Snapchat Hesabım Kilitlendi, Nasıl Açabilirim?

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Snapchat hesabım kilitlendi, nasıl açabilirim?

Snapchat hesabım kilitlendi sorusu son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan bir soru haline geldi. Herhangi bir kullanıcının Snapchat hesabının kilitlenmesi için o kişinin gerekli kuralları ihlal etmiş olması gerekir. Ancak Snapchat hesap kilitlenmesi adına Twitter’da gündem olan #UnlockOurSnaps hashtaglerine bakılırsa kişiler, hiçbir kuralı ihlal etmedikleri halde Snapchat hesaplarının kilitlendiğini iddia ediyor. Bu etiket sayesinde her bir kullanıcı sorunun çözümü için Snapchat’e ulaşmaya çalıştılar. Bu sebeple Snapchat, hata raporları ile neredeyse dolup taştı.

Bu sorun her ne kadar az sayıda insanın başına geliyor gibi gözükse de son zamanlarda hesap kilitlenmelerinin çok fazla arttığını Twitter gündeminden anlamak mümkün. 16 Kasım tarihinden itibaren çoğu Snapchat kullanıcısı, sebepsiz yere hesaplarının kilitlendiğine dair Twitter’da gündem oluşturmaya başladı.

Snapchat Hesabım Neden Kilitlendi?

Snapchat hesabım neden kilitlendi?

Hesabınızın kilitlenmesi için birçok sebep bulunmakta. Başlıca sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hesabınızda kötü ve uygunsuz davranışlar sergilemek.
 • Üçüncü taraf uygulama kullanmak.
 • Telefon ve E-postanızı doğrulamamak.
 • Herhangi bir doğrulama işleminde bulunmadığınız halde çok fazla arkadaş eklemek.
 • Chat’e istenmeyen ve spam mesajlar, Snapler göndermek.

Snapchat, “Eğer Snapchat hesabınız kilitlendiyse, bu durum hesabınızda yasakladığımız bazı durumları tespit ettiğimiz anlamına gelir. Bu işlem Snapchat kullanıcılarına daha güvenli, eğlenceli ve mutlu bir ortam sağlayabilmek için yapıldı.” cümlelerini dile getirdi.

Snapchat Kilitli Hesap Nasıl Düzeltilir?

İlk olarak Snapchat hesabınız kilitlendiyse Snapchat hata raporu gönderdikten sonra 24 saat kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer 24 saat sonrasında herhangi bir geri dönüş almaz ve hesabınıza giriş yapamazsanız ne yazık ki hesabınız kalıcı olarak kilitlenmiş, yani kapatılmış demek olabilir. Kalıcı kilitlenmiş hesapları kurtarmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu durumda Snapchat uygulamasını kullanmanızın tek yolu yeni bir hesap açmak olacaktır.

Snapchat hesabınız kilitlendiyse veya bir hacker tarafından hacklendiğini düşünüyorsanız aşağıda belirttiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak hesabınızın açılması veya kurtarılması için form gönderebilirsiniz.

 • İlk olarak https://support.snapchat.com/en-US/i-need-help linkine tıklayın.
 • Linke tıkladıktan sonra baştan 2. yani “I can’t access my account” kutucuğunu (Sağ tarafta) işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Sonrasında bir kez daha kutu işaretlemeniz istenecektir, burada hesabınız bir hacker tarafından kilitlendiyse “I think my account was hacked” seçeneğini seçin eğer hesabınız kilitlendiyse “My account is locked” seçeneğini seçin ve yönergeleri izleyin.
 • Eğer “I think my account was hacked” seçeneğini seçtiyseniz alt kısımda sizden kullanıcı adı, telefon numarası, e-posta gibi bilgiler ve olayı anlatmanız istenecek. Bu bilgileri eksiksiz doldurmaya dikkat edin ve son olarak Send (Gönder) butonuna tıklayın.

Sorularınızı yorumlar kısmında sorabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

7 Yorum

 1. Avatar for Hamza725147

  Hamza725147

  27 Kasım 2022 15:48

  Hesabım kitlendi sebebi bilmiyorum geçici olarak devre dışına alındı diyor, ilgilenirseniz sevinirim. Çok sevdiğim bir uygulamaydı 🥺

 2. Avatar for Sennn

  Sennn

  16 Şubat 2023 20:39

  Hiçbir şey olmadığı halde hesabım kilitlendi ve açılmıyor sinir bozucu abi bir sürü fotoğraf var ya.

  • Avatar for Kerem

   Kerem

   16 Şubat 2023 21:41

   Umarım hesabınız en kısa sürede açılır.

 3. Avatar for Deniz Koç

  Deniz Koç

  19 Haziran 2023 00:51

  Hesabım kilitlendi ve başka hesap da açamıyorum yardımcı olur musunuz lütfen?

 4. Avatar for Empire 🗽

  Empire 🗽

  18 Ocak 2024 06:11

  Abi cidden buraya kadar 7/24 saat gözümüzü patlattık, Snapchat her gün hesabım kilitliyor awwwmmk buneğ yaw. Allah’ıma bişi anlamadım ve ne hesaba giriş yapabiliyorum ne de açabiliyorum. Var ya deli olucam cidden abi çok saçma böyle şeyleri kaldırsınlar cidden devre dışı mıdır nedir onun yüzünden sc yi bırakıyorum ve yeter 🙊🗽🫡

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.