Snapchat Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Bu yazıda birçok Snapchat kullanıcısının cevabını aradığı Snapchat hesap dondurma nasıl yapılır? sorusunu cevaplandıracağız.

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Snapchat Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Snapchat, son zamanların en popüler sosyal medya platformlarının başında geliyor. Bu kadar geniş kitleler tarafından kullanılıp sevilmesinin asıl sebebinin Snapchat köpek filtresinin ortaya çıkması olduğu söyleniyor. Snapchat, zamanla çeşitli farklı filtre ve efektleri çıkartarak daha geniş kitlelere ulaşmayı başarıyor. Kullanıcı sayısı oldukça fazla. En iyi yanı ise yaptığınız herhangi paylaşımların ve yazışmaların belli bir süre sonra kendiliğinden yok olması. Bu nedenle gizliliğe önem veren kişiler tarafından daha çok seviliyor. Ancak yine de hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcılar olabiliyor.

Snapchat, ilk zamanlarda her ne kadar çok fazla ilgi görse de son zamanlarda Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya uygulamalarına da hikaye özelliği geldiği için eski popülaritesini sürdüremiyor. Çoğu kişinin yeni ilgi alanı olan Instagram uygulamasında hem story hem de post özelliğinin bir arada olması, başta Snapchat olmak üzere diğer birçok uygulamaya olan ilgiyi azalttı.

Snapchat Hesap Dondurma

Snapchat Hesap Dondurma

Snapchat hesabı silmek, herhangi bir tuş yardımıyla kolayca olmuyor ne yazık ki. Hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız ilk olarak hesabınızı dondurmanız gerekmektedir. Hesabınızı dondurduktan sonra belli bir süre Snapchat uygulamasına girmezseniz hesabınız direkt olarak silinir ve geri alınamaz.

Snapchat hesap silme işlemi için ilk olarak hesabınızı dondurmanız gerektiğini söylemiştik.

 • Hesabınızı dondurmak için https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account linkine tıklayıp şifre ve kullanıcı adı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
 • Bilgileri doldurup gönderdikten sonra uygulamaya giriş yapmış olacaksınız.
 • Sonrasında hesabınızı silmek adına sizden bir onay istenecek.
 • Silme işlemine devam edebilmek için onay vermeniz gerekiyor.
 • En son kısımda ise şifrenizi ve kullanıcı adınızı tekrar yazıp Delete Account butonuna tıklayın. Böylelikle hesap silme işlemi için ilk adımı attınız.

Bu işlemden sonra 30 gün boyunca hesabınıza girmezseniz, 30 günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Snapchat Hesabı Etkinleştirme

Eğer Snapchat hesabınızı silmekten vazgeçerseniz veya geri kullanmak isterseniz hesabınızı etkinleştirmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda anlatılmıştır.

 • Snapchat hesap dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz oldukça kolay.
 • İlk olarak Snapchat uygulamasına gidin.
 • Sonrasında kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin.
 • Giriş yaptıktan sonra ekranda “Hesabınızı aktif etmek ister misiniz?” sorusu çıkacak.
 • Bu soruya evet yanıtı verdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Hesap aktif edildikten sonra kullanıcı sahibine mail gönderilecektir. Mail aldıysanız Snapchat hesabınızı tekrar aktif hale getirdiniz demektir.

Sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.