Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Microsoft, oyun abonelik hizmetini büyütmeye devam ediyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Microsoft, bugün 15 milyon Xbox Game Pass abonesine sahip olduğunu açıklıyor. Şirketin daha önce Nisan ayında açıkladığı 10 milyondan yüzde 50 arttı. Xbox Game Pass , aylık 9,99 ABD doları karşılığında 100’den fazla Xbox oyununa erişim sunan bir abonelik hizmetidir.

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı
Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Microsoft, özellikle Kasım ayındaki yeni nesil Xbox konsolu donanımı lansmanından önce, son aylarda Xbox Game Pass’i yoğun bir şekilde zorluyor. Xbox Game Pass, şirketi farklı bir Xbox geleceği için hazırladı.

Xbox Game Pass, yakın zamanda Bungie’s Destiny 2 unvanı, xCloud oyun yayını ve Doom ve Fallout stüdyosu Bethesda Softworks’ün ana şirketi olan Microsoft’un ZeniMax Media satın almasıyla desteklendi . 

Hem konsolda hem de bilgisayarda Xbox Game Pass’e abone olmanın çeşitli yolları vardır ve yalnızca bulut aracılığıyla bir Android cihaza aktarılan oyunları oynayabilirsiniz.

Microsoft ayrıca, Xbox Game Pass’in ilk ayını yalnızca 1 ABD Doları karşılığında sunan promosyonlar da yürütüyor. Buna rağmen, şirketin mevcut abonelerini koruyabildiği ve onları son altı ayda büyütebildiği açık; Microsoft’un Xbox Game Pass bahsinin işe yaramaya başladığının bir başka işareti.

Xbox Nedir?

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft'tan Geldi
Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi

Xbox, Microsoft markası altında geliştirilmekte olan TV veya diğer dijital görüntü araçlarına bağlanarak çalıştırılabilen oyun konsolu serisidir.

Xbox serisinin ilk ürünü “Xbox” adıyla 15 Kasım 2001 tarihinde çıkış yapmıştır. Daha sonradan seriyi takip eden Xbox 360 ve son olarak da 2013 Yılı içerisinde piyasaya sürülen Xbox One çıkış yapmıştır.

reklam

Xbox, serideki ilk oyun konsoludur. 15 Kasım 2001’de Kuzey Amerika’da, 22 Şubat’ta Japonya’da ve 14 Mart 2002’de Avustralya ve Avrupa ülkelerinde piyasaya sürüldü.

Xbox, altıncı nesil bir oyun konsolu olarak ilk kez sahneye çıktı.Atari Jaguar’dan sonra (Amerika Birleşik Devletleri’nde 1996 yılında üretimi durduruldu), Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir ürün haline geldi ve kısa sürede yeni sevgilisi oldu.

API ve DirectX teknolojisinin kullanılmasıyla konsol, PlayStation 2 gibi popüler konsollarla rekabet edecek şekilde hızla ortaya çıktı. 2002’de Xbox Live’ın piyasaya sürülmesinden sonra, Xbox oyuncuları çevrimiçi oyun oynama fırsatına sahip oldu.

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi haberi için tıklayın.

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/21/21449219/xbox-game-pass-15-million-subscribers-microsoft-growth


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.