Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Bu yazıda yılların oyunu Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimlerini detaylı bir şekilde anlatacağız ve Forza Horizon 1 kaç gb? gibi sorulara cevap vereceğiz.

Forza Horizon 1, 2012 yılında, Xbox 360 konsolu için geliştirilen bir yarış oyunudur. Esas olarak İngiliz oyun geliştiricisi Playground Games ve Amerikalı geliştirici Turn 10 Studios ile birlikte geliştirilen oyun, Turn 10’un uzun süredir devam eden Forza Motorsport serisinin bir parçasıdır. Forza Horizon 1‘in devamı niteliğinde olan Forza Horizon 2, 30 Eylül 2014‘te piyasaya sürüldü.

Forza Horizon, Colorado eyaletinde geçen hayali bir sokak yarışı etkinliği olan Horizon Festivaline dayanan bir açık yol oyunudur. Oyun, gerçekçi fiziği ve yüksek çözünürlüklü grafikleri ile önceki Forza Motorsport oyunlarından farklı birçok özellik içeriyor.

Temelde amaç, yarışları kazanarak bileklikler elde etmek ve oyunda ilerlemektir. Aynı zamanda hızlı araba kullanmak ve akrobasi gibi maskaralıklar yaparak popülerlik seviyesini arttırmaktır. Horizon, oyunda mevcut olduğu söylenen 65 arazi çeşidi üzerinde çalışmak üzere optimize edilmiş Forza Motorsport 4‘ün fiziğine sahiptir. Oyuncular belirli arazilerde sürebilirken, diğerleri korkuluklar veya başka yollarla sınırlandırılmıştır.

Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 1 Sistem Gereksinimleri

Oyunda Drift’ten ralliye ve noktadan noktaya yarışlara kadar çoklu yarış türleri oynayabilirsiniz. Forza yarış sistemine yeni bir dinamik kazandıran tek oyunculu yollarda yapay zeka trafiği bulunur. Ayrıca bire bir yarışta karşılaştığınız diğer Horizon festival sürücülerine meydan okuyabilirsiniz. Konum her seferinde rastgeledir ve yapay zeka, kısayolları kendi yararına kullanma yeteneğine sahiptir. Yarışlar, gece de dahil olmak üzere gündüz/gece döngüsü boyunca farklı zamanlarda gerçekleştirilebilir. Ayrıca oyunda bir beceri sistemi uygulanmaktadır; oyuncular, yarış sırasında agresif bir şekilde sürerek sokak kredisi kazanabilir. Drift yaparak, engellerin üzerinden atlayarak ekstra kredi kazanabilirsiniz.

En iyi Forza Horizon 1 PC deneyimi için aşağıdaki özelliklere eşit veya daha iyi bir sisteme sahip olmanızı öneririz:

 • CPU: Intel Core i7 3770 3.4 GHz veya AMD AMD FX-8350 4.0 GHz
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 770
 • RAM: 8GB
 • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 veya 64 bit Windows 8 (8.1) veya Windows 10
 • HDD Alanı: 10 GB
 • Ses Kartı: DirectX 11

Forza Horizon 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 1 Kaç GB?

Bilgisayarınızda Forza Horizon 1 oynayabilmeniz için sisteminizin en az aşağıdaki minimum özellikleri karşılaması gerekir.

 • CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz veya AMD Phenom II X4 940
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 660
 • RAM: 6GB
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
 • HDD Alanı: 10 GB
 • Ses Kartı: DirectX 11

İlginizi çekebilir:

reklam

Valorant Kaç GB?

Among Us Sistem Gereksinimleri

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.