Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Snapchat Hesabım Kilitlendi, Nasıl Açabilirim?

Avatar for Zehra

Tarih:

Yazar:

Snapchat hesabım kilitlendi, nasıl açabilirim?

Snapchat hesabım kilitlendi sorusu son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan bir soru haline geldi. Herhangi bir kullanıcının Snapchat hesabının kilitlenmesi için o kişinin gerekli kuralları ihlal etmiş olması gerekir. Ancak Snapchat hesap kilitlenmesi adına Twitter’da gündem olan #UnlockOurSnaps hashtaglerine bakılırsa kişiler, hiçbir kuralı ihlal etmedikleri halde Snapchat hesaplarının kilitlendiğini iddia ediyor. Bu etiket sayesinde her bir kullanıcı sorunun çözümü için Snapchat’e ulaşmaya çalıştılar. Bu sebeple Snapchat, hata raporları ile neredeyse dolup taştı.

Bu sorun her ne kadar az sayıda insanın başına geliyor gibi gözükse de son zamanlarda hesap kilitlenmelerinin çok fazla arttığını Twitter gündeminden anlamak mümkün. 16 Kasım tarihinden itibaren çoğu Snapchat kullanıcısı, sebepsiz yere hesaplarının kilitlendiğine dair Twitter’da gündem oluşturmaya başladı.

Snapchat Hesabım Neden Kilitlendi?

Snapchat hesabım neden kilitlendi?

Hesabınızın kilitlenmesi için birçok sebep bulunmakta. Başlıca sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hesabınızda kötü ve uygunsuz davranışlar sergilemek.
  • Üçüncü taraf uygulama kullanmak.
  • Telefon ve E-postanızı doğrulamamak.
  • Herhangi bir doğrulama işleminde bulunmadığınız halde çok fazla arkadaş eklemek.
  • Chat’e istenmeyen ve spam mesajlar, Snapler göndermek.

Snapchat, “Eğer Snapchat hesabınız kilitlendiyse, bu durum hesabınızda yasakladığımız bazı durumları tespit ettiğimiz anlamına gelir. Bu işlem Snapchat kullanıcılarına daha güvenli, eğlenceli ve mutlu bir ortam sağlayabilmek için yapıldı.” cümlelerini dile getirdi.

Snapchat Kilitli Hesap Nasıl Düzeltilir?

İlk olarak Snapchat hesabınız kilitlendiyse Snapchat hata raporu gönderdikten sonra 24 saat kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer 24 saat sonrasında herhangi bir geri dönüş almaz ve hesabınıza giriş yapamazsanız ne yazık ki hesabınız kalıcı olarak kilitlenmiş, yani kapatılmış demektir. Kalıcı kilitlenmiş hesapları kurtarmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bu durumda Snapchat uygulamasını kullanmanızın tek yolu yeni bir hesap açmak olacaktır.

Snapchat hesabınız kilitlendiyse veya bir hacker tarafından kilitlendiğini düşünüyorsanız aşağıda belirttiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak hesabınızın açılması için form gönderebilirsiniz.

  • İlk olarak https://support.snapchat.com/en-US linkine tıklayın.
  • Çıkan ekranın sol orta kısmında Bizimle İletişime Geçin butonunu göreceksiniz (mobil cihazlarda buton olarak popüler konuların aşağısında yer alır).
  • Butona tıkladıktan sonra baştan 2. yani “I can’t access my account” kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında bir kez daha kutu işaretleniz istenecektir, burada hesabınız bir hacker tarafından kilitlendiyse “I think my account was hacked” seçeneğini seçin eğer hesabınız sizin tarafından kilitlendiyse “My account is locked” seçeneğini seçin ve yönergeleri izleyin.
  • Eğer “I think my account was hacked” seçeneğini seçtiyseniz alt kısımda sizden kullanıcı adı, telefon numarası ve e-posta gibi bilgiler istenecek. Bu bilgileri eksiksiz doldurmaya dikkat edin ve son olarak Gönder butonuna tıklayın.

Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.