Xbox One X’e Olan İlgi Bir Anda Zirve Yaptı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Xbox One X'e Olan İlgi Bir Anda Zirve Yaptı

Microsoft kısa süre önce Xbox Series X ve Xbox SeriesS için yeni oyun konsolları ayırdı. Bununla birlikte, Microsoft’un adlandırma stratejisi rezervasyon sırasında büyük bir hataya neden oldu.

Yeni nesil konsolları bekleyen birçok kişi, yeni konsol yerine eski konsolu sipariş etti. Hepimizin bildiği gibi Microsoft’un tercih ettiği oyun konsolu isimleri birbirine çok benziyor.

Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One X ve Xbox One S gibi isimlerden oluşan ürün portföyü bunu açıkça kanıtlıyor ancak bu sefer isim stratejisinin kötü sonuçlar ürettiği görülebiliyor.

Oyuncular, Amazon üzerinden ön siparişe açık olan ürünlerin adları benzer olduğu için Xbox Series X yerine Xbox One X sipariş etti. Öyle ki Xbox One X’in gösterdiği ilgi kısa sürede %747 arttı ve bir nebze olsun zirveye ulaştı.

Ama her şeyin bununla biteceğini sanmayın. İleri sürülen bir başka teoriye göre, bu ürünleri satın alan insanlar değil, robotlardır. Siyah tüccarlar tarafından kurulan alışveriş robotlarının yanlışlıkla X Serisi yerine One X satın almış olabileceğine dair söylentiler var.

Şu anda, Xbox One X ürünlerinin gösterdiği ilginin oyunculara mı yoksa karaborsa tüccarlarına mı ait olduğunu bilmiyoruz.

Bu sefer Microsoft isminin benzerliği bir baş ağrısı olmalı. Ancak, Xbox Series X artık mevcut değil gerçek şu ki, oyuncular bir satın alma işlemi yapmak için hızlı hareket etmelidir, daha fazla detay için tıklayın.

reklam

Xbox Nedir?

Xbox, Microsoft tarafından oluşturulan ve sahip olunan bir video oyunu markasıdır. Microsoft tarafından geliştirilen bir dizi video oyun konsolunu temsil eder.

Altıncı, yedinci ve sekizinci nesillerde üç oyun konsolu piyasaya sürüldü. Marka ayrıca uygulamalar (oyunlar), akış hizmetleri, Xbox Live adlı çevrimiçi hizmet ve Xbox Game Studios gibi geliştirme departmanlarını da temsil ediyor.

Orijinal Xbox konsolunun piyasaya sürülmesiyle marka ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım 2001’de tanıtıldı.

İlk ekipman, Atari Jaguar’ın 1996’da satışını durdurmasının ardından bir ABD şirketi tarafından sağlanan ilk video oyun konsoluydu. Mayıs 2006 itibariyle 24 milyon adet satıldı.

Xbox 360, Microsoft’un 2005 yılında piyasaya sürülen ikinci konsoludur ve Haziran 2014 itibarıyla 84 milyon adet satılmıştır. Xbox One toplam 21 pazarda, Çince versiyonu ise Eylül 2014’te piyasaya sürüldü.

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi haberi için tıklayın.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.