Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor

Avustralya kendi gizemli metal monolitine kavuştu ve bu sefer bazı şifreli yerlere işaret eden yüzeyine kazınmış koordinatları içeriyor.

Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor

Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor
Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor

Monolitler neredeyse her gün dünya çapında ortaya çıkan üç metrelik içi boş kutulardır. İlki, Utah‘da keşfedildi birkaç yıldır oradaydı. Kalite güvencesi ve kaplamadaki bazı farklılıkların yanı sıra, yapıların çoğu benzer görünüyordu.

Kaliforniya dahil ABD‘nin diğer bölgelerinde ve ayrıca İngiltere, Romanya ve Hollanda’ya kadar başka monolitler bulundu.

Komplo Junky

Yeni Monolit Gizemli Şifreler Ve Koordinatlar İçeriyor

Güney Avustralya’da Adelaide dışında bir alanda keşfedilen en son monolit, hikayeye kendi küçük kıvrımlarını ekliyor: yüzeyine kazınmış şifreli koordinatlar.

Bazı tuhaf yerlere işaret ediyorlar: ilk koordinatlar New York’taki Trump Tower‘ı gösteriyor, ikincisi Kuzey Mariana Adaları’ndaki ıssız bir adayı ve üçüncüsü Mısır’daki Sfenks‘i gösteriyor.

Bu koordinatların önemi tamamen bilinmemektedir.

Sanatçı kolektifi The Most Famous Artist ve Yeni Zelanda merkezli I Did A Thing adlı YouTube kanalı da dahil olmak üzere birkaç grup gizemli monolitler için itibar kazanmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilir:

reklam

Dünyanın En Büyük Teleskoplarından Biri Saniyeler İçinde Yıkıldı

Bir Çok Büyük Firma New York’tan Taşınmayı Düşünüyor

Finlandiya’daki Nükleer Santraller Acil Durum Sebebiyle Kapatıldı!

Deep Web Gerçek Mi?

Monolit Nedir?

Monolit terimi, son günlerde farklı lokasyonlarda ortaya çıkan yekpare bloklar dolayısıyla gündemde yer almaya başlamıştır. Jeolojik ve teknolojik olarak ele alınan monolit, büyük boyutlu bir kitleyi ifade etmektedir. Peki, monolit nedir ve ne demek? İşte pek çok kişinin merakla araştırdığı monolit hakkında bazı bilgiler

Monolit Ne Demek?

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitledir. Sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan olan bu kitleleri, genellikle erozyon açığa çıkarmıştır. İsim  latince monolithus sözcüğünden gelir ki bu da Yunanca μονόλιϑος (monolithos) sözcüğünden gelmektedir. μονόλιϑος sözcüğü ise μόνος yani “tek” ve λίϑος yani “taş”tan türemiştir. İngilizce ve Türkçeye ise Fransızca monolithe sözcüğünden geçmiştir.

Kaynak: futurism.com/latest-mysterious-monolith-engraved-coordinates


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.