Discord Müzik Botları ve Tavsiyeleri

En çok tercih edilen Discord müzik botları nelerdir? Discord müzik botu sunucuya nasıl eklenir? gibi soruları bu yazıda cevaplayacağız.

Avatar for Zehra Yıldırım

Son güncelleme:

Discord Müzik Botları

Discord, neredeyse tüm oyuncuların gözde uygulaması olan ve çok fazla tercih edilen bir platform. Oyun oynayan kişilerin arkadaşları ile daha kolay iletişim kurmasına olanak sağlayan Discord, içerisinde sunucuların kolay bir şekilde kurulabilmesi, sunucular ya da gruplar arasında aramalar yapılabilmesi ve özel mesaj gönderme özelliklerini sunması nedeniyle diğer birçok sesli iletişim platformu arasında en işlevsel uygulama olmayı başarmış durumda. Her geçen gün bünyesine dahil ettiği kullanıcılar ile büyümeye devam ediyor.

İlk etapta her ne kadar oyuncular için geliştirilmiş olsa da günümüz içerisinde farklı alanlarda da kullanılabiliyor. Özellikle de pandemi döneminde yoğun ilgi gören Discord, aylık 140 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Platform bünyesinde film, oyun ve sohbet gibi alanlarda hizmet vermiş sunucular yer alıyor. Bu alanda yer alan tüm rakiplerini geride bırakarak hızlı bir şekilde yükselişe geçen Discord, kullanıcıları için kolaylık sağlayacak birçok özellik ortaya koymakta. Bunlardan bir tanesi ve en çok merak edileni ise Discord müzik botları. Dilediğiniz kişi ile sesli iletişime geçmek amacıyla büyük ya da küçük çaplı bir Discord sunucusu kuruyorsanız, Discord müzik botlarını bilmeniz ve sunucunuza kurmanız sunucu üyelerinin çok işine yarayacaktır.

Discord Müzik Botları

Discord müzik botları

Discord uygulamasını yeni kullanacak olan kullanıcılar çeşitli araştırmalar yapmaya başlıyor. En çok merak edilen ve aynı zamanda çok fazla görevi yerine getirdiği için herkesin tercih ettiği Discord müzik botlarının birden fazla çeşidi bulunmakta. Discord müzik botlarını temel olarak bir kişi gibi düşünebilirsiniz. Bu robot kullanıcılara dilediğiniz herhangi bir komutu vererek çeşitli görevleri yerine getirtebiliyorsunuz. Discord botları, sıklıkla müzik çalmak için kullanılıyor. Discord müzik botlarını öğrenmeden önce bilmeniz gereken en önemli şey, Discord müzik botlarının sunucuya nasıl eklendiğidir.

Discord Müzik Botu Sunucuya Nasıl Eklenir?

  • Discord‘a tarayıcı üzerinden giriş yapın.
  • Yeni bir sekme açıp eklemek istediğiniz sunucunun ismini Google’a yazın, bota ait olan internet sitesine tıklayın.
  • Sitede yer alan Invite ya da Add to Discord tuşlarına basın.
  • Davet et butonuna tıkladıktan sonra yeni bir pencereye yönlendirileceksiniz.
  • Botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin ve ardından botu yetkilendirin.
  • Botun komutlarından herhangi bir tanesini yazın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Discord bot komutlarına ulaşmak için tıklayın.

Yukarıdaki adımları sırası ile takip edip Discord sunucunuza oldukça kolay bir şekilde bot ekleyebilirsiniz. Hangi Discord müzik botunu sunucunuza ekleyeceğinize dair herhangi bir bilginiz yoksa endişelenmenize gerek yok. Yazının devamında yer alan, en kullanışlı ve yüksek oranda tercih edilen Discord müzik botlarına göz atabilirsiniz.

