Snapchat Kısayol Oluşturma

Bu yazımızda “Snapchat kısayol oluşturma nasıl gerçekleşir ve neden kısayol listesi oluşturmalıyım?” gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Snapchat

Snapchat kısayol oluşturma işlemi, arkadaşlarınızla daha kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçebilmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Kendinize ait kısayollar oluşturarak istediğiniz kişileri ekleyebilmeniz mümkün. Bu sayede hem snapleriniz hem de mesajlarınız hızlı bir şekilde istediğiniz kişiye gönderilir. Aynı zamanda oluşturduğunuz kısayolları istediğiniz an silebilirsiniz. Eğer bu yöntemin işinizi kolaylaştıracağını düşünüyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Snapchat hesabınızda çok fazla arkadaşınız varsa yakın arkadaşlarınız ile iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Yakın ve özel arkadaşlarınız için çeşitli kısayollar oluşturarak direkt olarak o kişilerle iletişim halinde olabilmeniz mümkün. Bu sayede işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Snapchat Kısayol Oluşturma

Snapchat Kısayol

Snapchat hesabınızda çok fazla arkadaşınız var ve yakın arkadaşlarınızla iletişim halinde olmaktan zorlanıyor musunuz? Çok fazla kişi olması sebebiyle yakın arkadaşınıza atmanız gereken snapi yanlışlıkla başkasına mı gönderiyorsunuz? Bu sorunlardan en az birini yaşıyorsanız Snapchat kısayol oluşturma sizin için en doğrusu ve kolayı olacaktır.

Snapchat kısayol oluşturmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • İlk olarak ekranı sağa doğru kaydırın ve sohbet bölümünü açın ya da direkt olarak alt bölümde yer alan sohbet ikonuna da dokunabilirsiniz.
 • Sohbet bölümünü açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan Yeni Sohbet sekmesine tıklayın.
 • Ekranda mevcut kişilerinizin listesi çıkacaktır.
 • Daha sonra kısayol listesinde olmasını istediğiniz kişilerin kullanıcı adına tıklayın.
 • Ardından Sohbet butonuna tıklayarak kısayol oluşturma işlemini bitirin.

Bu işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra Snapchat kısayol oluşturma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Dilediğiniz zaman kısayol listenize yeni arkadaşlarınızı ekleyebilir ya da mevcut kişileri listenizden çıkartabilirsiniz.

Neden Snapchat Kısayol Listesi Oluşturmalıyım?

 • Aynı anda 10 kişiden fazla sayıda arkadaşın bulunduğu Snapchat hesaplarını yönetmek zamanla zorlaşabilir. Bu zorluğu azaltmak amacıyla Snapchat kısayol oluşturma işlemi çok yararlı olacaktır.
 • Anlık göndermek istediğiniz snap ya da mesajlarınızı rahatlıkla istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz çünkü kısayol listenize eklediğiniz yakın arkadaşlarınızın kullanıcı isimleri her zaman mesaj ya da snap gönderme kısmında en üstte yer alır.
 • Snap ve mesajlarınızı yanlışlıkla farklı kişiye gönderme gibi problemlerin oluşma riskini azaltır.
 • Aynı zamanda herhangi bir liste oluşturmak, göndermek istediğiniz görüntüleri size hatırlatmaya yardımcı olur. Bu sayede Snapchat puanınızı daha yüksek bir seviyeye ulaştırabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar for Ayan

  Ayan

  15 Ekim 2022 17:10

  Snapchat kısayolunu ana ekrana ekleyebilir miyim?

  • Avatar for Kerem

   Kerem

   17 Ekim 2022 20:35

   Maalesef, ana ekrana sadece Snapcode’unuzu ekleyebiliyorsunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.