Apex Legends Hangi Karakteri Almalıyım?

Avatar for Atay Alp Emir

Son güncelleme:

Apex Legends Hangi Karakteri Almalıyım?

Apex Legends‘ta güncel olarak 18 karakter bulunmakta ancak hiçbir karektere en iyi karekter diyemeyiz. Bu karekterlerin sahip olduğu pasif, taktiksel ve ‘ultimate’ özellikleri etkili kılmak tamamen oyuncunun elinde. Biz buradaki yazımızda oyun tarzlarına göre seçilebilecek en iyi karekterleri derledik, umarım işinize yarar.

1. Loot yapıp oyun sonuna güçlü giren bir tarza sahipsen…

Kesinlikle Lifeline kullanmalısın, Lifeline’ın süper gücü ile çağırdığı ‘care package’ iyi bir loot yapmak için ideal. Sürekli ‘ultimate’ doldurup oyun sonuna çok güçlü bir şekilde girebilirsin. Aynı zamanda Lifeline ile birlikte Loba da iş görebilir ama Loba’yı bu kategoriye sokmuyorum çünkü daha farklı oyun tarzlarında daha etkili olabilir.

2. Rakibe saldırmak yerine tuzaklar kurup onların sana gelmesini isteyen bir yapıya sahipsen…

Kesinlikle Caustic ve Wattson senin için ideal. Alan gittikçe daralınca onun endişesiyle sana koşan rakipler tuzaklar ile karşı karşıya kalıp afallayabilir.

  • Wattson, çitler çevirip rakibin yolunu kesebilir eğer rakip çitlerin içinden geçmeyi göze alırsa alacağı hasar ve yavaşlama etkisinin yardımıyla onu öldürebilirsiniz.
  • Caustic ile ise gaz bidonlarını etkili yerlere yerleştirip hem rakibi sıkıştırıp öldürebilir hem de rakibin önünü kesebilirsiniz, gazların hasarı ve yavaşlatması asla azımsanmamalıdır. Alan daraldığında çok sinir bozucu olabiliyor.
Apex Legends Wattson ve Caustic
Wattson ve Caustic

3. Eğer saldırgan bir yapıya sahipsen ve maç esnasında sürekli hareketliysen…

Seçebileceğin karakterler çok: Bloodhound, Wraith, Octane, Pathfinder, Revenant.

Hepsine genel olarak değinmem gerekirse;

1. Bloodhound ile rakiplerin izini sürebilir, taktiksel ve süper gücüyle onların yerini görüp direkt üstlerine koşabilirsin. Oynaması aşırı zevkli olan bu tarza ‘avcı’ teması işlenmiş Bloodhound birebir.

Apex Legends Bloodhound

2. Wraith ile portal açıp bir yerden başka bir yere hızlı ve güvenli bir şekilde gidip taktiksel özelliği ile görünmez olarak rakibi şaşırtabilirsin.

Apex Legends Wraith

3. Octane zaten bu tarz için yapılmış bir karekter. Özel güçleri daha hızlı koşmak ve ‘jump pad’ ile çok yukarılara zıplamak olan bir karekteri saklanarak kullanırsanız harcamış olursunuz. Hız sevip adrenalin isteyenler için yapılmış bir karakter.

reklam
Apex Legends Octane
Apex Legends Karakter Rehberi

4. Pathfinder bu kategorideki diğer karakterlere göre daha az efektif olsa da kancası ile yüksek yerlere çıkıp sallanabilmesi ve sıra dışı vuruşlar yapabilmesi onu bu tarzda iyi kullanılabilecek bir karakter yapıyor.

Apex Legends Pathfinder

5. Revenant diğer karekterlerden daha yükseğe tırmanıyor, eğilirken daha hızlı ilerliyor. Aynı zamanda rakibinin özel güçlerini iptal edecek bir taktiksel yetenek ve rakiplere güvenli bir şekilde saldırmasını sağlayan bir ‘ultimate’i var. Eğer fazla hasar yerse direkt ultisine geri ışınlanıyor ve kendisini güvene alıyor.

Apex Legends Revenant

Biz burada hepsini özel güçleri ile derledik, seç beğen al 🙂

4. Temkinli bir yapıya sahip ve çok olmasa da saldırgan bir yapıya sahipsen…

Yine birden fazla seçeneğin var: Crypto, Mirage, Bangalore, Gibraltar.

1. Crypto‘nun özel gücü olan ‘drone’u ile bir yere gitmeden önce orayı kontrol edebilir, rakiplerin yerini işaretleyebilir, tuzak kırabilir ve hiç riske girmeden takım arkadaşlarının ‘banner’larını alabilirsin. Kısacası ben güvende kalıyım, işi robotlar yapsın tadında bir karakter.

Apex Legends Crypto

2. Mirage yere devrildiğinde görünmez olup kendisini olay yerinden çok iyi bir şekilde kurtarabilir, takım arkadaşlarını canlandırırken görünmez olabilir ve klonlarını atıp rakiplerin kafasını karıştırabilir. Hazır rakibin kafası karışmışken ister rakibe saldırın isterseniz kaçın, orası tamamen size kalmış.

Apex Legends Mirage

3. Bangalore ile rakip size ateş ettiğinde çok hızlı bir şekilde koşup pozisyon alabilirsiniz, sis bombası atıp olay yerinden kaçabilir veya siste saklanabilirsiniz. Aynı zamanda hava bombardımanı çağırıp rakibe ciddi hasarlar verebilirsiniz. Söylediğim gibi kaçmak için de ideal saldırmak için de ideal.

Apex Legends Bangalore

4. Gibraltar ile nişan alırken kafanızı ve vücudunuzun belli bir kısmını koruyan ekstra kalkana sahip olursunuz. Taktiksel yeteneği ile içeriye dışarıdan mermi geçirmeyen ve içeride daha hızlı can ve kalkan basabileceğiniz bir kubbe koyabilirsiniz. Eğer saldırmak isterseniz yine bir hava bombardımanı çağırabilirsiniz.

Apex Legends Gibraltar

5- İyi bir loot ile rakiplere saldırmak aynı zamanda etkili bir şekilde pozisyon almak istiyorsan…

Kesinlikle Loba almalısın. Loba tek başına birçok şeyi yapabilen bir karakter olduğundan ona ayrı bir başlık açmak istedim. Loba’nın pasif gücü ile destansı ve efsanevi eşyaların yerini görebilir; saldırmak, pozisyon almak, kaçmak için ışınlanabilir ve belli bir bölgedeki eşyaların hepsini kendine çekip dilediğini alabilirsin. Loot yapıp hızlı oyun tarzını sevenler için ideal.

Apex Legends Loba

Sayfamızı takipte kalmayı unutmayın, iyi günler 🙂

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.