Apex Legends Silah Türleri ve Tavsiyeler

Avatar for Efe Ertekin

Son güncelleme:

Apex Legends Silah Türleri

Bu yazıda Apex Legends silah türlerinden, Apex Legends‘taki silahların ne kadar kullanılabilir ve güzel olduğundan bahsedeceğim fakat altın silahlar hariç çünkü onlar en üst seviye ve çok güzel ve kullanılabilir silahlar.

F Sınıfı

Mozambique

Bu pompalı çok düşük mermi kapasitesi ve az hasar vermesi nedeni ile oyundaki en kötü silah.

Mozambique

L-Star

L-Star çok seken, nişan alması zor ve çok eklentisi olmadığı için kötü bir silah.

L-Star

D Sınıfı

Sentinel

Hasarı çok düşük yavaş mermi atış hızı ve iyileştirme eşyaları kullanması nedeni ile çok kullanılabilir bir silah değil.

Sentinel

Spitfire

Bu silah yeni başlayan ve nişan almakta zorlananlar için iyi bir silah olsa da yavaş atış hızı ve az hasarı bu silahı kötü yapan özelliklerdendir.

Spitfire

C Sınıfı

Longbow

Bu silah oyundaki en iyi silahlardan biri olmasına rağmen oyundaki sniperlara gelen genel nerf yüzünden kullanılabilirliğini yitirdi.

Longbow

Re-45

Bu silaha gelen buff’dan sonra gayet iyi olsada oyun sonunda bu silahı başka bir silah ile değiştirmek isteyeceksiniz çünkü oyun sonunda bu silahdan daha iyi silahlara ihtiyacınız olacak.

Re-45

Charge Rifle

Bu silah oyuna ilk geldiğinden çok güçlü olsa bile bir şarjörde 4 mermi olması, uzun şarjör değiştirme süresi nedeni ile o kadar güzel bir silah değil.

reklam
Charge Rifle

P2020

Bu silah hammer point eklentisi ile çok iyi olsa bile onsuz oyundaki en kötü silah denilebilir, bir silahın eklenti ile çok güçlü olması iyi bir durum değildir çünkü eklentiyi bulamadığınız takdirde çok kötü kalabilir.

P2020

Alternator

Bu silah yakın çatışmada iyi fakat uzak çatışmada nişan alması zor, hasarı ve mermi kapasitesi düşük ancak yeni başlayanlar için iyi bir silah.

Alternator

B Sınıfı

Triple Take

Bu silah oyundaki en iyi sniper (Kraber ondan iyi ama o altın silah). Yakın ve uzak mesafeden çok iyi Precision Choke’u ile oyun sonunda bile kullanılabilir güzel bir silahtır.

Triple Take

Flatline

Bu silah orta ve yakın mesafe çatışmalarında etkili fakat uzak çatışmada düşmana çok hasar veremiyor.

Flatline

Hemlock

Bu silah hem tekli hem de çoklu atış türüne sahip, yakın ve uzak mesafede çok iyi fakat otomatik ateş edemiyor ama yine de çok iyi ve kullanılabilir.

Mastiff

Bu silah yakın çatışmada iyi, ortalama mermi kapasitesi fazla, hasarı yüksek, güzel ve kullanılabilir bir silah.

Mastiff

A Sınıfı

Eva-8

Oyundaki en iyi shotgun olan bu silah fazla mermi kapasitesi ve hasarı ile çok güzel ve kullanılabilir.

Eva-8

Prowler

Bu silah, Select Fire ile S sınıfı olabilir ancak Select Fire olmadan o kadar da iyi bir silah değil ve oynanış tarzını değiştirmeniz gerekiyor.

Prowler

Havoc

Bu silah haftalar önce oyunun en iyi silahı iken mermi kapasitesinin düşürülmesi ve nişan alması zorlaştırıldıktan sonra o kadar da iyi değil ama yakın çatışmada iyi iş çıkarıyor.

Havoc

R-301

Bu silah kullanması kolay, iyi mermi kapasitesi ve fazla hasar ile en iyi silahlardan biridir.

reklam
R-301

S Sınıfı

G7 Scout

Bu silah sniper olmasına rağmen gelen nerf’den sonra artık Sniper Scope‘u takılamıyor ve bunun yerine light ammo kullanıyor. Hızlı ateş hızı ve yüksek mermi kapasitesi ile kullanması zor ama alışıldığında etkili bir silah.

R-99

Bu silah yakından etkili diye bilinse de uzak, orta ve yakın mesafede kullanılabilir, çok hızlı ateş hızı ve çok yüksek hasarı ile oyundaki en iyi 2. silah.

R-99
Apex Legends Silah Türleri

Wingman

Oyundaki en iyi silah olan Wingman hem menzili çok etkili nerflenmesine rağmen oyundaki en fazla hasar veren silahlardan, Hip-fire’ı bile gayet iyi ve oyuna tekrar getirilen Skull Piecer ile oyunun en iyi silahı ayrıca çok mermi de gerektirmiyor.

Wingman
Apex Legends Silah Türleri


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.