İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Birleşik Krallık ordusu hedefleri hakkında casusluk yapabilen ve çok uzak mesafelerden bilgi toplayabilen, avuç içi büyüklüğünde 30 drone aldığını açıkladı.

Bir akıllı telefonla hemen hemen aynı ağırlığa sahip olan otonom Bugs, 40 dakikalık pil ömürleri boyunca video çekimlerini gerçekleştirirken yoğun hava koşullarında hayatta kalabilir ve 1,25 mil (2 km) mesafeleri kat edebilir, Gardiyan raporlar. Bu kadar küçük robotlar için etkileyici bir başarı, ancak aynı zamanda gözetim teknolojisi için rahatsız edici bir gelişme.

İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Son yıllarda, Birleşik Krallık ordusu, etik açıdan sorgulanabilir otonom robotlara büyük yatırım yaptı. savaş uçağı gibive üst düzey bir İngiliz general son zamanlarda önerilen robot askerler bir gün silahlı kuvvetlerin büyük bir bölümünü oluşturabilir.

Silah üreticisi BAE Systems tarafından geliştirilen yeni Bugs silahsız. Ancak, 50 MPH rüzgarları ve “ödün vermeyen hava koşullarını” geçme yetenekleri ile ordunun robotlaşmasında önemli bir rol oynuyor.

Casus Dronlar

BAE Systems‘ın uygulamalı istihbarat departmanında baş teknoloji uzmanı James Gerard, “En zorlu hava koşullarında bile, Bug köşede veya bir sonraki tepede bulunanlar hakkında hayati taktiksel istihbarat sunabilir ve birliklere görsel bir güncelleme sağlamak için özerk bir şekilde çalışabilir” dedi.

Ancak, Böcekler’in istihbaratının işe yarayacağına herkes ikna olmadı. Aslında, Drone Wars gözlemci grubu yöneticisi Chris Cole şunları söyledi: “Guardian tehlikeli olabilir.”

Cole, “Geçmişte birçok kez, uzaktan gözetim yoluyla elde edilen bilgilere dayanarak hava saldırıları ve diğer ölümcül eylemler emrini veren komutanlara şahit olduk,” dedi, “sadece bu yanlış anlayışla sahadaki durumun çok farklı olduğu ortaya çıktı. sivil kayıplara yol açıyor.”

İlginizi Çekebilir: Kertenkeleler Tesla’nın Gigafactory Planlarını Engelliyor

reklam

Kaynak: futurism.com/uk-military-tiny-spy-drones-travel-over-mile


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.