Snapchat Streak Geri Getirme

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Snapchat Streak

Son zamanların en ilgi görülen ve geniş kitleler tarafından kullanılan sosyal medya uygulamalarından Snapchat, streak özelliği ile oldukça dikkat çekiyor. Uygulamayı kullananların ilk merak ettiği, streak özelliğinin nasıl kullanılacağı ve geri getirileceği oluyor. Oldukça fazla kullanılan bu özellik en büyük ilgiyi Z kuşağı tarafından görüyor. Bu sebepten dolayı Snapchat streak geri getirme nasıl yapılır gibi sorularla çok sık karşılaşılıyor, bu yazıda bu gibi soruların cevabını vereceğiz.

Snapchat, çeşitli kişiler tarafından kullanılan, içerisinde birçok efekt barındıran ve bu efektleri kullanarak fotoğraf ve video paylaşılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Streak’in kelime anlamı ise bu uygulamada en merak edilen konulardan biri. Genel olarak Snapchat uygulamasında rastlanılan bu özellik aslında diğer birçok uygulamalarda da karşımıza çıkabilmektedir.

Snapchat Streak Nasıl Geri Alınır?

Snapchat streak geri getirme için ilk olarak Snapchat destek bölümüne gitmeniz gerekiyor. Çıkan ekranda potansiyel sorunların genel bir listesini göreceksiniz. Snapstreaks’im kayboldu yani I’ve lost my Snapstreak seçeneğine tıklayın. Çıkan detayların altına bir iletişim formu gelecek. Bu formu yanıtlarken ilk olarak e posta adresi, kullanıcı adı, cihaz bilgisi ve telefon numarası gibi temel bilgilerinizi ve sonrasında ise streak ile ilgili sorununuzu belirtip göndermeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca detaylı ve ayrıntılı anlatmaya özen gösterin. Örneğin; streak’inizi kaybettiğiniz tarihi biliyorsanız bunu belirtmeniz sorununuzun daha kısa sürede çözümlenmesine neden olacaktır.

Snapchat Streak Nasıl Geri Alınır?

Streak Kelime Anlamı Nedir?

Streak kelimesinin Türkçe karşılığı; “düzensiz çizgi, belirti, acele etmek” olarak bilinmektedir. Ancak Snapchat uygulamasındaki streak özelliği bu anlamlardan farklı bir göreve sahiptir. Ayrıca Snapchat Streak özelliğinin kısaltılmış hali SS ve ST olarak bilinmektedir. Uygulama içerisinde bulunan streak isimli özelliği ifade etmek amacı ile kullanılır.

Snapchat Streak Özelliği Ne İşe Yarar?

Streak özelliğini, Snapchat kullanan kişilerin birbirleri ile kısa bir süre içerisinde karşılıklı takipleşmesi olarak belirtmek mümkün. Her iki kullanıcı da 3 gün boyunca birbirlerine gönderimde bulunduğu (gönderim aralığı 24 saati geçmeyecek şekilde) durumlarda snapstreak özelliği gerçekleşmiş olur. Bu gönderim şekilleri ister video ister fotoğraf ya da sadece emoji şeklinde olabilmektedir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.