Rythm

Rythm

Rythm, sunucunuzda yer alan arkadaşlarınız ya da diğer üyeler ile birlikte müzik dinlemenize yardımcı olur. Oldukça ilginç bir müzik botu olduğunu söyleyebilmek mümkün. Kanalları kara listeyi almanız için yardımcı olur, yapılandırılabilir ve DJ rollerini ayarlayabilir. Ses efekteri eklemenize, ses kontrollerine erişebilmenize ve bas ayarlamanıza da aynı ölçüde izin verir.

ProBot

ProBot

Görev portföyü açısından oldukça geniş bir alana sahip olan ProBot, sunucunuza yeni katılan kişilere otomatik hoş geldin mesajı, gelen sorulara otomatik bir şekilde cevap verme ve sunucu istatistiklerini görme gibi bir çok işlevi bulunmakta. Bünyesinde barındırdığı pek çok çeşitli komutlar sayesinde müzik botu olarak da kullanılabiliyor.

Octave

Octave

Eski ismi ile Gnar olarak da bilinen Octave. Discord sunucuları arasında adından oldukça fazla söz ettiriyor. Eğlence botu olan Dank Memer ile aynı geliştirici tarafından geliştirilmiş Octave, sunucunuzda dilediğiniz müziği çalabilmenize olanak sağlıyor. Kolay ama bir o kadar da zengin özelliklere sahip bu botun dikkat çeken en önemli özelliklerinden bir tanesi ise sunucu üyelerinin çalınan şarkılara oy verebilme özelliğinin olmasıdır. Bu sayede şarkının beğenilmediği zamanlarda direkt olarak başka bir şarkıya atlanabiliyor. Ayrıca Spotify çalma listenizi sunucunuzda kolay bir şekilde bulabilmeniz için yerleşik Spotify desteğine de sahip.

reklam

MEE6

MEE6

Oldukça kapsamlı görevlere sahip olan MEE2, denetleme botlarının ilk sıralarında yer alıyor. MEE6 botu sayesinde sunucunuzu küfür, spoiler ve spam gibi durumlara karşı koruyabilirsiniz. MEE6 botu, bu tarz ihlalleri otomatik olarak algılar ve ihlal sahibini tercihinize göre geçici ya da kalıcı bir şekilde banlar. Aynı zamanda kanallarda müzik çalmak için de kullanılabiliyor.

FredBoat

FredBoat

Discord sunucularının vazgeçilmezi olan FredBoat, kullanıcılara gecikmesiz ve sorunsuz bir müzik deneyimi sunuyor. Aynı zamanda SoundCloud, Twitch ve Youtube gibi pek çok platformu destekliyor. Kullanıcılara çalma listesi oluşturabilme, Youtube gibi çeşitli platformlardan bağlantı kopyalamak yerine arama kutusundan dinlemek istediğiniz herhangi bir müziği arama ve favori şarkıları bir araya getirme gibi çeşitli birçok özelliği içerisinde barındırıyor.

Chip

Chip

Groovy’nin görevlerini durdurmasının ardından daha fazla tercih edilmeye başlanan Chip, kullanıcıların yüksek kalitede müzik deneyimi yaşamasını sağlıyor. Sunmuş olduğu özelleştirme seçenekleri ile öne çıkan Chip, aldığı güncellemeler sayesinde kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmaya devam ediyor.

Pancake

Pancake

Pancake, SoundCloud, YouTube ve Twitch gibi pek çok platformdan sorunsuz bir şekilde müzik çalabilme özelliğine sahip ve moderasyon botu olarak kullanılabiliyor. Güncel verilere bakacak olursak yaklaşık 1 milyonun üzerinde sunucuda başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Hydra

Hydra

Hydra, en fazla kullanılan müzik botlarının başında yer alıyor. Son dönemlerde Youtube’un baskılarından oldukça etkilendi ve geçtiğimiz günlerde müzik botunun Youtube desteği kalktı. Ancak bu duruma rağmen günümüzde faaliyetlerine devam etmekte. Hydra’nın zengin komut yelpazesi, web kontrol paneli ve neredeyse 10’dan fazla desteğinin bulunduğunu söylemek mümkün.

Sorularınızı ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz ayrıca en iyi Discord müzik botunu yorumlar kısmında beraber tartışabiliriz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.