Televizyon Kanalı Nasıl Silinir?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

LG'nin Sahibi Kimdir? Plastik Sektöründen Akıllı Telefonlara

Televizyon Kanalı Nasıl Silinir? Televizyon Kanalı Silme İşlemi Nedir? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

Televizyonda sevmediğiniz uygunsuz tv kanalı silmek istiyorsanız fakat nasıl yapıldığını bilmiyor ve bununla ilgili de yanlış bir şeyler yapıp uydu servisi firmalarını çağırmaktan korkuyorsanız bu rehberde istediğiniz televizyon kanalını nasıl sileceğinizi anlatacağız.

Televizyon Kanalı Nasıl Silinir?

Anlatılanları dikkatli okuyarak yaparsanız kesinlikle kanallarınızı silebileceksiniz. Kanal silmenin ardından tekrardan kanalların yerlerini değiştirebilir veya favorileri düzenleyebilirsiniz.

Televizyon kumandası üzerinde bulunan Menü (Home) tuşuna basın ardından Canlı Tv üzerine gelin

Kanal Listesi seçeneğine giriş yapın

Kanal listesi açılacaktır. Televizyon kumandası üzerinde bulunan sağ yön tuşuna ve ardından tümü seçeneğine basın

Düzenle’ye girin

Listeden silmek istediğiniz kanal’ı seçin

Sil seçeneğine basın

Sil’e basın

Not: Çoklu silme işlemini birden fazla kanal seçerek yapabilirsiniz. Bu işlem yalnızca televizyonunuzun dahili uydusunu kullanmanız durumunda yapılabilir

Burada önemli olan izlediğiniz kanalları yanlışlıkla silmemeniz ve seçtiğiniz kanalların gerçekten silindiğine dikkat etmektir. Tv kanal silme işlemi kanal yükleme kanalları yeniden tarama gibi işlemlerden daha basittir. Eğer ne yaptığınız biliyor ve menüde yazılanları okuyarak yapıyorsanız mutlaka hiçbir aksilik çıkmadan istediğiniz gibi kanalları silebilirsiniz.

Burada anlatmak istediğimiz birçok televizyon kendi menü modelini kullanır. Bazı televizyonların veya uydu cihazlarının menü modelleri aynı olsa da genel olarak farklılık göstermektedir. Bunun için bu yukarıda yazılanlar benim televizyonum da yok diyorsanız buna benzer terimler kullanılan televizyona sahipsiniz demektir.

İlginizi Çekebilir

Twitch Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

Mobile Legends Hesap Silme Rehberi

reklam

Salgından Bu Yana Milyarderler Servetlerini 1 Trilyon Dolardan Fazla Artırdı

Bu İnsansı Robot Size Korona Testi Yapabilir Ve Kurallara Uymanızı Sağlar

HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.