Snapchat Aynı Telefona İki Hesap Ekleme

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Snapchat Aynı Telefona İki Hesap Ekleme

Akıllı telefonlar hepimizin hayatında önemli bir yer kaplıyor, neredeyse dünyayı alıp akıllı telefonlara sığdırdık diyebiliriz. Bilgisayar kullanarak erişim sağladığımız uygulamaları ve sosyal mecraları artık cep telefonları üzerinden kullanıyoruz ve bunun etkisiyle bankalar, markalar, alışveriş siteleri ve daha birçok sektör kendi mobil uygulamalarını geliştirdi. En önemlisi de sayısız hesaplar açtığımız sosyal medya mecraları… Bilgisayardan sahip olduğunuz hesaplarınıza aynı anda ulaşmak çok kolay, bu yüzden çoklu hesaplar sorun değil ancak cep telefonlarından bunu yapmak pek mümkün olmuyor. Snapchat hesap ekleme konusunu sorun eden kesim ise bu soruna bir çözüm buldu bile.

Bilindiği üzere Snapchat bir cihaz üzerinde iki hesap kullanmanıza izin vermiyor. Ancak bu, aynı telefonda iki Snapchat hesabı kullanmak için bir engel değil çünkü bu yazımızda size bu imkânı sağlayacak bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Snapchat Aynı Telefona İki Hesap Ekleme Yöntemi

Snapchat Aynı Telefona İki Hesap Ekleme Yöntemi

Telefonunuzda iki tane Snapchat hesabı kullanmak için Parallel Space uygulamasını kullanabilirsiniz. Parallel Space uygulaması size pek çok program ve uygulamada çift hesap kullanma imkânı sağlar. Seveceğiniz bir yönü ise bu uygulamanın Play Store ve App Store (bu uygulama App Store’da yok ama farklı alternatifleri var) bünyesinde bulunuyor olması. Yani virüs ve diğer zararlı yazılımlar için endişelenmenize gerek yok.

Şimdi gelin bu uygulama ile nasıl tek telefondan iki Snapchat hesabı yönetilir anlatalım.

 • Öncelikle Google Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı yükleyin.
 • Uygulamayı açtığınızda sizi “Parallel Space Hoş Geldiniz” şeklinde bir açılış karşılayacaktır. Burayı “Devam” diyerek geçin.
 • Sonraki bölüm “Özelleştirilmiş Alan” olarak karşımıza çıkar. Bu aşamada “Başlat” komutuna tıklamalısınız. Ekranda izin taleplerinin bulunduğu bir sayfa açılacaktır. Uygulamanın çalışması bu izinlere bağlıdır. Kullanabilmek için istenilen bilgi paylaşımına onay vermelisiniz.
 • İzin onaylarının ardından sırada “Uygulamayı Klonla” aşaması var. Bu aşamada karşınızda klonlama yapmanıza izin verilen tüm uygulamalar sıralanacaktır. Çift hesap kullanmak istediğiniz tüm uygulamaları seçebilirsiniz. İşlemin tamamlanması için “Parallel Space’e Ekleyin” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu seçim aşamasından sonra Snapchat uygulamasının yanı sıra başka birçok uygulamanın daha klonlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

TutuApp ve AppValley gibi pazarlardan yüklenebilen ve iOS uygulama mağazasında bulunmayan 3. parti yazılımlara güvenmemenizi tavsiye ederiz, sorularınızı ve yorumlarınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Avatar for Ekin

  Ekin

  22 Ekim 2023 13:21

  Sağ olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.