Snapchat Seri Ne Demek?

Snapchat seri ne demek? Snapstreaks ne anlama gelmektedir? Snap puanı nasıl arttırılır? gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Snapchat Seri ne demek?

Snapchat Seri, Snapstreak olarak adlandırılır. Özellikle de Snapchat uygulamasını yeni keşfeden kullanıcılar Snapchat seriyi, bir diğer ismiyle Snapstreak’i oldukça merak etmektedir. Snapchat, Snapstreak özelliğini kullanıcıların uygulamada devamlılık sağlaması ve eğlenmesi amacıyla kullanıma sundu ve Facebook’un Snapchat’i satın alamamasıyla Instagram‘da da bu özelliğin kullanıcılara hikaye adında sunulmasına vesile oldu.

Snapstreak, Snapchat Seri Ne Demek?

Snapstreak, Snapchat seri ne demek?

Herhangi iki kullanıcı, 3 gün boyunca ve gönderi aralığı 24 saati geçmeyecek şartıyla birbirlerine snap gönderiminde bulunduğunda Snapstreak gerçekleşmiş olur. Snapchat seri ve Snapstreak‘i, kullanıcıların birbirlerine kısa bir süre içerisinde takip etmeleri olarak özetleyebilmek mümkün. Uygulama ekranındaki Konuşmalar sekmesinde bulunan arkadaşlarınızın isimlerinde ilgili emojilere bakarak Snapstreak’i canlı görebilirsiniz.

Kullanıcıların deneyimine sunulduğu ilk günden itibaren, oldukça ilgi gören bir özellik haline geldi. Popülerleştikten sonra uygulamaya oyunlaştırma öğesi eklendi. Bu oyunlaştırmanın amacı, çıkan en uzun çizgiyi kimin üstesinden gelebildiğini görmek. Bu oyun sayesinde arkadaşlar arasında rekabet arttı ve böylelikle uygulama kullanma süresi de aynı oranda artış sağladı.

Eğer Snapchat puanınızın artmasını istiyorsanız Snapstreak en çok arttıran etkendir. Çok fazla sayıda ve uzun Snapstreak yapmak, puanınızın hızla yükselmesine sebep olacaktır.

Snapchat Streaks Kuralları Nedir?

Kurallar oldukça basit. Snapchat çizgisini çalışır durumda devamlı olarak tutabilmek için sizin ve arkadaşınızın en az 24 saat arayla ve en az bir kere snap göndermesi gerekmektedir. Kurallar her ne kadar basit olsa da bilmeniz gereken birçok uyarı bulunmakta. Bu uyarılar dikkate alınmadığında ve uygulanmadığında maalesef ki Snapstreak’inize hiçbir fayda sağlamamış olacaksınız.

Snapstreak’e Sayılmayan Etkileşimler Nelerdir?

 • Sohbet: Snapchat uygulamasında yalnızca fotoğraf ve video gönderilmediğini, aynı zamanda mesaj da gönderilebildiğini tüm kullanıcılar biliyordur. Ancak siz ve arkadaşınız arasındaki metin sohbeti ne yazık ki Snapstreak’inize sayılmaz.
 • Grup Sohbetleri: Grup sohbetlerine gönderdiğiniz fotoğraf, video ve mesajlar ne yazık ki Snapstreak çizginize hiçbir fayda sağlamayacaktır. Snapstreak’inizi arttırmanın tek yolu bireysel olarak bir arkadaşınıza tek tek fotoğraf ya da video göndermektir. Snapchat hesabınızda çizgi çizmek ve Snap puanınızı daha fazla arttırmak için farklı bir yöntem kullanmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey arkadaşınıza 24 saat dolmadan fotoğraf ya da video göndermektir. Tabii bu durum karşılıklı olduğunda çizginiz başlatılmış ve devam etmiş olur.
 • Hikayeler: Snapchat’in şüphesiz ki en sevilen özelliği hikaye kaydetmedir. Arkadaşlarınızla her anınızı dilediğiniz gibi paylaşabilmeniz mümkün. Ancak unutulmamalıdır ki, arkadaşlarınız her ne kadar hikayelerinizi izlese de Snapstreak’inize sayılmaz.
 • Anılar: Snapchat hesabınızda paylaştığınız her hikaye size anı kalması amacıyla hesabınızda saklanır. Bu sayede geçmiş tarihte paylaştığınız herhangi bir hikayeyi tekrardan paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaştığınız anılar, hesabınız için herhangi bir etkileşim olarak kabul edilmeyecektir.
 • Snapchat Gözlük Emojisi: Kişi isminin yanında Snapchat gözlük emojisi varsa herhangi bir Snapstreak puanı kazanmamışsınız demek oluyor.

Snapchat Emojilerinin Anlamları

Snapchat emojilerinin anlamları

Snap attığınızda arkadaşınızın yanında çıkan emojileri mutlaka fark etmişsinizdir. Ancak her ne kadar herkes tarafından fark edilse de çoğu kişi bu emojilerin anlamını bilmiyor. İşte tüm o emojilerin anlamı.

 • Altın Yıldız: Herhangi biri attığınız Snap’i 24 saat geçmeden tekrar oynattıysa bu emoji karşınıza çıkar.
 • Sarı Kalp: En çok Snapleştiğiniz yakın arkadaşlarınızda görünür.
 • Kırmızı Kalp: 2 hafta boyunca en çok Snapleştiğiniz kişide bu emoji görünür.
 • Pembe Kalpler: 2 ay boyunca en çok Snapleştiğiniz kişilerde görünür.
 • Bebek: Yeni arkadaşlarınızda görünür.
 • Gözlüklü Yüz: En çok Snapleştiğiniz en yakın arkadaşlarınızda bu emoji karşınıza çıkar.
 • Yüzünü Ekşitmiş Gergin Yüz: Aynı kişiye çok fazla snap gönderdiğinizde karşınıza çıkar.
 • Sırıtan Yüz: Karşınızdaki kişi, siz çok snap atmasanız da size bolca snap atıyorsa bu emoji görünür.
 • Gülen Yüz: Çok Snapleştiğiniz kişilerde görünür.
 • Alev: Her gün Snapleştiğiniz ve anında karşılık aldığınız kişilerde görünür.
 • Yüz: 100 gün boyunca aralıksız Snapleştiğiniz kişilerde görünür.
 • Kum Saati: Bu emoji karşınıza çıktıysa Snapstreak’iniz sona eriyor demektir. Snapstreak’inizi uzatmak için bolca snap atmaya başlamalısınız.
 • Doğum Günü Pastası: O gün doğum günü olan arkadaşlarınızı temsil eder.

Umarım rehberimiz işinize yaramıştır, sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Bol Snapli günler!


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.