Discord Müzik Botu Ekleme

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Discord Müzik Botu Ekleme

Discord üzerinden müzik çalmanın en iyi yollarından biri sunucuya bot eklemektir. Çoğu oyuncu müzik dinlemek için Spotify‘ı tercih etse de, müzik botları sayesinde kanaldaki diğer kullanıcılar da müzik dinleyebilir. Bu yazıda Discord Müzik Botu Ekleme nasıl yapılır? gibi soruları ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

İlginizi çekebilecek diğer Discord rehberlerimiz:

Discord Müzik Botu Ekleme

Discord Müzik Botu Ekleme

Discord, sesli sohbet, görüntülü arama, yazılı sohbet ve hatta video akış özelliklerine (Twitch gibi özel akış hizmetlerine kıyasla daha sınırlı bir biçimde olsa da) sahip dünyanın en popüler oyun sohbet platformudur. Discord, PC, Mac ve mobil cihazlarda ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Discord‘u kullanabilmek için yalnızca uygulamayı indirmeniz ve bir hesap oluşturmanız gerekir.

1. Sunucuda Yönetici Olduğunuzdan veya Hesabınıza Sunucu Yönetme Rolü’nün Atandığından Emin Olun

Bir sunucu yöneticisiyseniz, aşağıdaki adımlar için gereken izinlere otomatik olarak sahip olursunuz. Eğer değilseniz, sunucu yöneticisinin size Sunucu Yöneticisi Rolü vermesi gerekecektir. Birine Sunucu Yöneticisi rölü vermek için rol ayarlarında Sunucuyu Yönet seçeneğini seçin ve en alttaki Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayın.

2. Hangi Müzik Botunu Eklemek İstediğinize Karar Verin

Bu adımları Rythm Bot‘a göre anlatacağız. Seçiminizi yaptıktan sonra gerekli web sayfasına gidin ve Discord’a Ekle seçeneğine basın.

3. Davet Ettiğiniz Botu Sunucunuza Ekleyin

reklam

Botu davet etmek için tıkladığınızda açılır kutudan belirli bir sunucu seçmenizi isteyen resimdeki gibi bir pencere göreceksiniz. Tercih ettiğiniz sunucuyu seçin, Yönetici onay kutusunun seçili olduğundan emin olun ve ardından Yetkilendir‘e tıklayın. Bu işlem başarılı olursa sunucunuzdan botun katıldığına dair bir mesaj alırsınız.

4. Botu Çalıştırmak İçin !join Komutunu Girin

Her botun kendi komut listesi vardır. Rhythm Bot komutları listesine burada ulaşabilirsiniz. Botu ekledikten sonra bir ses kanalı girebilir ve botu çalıştırmak için gereken komutu yazabilirsiniz, Rhythm Bot’un çalışması için yazmanız gereken komut !join‘dir. Rhythm Bot‘un komut listesine !help yazılarak hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

Bu yazıda, Discord’a nasıl müzik botu eklendiğini anlattık. Discord hakkında daha fazla bilgi edinmek için, diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.