Snapchat Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlayabilirim?

Bu yazıda şifresini unutan Snapchat kullanıcılarının “Snapchat şifremi unuttum, nasıl sıfırlayabilirim?” gibi sorularına cevap vereceğiz.

Avatar for Kaan Çelik

Son güncelleme:

Snapchat şifremi unuttum

Snapchat 2011 yılında kurulmuş ve dünya çapında 265 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olan fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biridir. Uygulamaya kaydolmak için e-posta adresiniz ile giriş yaptıktan sonra isteğe bağlı olarak telefon numaranızı onaylayıp uygulamayı kullanmaya başlayıp arkadaşlarınıza video ve fotoğraf gönderebilir; takip ettiğiniz kullanıcıların Snap’lerini görüntüleyebilirsiniz.

Birçok sosyal medya uygulaması kullandığımızdan dolayı şifrelerimizi unutmak artık olağan bir durum haline geldi. Siz de Snapchat şifremi unuttum, nasıl sıfırlayabilirim? gibi sorular soruyorsanız bu yazımda ele alacağım birkaç madde ile şifrenizi sıfırlayabilir ve hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz. Öncelikle hangi durumlarda hesabınıza girerken problem yaşarsınız veya şifrenizi unutursunuz maddeler halinde açıklayalım.

  1. Yeni bir cihazda hesabınıza giriş yapmaya çalışırsanız;
  2. Başka bir web tarayıcısı ile snapchat.com adresinde hesabınıza oturum açmaya çalışırsanız;
  3. Snapchat uygulamanızı sildiniz ve tekrar yüklediniz;
  4. Birden fazla Snapchat hesabı açarsanız;

Hesabınıza giriş yapmakta problem yaşayabilirsiniz. Bu problemler sadece şifrenizi unutmak ile alakalı olmayabilir bazı durumlarda şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Bu durumlar:

  1. Parolanızı yazarken büyük / küçük harf yazımına dikkat etmemiş olabilirsiniz;
  2. Parolanızı birden fazla kez yazım hatası ile girmiş olabilirsiniz;
  3. Başka birisi hesabınıza giriş yapmış ve şifrenizi değiştirmiş olabilir;
  4. Son zamanlarda şifrenizi değiştirmiş ve değiştirdiğiniz şifrenizi unutmuş olabilirsiniz.

Gelelim Snapchat şifremizi sıfırlamaya; ilk önce akıllı telefonumuzdan Snapchat uygulamasını başlatıyoruz. Snapchat uygulamasında “Giriş Yap > Şifreni mi unuttun?” kısmına gelelim ve Snapchat şifrenizi telefonla veya e-posta mesajıyla sıfırlama seçeneklerinden birini seçelim.

Snapchat şifre sıfırlama

Telefonla Snapchat Şifre Sıfırlama

Snapchat şifrenizi telefon ile sıfırlamayı seçerseniz Snapchat uygulamasını açıp“Giriş Yap > Şifreni mi unuttun?” kısmından sonra “Lütfen şifreni nasıl sıfırlamak istediğini seç” başlığı altında yer alan “Phone number” yani Telefonla seçeneğini seçerseniz Snapchat sizden telefon numaranızı girmenizi ister. Snapchat hesabınıza kayıtlı telefon numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen kodu ekrana girip yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

E-posta Yoluyla Snapchat Şifre Sıfırlama

Snapchat uygulamasından e-posta yoluyla sıfırlamayı seçerseniz; Snapchat sizden hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresinizi girmenizi ister. E-posta adresinizi girdikten ve Gönder butonuna bastıktan sonra kayıtlı e-postanıza doğrulama e-postası gönderilir ve gelen mail ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Eğer Snapchat hesabınıza kayıtlı telefon numaranızı ve e-postanızı hatırlamıyorsanız ya da erişiminiz yoksa şifrenizi sıfırlayamazsınız. Telefon ve e-postanıza ulaşamadığınız sürece şifrenizi doğrudan sıfırlamanız imkansızdır ancak aşağıda anlattığım form doldurma yöntemi ile gerekli bilgileri sağlayıp durumunuzu açıklarsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

Snapchat Telefon veya E-posta Adresimize Ulaşamıyorsak Ne Yapmalıyız?

Snapchat telefon veya e-posta adresimize ulaşamıyorsak ne yapmalıyız?

Snapchat uygulamasına kayıtlı olan telefon veya e-posta adresine ulaşamıyorsanız hesabınız çalınmış olabilir. Çalınan Snapchat hesabını kurtarmayı size basit birkaç işlem ile öğreteceğim. İlk önce telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan tarayıcıyı açıp Snapchat Support yazıp Snapchat’in destek bölümüne ulaşıyoruz (bu linkten ulaşabilirsiniz). Telefondan giriyorsanız açılan sitede Contact Us yazılı butona tıklayıp ilk önce “I’can’t access my account” seçeneğini daha sonra ise “I think my account was hacked” seçeneklerine tıklamalısınız. Bilgisayardan giriyorsanız verdiğimiz linke tıkladıktan sonra direkt “My Account is Hacked” seçeneğine basarak forma ulaşabilirsiniz.

reklam

Snapchat support bölümündeki seçeneklere tıkladıktan sonra Snapchat sizden bir form doldurmanızı isteyecektir. Kullanıcı adı, e-mail, telefon numarası ve bir açıklama metni olacak şekilde boşlukları doldurmalısınız. Bilgilerinizi Snapchat destek bölümüne verdikten sonra ortalama 24 saat içerisinde e-posta adresinize çalınan hesabınızın bilgileri gelecektir.

Eğer hesabınız çalınmadıysa ve siz telefon numaranıza, e-posta adresinize ulaşamıyorsanız yukarıda anlattığım adımları uygulayarak da hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınızın çalındığını düşündüğünüzde hemen Snapchat support bölümü ile iletişime geçmelisiniz ve yukarıda bahsettiğim seçenekleri işaretleyip gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bunları yaptıktan sonra hesabınızı geri alacaksınız.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.