WhatsApp Boş Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıklıkla WhatsApp’ta boş mesaj gönderildiğini görmüş olmalısınız. Peki, WhatsApp’ta boş mesaj nasıl gönderilir?

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

WhatsApp Boş Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulaması günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen mesajlaşma uygulamalarının ilk sıralarında yer almaktadır. En başarılı anlık mesajlaşma uygulaması diyebiliriz. Aynı zamanda iOS, Blackberry, Java, Nokia Lumia ve Android cihazlarda kullanılabiliyor olması büyük bir avantaj. WhatsApp uygulaması sayesinde dilediğiniz kişiye anlık olarak mesaj, video, fotoğraf, döküman ya da ses kaydı gönderebiliyorsunuz. Aynı zamanda sesli ya da görüntülü sohbet edebiliyorsunuz. Ayrıca tıpkı Snapchat uygulamasındaki gibi anlık durum paylaşabilme özelliği de bulunmakta. Günümüzde WhatsApp ve anlık mesajlaşma sağlayan diğer sosyal medya uygulamaları sayesinde mesafe fark etmeksizin dilediğiniz kişi ile iletişim halinde kalabilmeniz mümkün.

WhatsApp, her ne kadar herkes tarafından kullanılıyor ve biliniyor olarak görünse de çoğu kişinin bilmediği bazı püf noktaları ve işlevleri bulunmakta. Bu gizli işlevler arasında ise boş mesaj nasıl gönderilir sorusu karşımıza çıkıyor. Arkadaşınıza şaka yapmak ya da herhangi birinin uygulamada ne zaman çevrimiçi olduğunu teyit etmek için bu işlev yararlı olabilmekte.

WhatsApp Boş Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Boş Mesaj Nasıl Gönderilir?
WhatsApp boşluk kopyalama
 • Öncelikle ( ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏) parantez içerisindeki görünmez simgeyi kopyalayın.
 • ‏‏‏Sonrasında WhatsApp uygulamasına gidin ve boş mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
 • Kopyaladığınız karakteri metin kutusuna yapıştırın ve gönderin.

Bu yöntemi hem mobil cihazınızdaki WhatsApp uygulamasında hem de WhatsApp Web‘de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece mesajlarda değil biyografinizde ve durumunuzda da bu görünmez simgeyi kullanarak insanları şaşırtabilirsiniz. Ayrıca bu simgeyi sadece WhatsApp’ta değil diğer mesajlaşma ve sosyal platformlarda da kullanabilirsiniz.

WhatsApp Uygulama ile Boş Mesaj Gönderme

WhatsApp uygulamasında boş mesaj gönderebilmek için iki farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan biriuygulama kullanmadan boş mesaj göndermek diğeri ise uygulama yardımı ile boş mesaj göndermektir. Uygulama yardımıyla boş mesaj göndermek istiyorsanız ilk olarak, cihazınıza belirteceğimiz uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında takip etmeniz gereken adımları sırası ile uygulayarak siz de dilediğiniz kişilere boş mesaj gönderebilirsiniz.

 • İlk olarak Empty Text isimli uygulamayı cihazınıza yükleyin (sadece Android’de mevcut).
 • Uygulamayı yükledikten sonra çıkan ekrandaki talimatları yerine getirerek kurulumu tamamlayın.
 • Kurulumu tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırın.
 • Sonrasında ekranın alt kısmında bulunan Send butonuna tıklayın.
 • Bu uygulamanın en sevilen yanı oldukça basit olmasıdır. Send butonuna tıkladıktan sonra boş mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin. Ardından uygulama boş mesajı seçtiğiniz kişiye gönderecektir.

Umarım rehberimizi beğenmişsinizdir, sadece WhatsApp için değil bütün her yerde kullanabileceğiniz boşluk mesajı ile iyi eğlenceler.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar for Anonim

  Anonim

  3 Mart 2022 16:42

  ‏‏‏‏‏‏‏‏

 2. Avatar for Orkun

  Orkun

  4 Haziran 2023 22:59

  Sağ olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.