Rocket League Sistem Gereksinimleri

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Rocket League Sistem Gereksinimleri nelerdir? Rocket League Kaç GB? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Rocket League, piyasadaki en popüler futbol oyunları arasındadır. Oyunu bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için belirli gereksinimlere sahip olmanızı gerekir. Bu oyunu indirmek isteyen birçok oyuncunun Rocket League Sistem Gereksinimleri veya Rocket League PC gereksinimlerini aramaya devam etmesinin nedeni budur. Aynı şeyi merak ediyorsanız endişelenmeyin bilmeniz gereken her şey burada.

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Rocket League sistem gereksinimlerini bilmek sadece oyunu daha etkili bir şekilde oynamanıza ve keyfini çıkarmanıza yardımcı olmakla kalmayacak aynı zamanda oyunu başlatırken oyunun veya PC’nin çökmesini de engelleyecektir. Rocket League PC gereksinimlerini bilmek, kullanıcıların herhangi bir hasarı önlemek için bilgisayarlarının sınırlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Oyunu çalıştırmak için bilgisayarında olması gereken minimum gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir. Daha iyi bir oyun deneyimi için önerilen Rocket League sistem gereksinimlerini de bulacaksınız.

Rocket League Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) veya Daha Yeni (64 bit) Windows İşletim Sistemi
 • İşlemci: 2,5 GHz Çift çekirdekli
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 760, AMD Radeon R7 270X veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Rocket League Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) veya Daha Yeni (64 bit) Windows İşletim Sistemi
 • İşlemci: 3.0+ GHz Dört çekirdekli
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 470 veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
 • Ek Notlar: Oyun Kumandası veya Denetleyici Önerilir

Futbol oyunu olan Rocket League, 7 Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü. Atari tarzı futbol oyunu Psyonix LLC tarafından geliştirildi. Futbol oyunu Steam’de “Çok Olumlu” incelemelere sahip. 

Diğer Rehberlerimiz

Zula Sistem Gereksinimleri

TFT Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty WW2 Sistem Gereksinimleri

reklam

Conqueror’s Blade Sistem Gereksinimleri

Rocket League Nedir?

Rocket League PC Gereksinimleri

Psyonix tarafından geliştirilen bir futbol oyunu olan Rocket League, Steam platformunda piyasaya sürüldü. Rocket League, 2015 yazında piyasaya sürüldü ve PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS ve Linux’ta oynanabilir.

Oyunda birçok yer olmasına rağmen hepsi benzer şekilde oluşturulmuş. Kabaca bir futbol sahası veya basketbol sahası gibi görünüyor. Bu alanlarda ortaya çıkan insanlar değil arabalardır. Bu arabaları sürerek hedefe devasa toplar atmaya çalışıyorsunuz.Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli ama sadece görsel efektlerle. Skor gollerini, açık haçları toplayabilir veya puanları kaydedebilirsiniz. Arabayı oynamak için klavye ve fareyi kullanabilirsiniz. Klavye ön ve arka, sol ve sağ, sol ve sağ ayarları için kullanıldığında, mouse nitro diyebileceğimiz butonlarla bir atlama fonksiyonu sağlıyor. Bu şekilde topu kaleye sokmaya çalışıyorsunuz.

Bu kulağa basit geliyor ve hatta ilk başta sıkıcı geliyor, ancak bu kadar çok oyuncunun olmasının ve kazandıkları ödüllerin bir nedeni var. Bu yüzden sıkıcı değil. Beklentileri çok aşan bir performans yaşayacağınız söylenebilir. Arkadaşlarla oynarsanız, etki daha da yüksek olacaktır. Bir oyun satın alıp almayacağınızı sorarsanız cevabımız evet. Satın almaya ve oynamaya değer, ancak buhar indirimini beklemenin ve bu şekilde almanın faydaları daha büyük olacak. Oyunu bir süre oynadıktan sonra dikkatinizi dağıtabilir, girip bir veya iki gol atabilir ve rahatlayabilirsiniz. Ayrıca ara sıra yapılan yarışmalarla çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz. Bu arada buhar piyasasının maalesef bir özelliği yok. Oyunda elde edilen içeriği takas edebilirsiniz ancak satma şansı yoktur.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.