiński, Aralık ayında Cyberpunk 2077 video oyununun feci şekilde piyasaya sürülmesiyle ilgili bu hafta halka açık bir konuşma yaptı. Kişisel sorumluluğu üstlendi ve takımı suçlamamalarını istedi.

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

Iwiński‘nin bir ay içinde ikinci özrü, Polonya şirketinin itibarını oyun için sekiz yıl beklemiş olan çok sayıda taraftar ve yatırımcı ile geri kazanma girişimiydi. 

Başarısız olan Cyberpunk, 10 Aralık’tan Ocak ortasına kadar CD Projekt hisselerinde %30 düşüşe neden oldu. Çoğunluğu kariyerlerini riske atmamak için isimsiz kalmak isteyen 20’den fazla mevcut ve eski CD Projekt personeli ile yapılan görüşmeler, kontrolsüz hırs, zayıf planlama ve teknik eksikliklerle gölgelenen bir gelişim sürecini tasvir ediyor.

Daha fazla oku: Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Polonyalı şirket, önümüzdeki birkaç ayı oyunda genişlemeler planlamak veya diğer popüler franchise The Witcher’ın bir sonraki serisine başlamak yerine Cyberpunk 2077′nin düzeltmeleri üzerinde çalışarak geçirecek.  Iwiński, ilk yeni güncellemenin Ocak ayının sonuna doğru ve ikincisinin sonraki haftalarda yayınlanacağını söyledi.

Geliştirme ekibi 2021’den başlayarak bunu tasarlamadı. Şimdi başarılı bir sürümü kutlamak yerine, Cyberpunk 2077’yi bir kurtuluş hikayesine dönüştürmeyi hedefleyecekler. 

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Zorlu bir savaş olacak. Electronic Arts ve Ubisoft Entertainment gibi rakiplerin aksine CD Projekt birkaç yılda yalnızca bir büyük oyun yayınlıyor, bu nedenle şirket Cyberpunk 2077‘nin önemli bir hit olacağına güveniyordu.

İlk incelemeler genellikle iyiydi ancak oyuncular oyunu ellerine aldıklarında, oyunun PC’lerde sorunları olduğunu ve konsollarda neredeyse oynanamayacağını fark ettiler. 

O kadar kötü bir performans gösterdi ki, Sony Corp. oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı ve benzeri görülmemiş bir hareket olan geri ödemeler teklif ederken, Microsoft Corp. müşterileri “oyun güncellenene kadar Xbox One’da performans sorunları yaşayabilecekleri” konusunda uyarıyor. CD Projekt, aldatıldıkları iddiasıyla yatırımcı davasıyla karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir:  FDA Doktorlara Aşı Talimatlarına Uymaları İçin Yalvarıyor
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Iwiński, mesajında  şirketin “görevi hafife aldığını” kabul ediyor. “Oyunun şehri çok kalabalık olduğu ve eski nesil konsolların disk bant genişliği olduğu için bizi sürekli zorladı” dedi. CD Projekt, oyunun piyasaya sürülmesinden önce kapsamlı bir şekilde test ederken, Iwiński bunun pek çoğunu göstermediğini söyledi. Geliştiriciler bunun tersini savundular ve birçok yaygın sorunun keşfedildiğini söylediler ancak personelin bunları düzeltmek için zamanı yoktu.

Cyberpunk 2077 nihayet 10 Aralık‘ta piyasaya sürüldüğünde, tepki hızlı ve öfkeliydi. Oyuncular, minik ağaçların ve pantolonsuz etrafta dolanan karakterlerin istila ettiği ekranların videolarını paylaştı ve vaat edilen ancak nihai üründe yer almayan özelliklerin listelerini derledi.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Geliştiriciler, PlayStation mağazasında yeniden bir yer kazanmak için ne yapılması gerektiği net olmasa da, aksaklıkların ve grafik sorunlarının çoğunun düzeltilebileceğini söylüyor. Hayranları geri kazanmak zor olabilir ancak video oyun dünyasında bir emsal var. 

Uzay simülatörü olan No Man’s Sky gibi oyunlar; Online rol yapma oyunu olan Final Fantasy XIV; ve çok oyunculu bir nişancı olan Destiny, zorlu lansmanlardan kurtuldu ve piyasaya sürüldükten sonra kademeli olarak gelişerek önemli beğeni topladı. CD Projekt hisseleri, Iwiński’nin mesajından sonra altı hafta içinde %6 arttı.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Ve Sistem Tavsiyeleri

Cyberpunk 2077 Filmleri: En İyi Cyberpunk Filmleri

Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-16/cyberpunk-2077-what-caused-the-video-game-s-disastrous-rollout

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Dünya

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

,

Yazar:

Deep Web Nasıl Bir Yer?

Eski ADT güvenlik şirketi çalışanı, özel anlarını izlemek için Dallas bölgesindeki kullanıcıların evlerine kurduğu kameralara girdiğini itiraf etti.

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti
Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

E-posta adreslerini “ADT Pulse” hesaplarına ekleyerek müşterilerin görüntülerine erişebildi. Aviles zaman zaman adresini bilgisi olmadan ekledi ancak test amacıyla hesaplarına geçici olarak erişmesi gerektiğini söylediği zamanlar da oldu. Savunma belgelerinde, dört buçuk yıl içinde 200‘den fazla müşteri hesabına 9.600‘den fazla kez eriştiğini söyledi.

FBI Dallas Özel Temsilcisi Matthew J. DeSarno yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sanık, çalışma konumunu çok sayıda insanın mahremiyetini yasadışı olarak ihlal etmek için kullandı. FBI, tüm siber saldırıları kapsamlı bir şekilde araştırmak ve suçluları eylemlerinden sorumlu tutmak için kolluk kuvvetlerimizle birlikte çalışır. Siber izinsiz girişler yalnızca işletmeleri değil aynı zamanda halkı da etkilemektedir. Yetkili kullanıcıları inceleyerek ve rutin olarak şifreleri değiştirerek, herkesi bağlı tüm cihazlarıyla siber güvenlik uygulamaları konusunda teşvik ediyoruz. Bir siber suçun kurbanı olursanız, lütfen ic3.gov veya 1-800-CALL FBI aracılığıyla FBI ile iletişime geçin.”

İlginizi Çekebilir:  Youtube Hashtag Özelliğini Kullanıma Sunuyor

ADT, Nisan ayındaki ilk açıklamasında şirket, bir müşterinin hesabına yetkisiz e-posta gönderdiğini bildirdi. “Bunu fark ettiğimiz anda, yetkisiz erişim iptal edildi ve çalışan feshedildi. Ayrıca onu emniyet teşkilatına da ihbar ettik, ”diye yazdı ADT.

İlginizi Çekebilir

Google, Avustralya’yı Tehdit Ediyor

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Ölümden Sonra Yaşam Olduğunu Kanıtlamak İçin 1 Milyon Dolar Ödül Teklif Ediyor

Youtube Hashtag Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Kaynak: finance.yahoo.com/news/home-security-tech-hack-customer-security-cameras-184500389.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler