HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

HSBC Holdings Plc zor durumdaki Kuzey Amerika işinde performansın nasıl artırılacağına ilişkin seçenekleri daralttıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakende bankacılık faaliyetlerini durdurmayı düşünüyor.

HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

FT, duruma aşina olan kişileri gerekçe göstererek, bankanın üst yönetiminin önümüzdeki haftalarda planı yönetim kuruluna sunacağını bildirdi.

Banka geçen ay, 2022 yılına kadar yıllık maliyetleri 31 milyar doların altına düşürmeyi planladığını açıkladı; bu Şubat ayında belirlediğinden daha iddialı bir hedef ve 2019’da bildirdiği 42,3 milyar dolarlık işletme giderlerinin çok altında.

İngiliz çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi de, çok daha büyük oyuncuların uzun süredir pazara hakim olduğu ABD işini yeniden yapılandırmayı hızlandıracağını söyledi.

Bankaların Sonu Mu Geliyor?

HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

Rapor, ABD’deki tüm operasyonlardan tamamen çekilmenin düşünülmediğini belirtti. Banka sadece perakende operasyonlarından çıkmayı düşünüyor gibi görünüyor. Üst düzey yöneticiler, yatırım bankacılığı müşterilerinin, özellikle Asya ve Orta Doğu ile bağlantıları olan uluslararası müşterilere odaklanmalarına izin verecek şekilde azaltılmasını önerebilirler.

HSBC, 2012 yılında Tayland ve Japonya’daki perakende bankacılık faaliyetlerini durdurdu.

Ağustos 2020 itibariyle 2.715 trilyon dolarlık toplam varlığa sahip olan HSBC, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın 6. en büyük bankasıdır.

Banka, Hongkong ve Shanghai Banking Corporation (HSBC), 1865’te Şangay’da şubeler açtı ve ilk olarak 1866’da resmen kuruldu. 1991 yılında yeni bir grup holding şirketi olarak devam etmek üzere Hongkong ve Shanghai Banking Corporation tarafından Londra’da kuruldu. amaç Avrupa ve Çin arasında alışveriş yapmaktı, bu tür eylemlerde HSBC çok önemli.

reklam
HSBC Perakende Bankacılıktan Çıkmayı Düşünüyor

Temasa geçildiğinde banka, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakende bankacılıktan çıkma planıyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

İlginizi çekebilir

Hyundai Ve Kia 210 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

Amazon’da Grevler Durmuyor, Tam Zamanlı Çalıştırmaya Devam Ediyor

Güney Kore, Facebook’a 6,1 Milyon Dolar Ceza Verdi

Kaynak: mazech.com/2020/11/hsbc-is-considering-a-complete-exit-from-retail-banking-in-the-united-states


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.