Call Of Duty Oynayarak Milyoner Olmuş 10 Oyuncu

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Call Of Duty Oynayarak Milyoner Olmuş 10 Oyuncu

Call of Duty e- sporlarındaki ödül parası miktarı, Dota 2 gibi rakamlara sahip olmayabilir ancak çok sayıda oyuncunun kariyerleri boyunca büyük miktarda para ödülü kazanmasını ve milyoner olmasını sağlıyor.

Esport’un ilk 1 milyon dolarlık ödül havuzunu içeren 2011 CoD XP’den bu yana 1 milyon dolar veya daha fazla olan 6 etkinlik daha düzenlendi. 

Bu oyuncuların oyuna daha fazla zaman ve enerji ayırmasına ve gerçekten rekabetçi CoD’yi bir kariyere dönüştürmesine olanak tanıdı. Bazıları bu kariyerleri mali açıdan çok faydalı hale getirdi.

İşte Call Of Duty Oynayarak Milyoner Olmuş 10 Oyuncu:

10) Bryan “Apathy” Zhelyazkov – 583.347 $

Apathy’nin 2016’da Team Envy ile kazandığı dünya şampiyonluğu, Evil Geniuses’ın bir parçası olarak tekrar şampiyonluğu kazanana kadar şüphesiz en büyük maaşıydı.

Apathy’nin 2.Dünya Savaşı’ndan önce Evil Geniuses’a katıldığında bir dünya şampiyonluğu yarışmacısında olmasını beklemiyordu ancak o ve ekibi herkesin yanıldığını kanıtladı.

Şu anki takım: Yok

9) Preston “Prestinni” Sanderson – 601.873 ABD Doları

Prestinni, oynadığı her yerde genellikle göz ardı edilir ve şüphelenilir ancak takımlarının başarısı inkar edilemez.

reklam

İlk turnuvasını kazandıktan iki yıldan fazla bir süre sonra, Prestinni ve eUnited ekibi, 2019 CWL Pro League Playoffs’u ve ardından 2019 CWL Championship’i kazanarak unvan kuraklığını sona erdirdi.

Şu anki takım: Seattle Surge

8) Alec “Arcitys” Sanderson – 617.579 $

İkiz kardeşi Prestinni gibi, Arcitys de eUnited’in bir parçası olarak 2019 CWL Şampiyonasını kazandıklarında en büyük maaşını aldı.

İkizler CDL sezonunun ilk sezonunda en fazla başarıya sahip olmasalar da, her ikisi de 2021 için yetenekli takımlar kurdu.

Şimdiki takım: Atlanta FaZe

7) Austin “SlasheR” Liddicoat – 698.183 $

Son beş yılda, SlasheR’den daha iyi olduklarını doğru bir şekilde söyleyebilen çok az sayıda oyuncu oldu. Tutarlılığı ve inanılmaz öldürme gücü ile tanınan SlasheR, 2016 CWL Şampiyonasını Team Envy ile kazandı.

Ne yazık ki, dört yıl önce yaptığı zaferi geri alamadı. Yine de, 2017 ve 2019’daki dünya şampiyonluk etkinliklerinde ikinci sırada bitirdi.

Şimdiki takım: OpTic Gaming Los Angeles

6) Jordan “JKap” Kaplan – $680,279

JKap’ın CoD tarihinin en büyük sahada oynayan oyuncularından biri olduğu düşünülse de, en büyük başarısı iki dünya şampiyonluğunu kazandığı döneminde (2015-2017) geldi. Ve o dönemde kazanamadığı tek CWL Şampiyonası etkinliğinde ikinci oldu.

5) Matthew “FormaL” Piper – 784.932 $

FormaL, tartışmasız tarihteki en yetenekli Call of Duty oyuncusu ve kariyerinin çoğunda daimi bir güç merkezi olan OpTic Gaming için oynadı.

reklam

Halo’dan geçiş yaptığından beri FormaL, 2017 CWL Şampiyonası da dahil olmak üzere çok sayıda şampiyonluk kazandı.

Şimdiki takım: Chicago Huntsmen

4) Damon “Karma” Barlow – 815.087 $

CoD tarihindeki ilk üç kez dünya şampiyonunun bu listede bu kadar yükselmesi şaşırtıcı değil . 2013, 2014 ve 2017’deki dünya şampiyonluğu galibiyetleriyle Karma ve bir bütün olarak espordaki en başarılı oyunculardan biri olduğunu kanıtladı.

İlk CDL sezonunun hayal kırıklığı yaratan bir başlangıcından sonra Karma aniden emekli oldu.

3) Seth “Scump” Abner – 884,005 ABD $

Call of Duty’nin en popüler oyuncusu Scump , büyük finallerde ezeli rakipler Team Envy’yi yenerek nihayet 2017’de ilk dünya şampiyonluğunu kazandı. Bu galibiyet ona sadece kariyerinin özgeçmişinde eksik olduğu tek başarıdan birini vermekle kalmadı aynı zamanda toplam para ödülüne 100.000 $ ‘ın üzerinde bir katkı yaptı.

Şimdiki takım: Chicago Huntsmen

2) James “Clayster” Eubanks – 1.088.771 $

Clayster, esporlda tartışmasız en sesli ve heyecan verici oyuncu. İyi bir oyun yaptıktan sonra ayağa kalkıp rakiplerine bağırmaktan korkmaz. Toplam ödül kazancından da görüldüğü gibi, bu noktaya kadar onun için çok çalıştı.

2015 ve 2020’de esport dünya şampiyonluğunu kazandı ve konsol espor tarihinde 1 milyon dolarlık ödül kazancı işaretini kıran ilk iki oyuncudan biri oldu.

Şu anki takım: New York Subliners

1) Ian “Crimsix” Porter – 1.144.909 $

Call of Duty’nin en çok kazanan oyuncusu Crimsix, eski Empire takım arkadaşı Clayster’a konsol espor tarihinin ilk iki oyuncusu olarak katıldı ve ödül kazançlarından 1 milyon dolardan fazla para kazandı.

36 LAN başlığı bu kadar tırmanmasına izin verdi ve üç dünya şampiyonluğu çok yardımcı oldu. Crimsix 2014, 2017 ve 2020’de esport’taki en prestijli turnuvayı kazanarak sadece bu üç etkinlikten 550.000 $ topladı.

Şimdiki takım: Dallas Empire

PUBG Mobile Çöktü!!! Ağır DDoS Saldırılarına Dayanamadı haberi için tıklayın.

Kaynak: dotesports.com/call-of-duty/news/highest-earning-call-of-duty-players-20532

Sizin düşünceniz nedir? Siz hiç oyunlardan para kazandınız mı? Yorumlarda belirtin


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar for Kerem

  Kerem

  3 Ekim 2020 21:46

  Siz hiç oyunlardan para kazandınız mı?

 2. Avatar for baba

  baba

  23 Ağustos 2021 03:23

  Csgo’dan kazandım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.