Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

St Ne Demek? Snapchat

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

St Ne Demek? Snapchat

Snapchat St Ne Demek? Snapchat Snapstreak Nedir? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

Snapchat, gençler arasında oldukça popüler olan bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların kişilerine fotoğraf ve video göndermesine olanak tanır. Peki St Ne Demek?

Snapchat St Ne Demek?

Snapchat St Ne Demek?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraflar, metinler ve videolar gibi içerikleri, yani Snap‘leri paylaşmalarına olanak tanıyan bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Doğrudan bir kişiye ‘Snap‘ göndermeyi seçebilir veya tüm kişileriniz tarafından görüntülenebilmesi için Hikayenize gönderebilirsiniz. 

Kişileriniz, hesabınızdan silinmeden önce Snapleri 24 saat görüntüleyebilir.

Snapchat Streak Nedir?

Snapchat Streak, iki kişinin birbirini izleyen kaç gün Snap gönderdiğini sayar. Her gün Snap gönderirlerse Streak sayıları artar.

Snapchat Streak Nasıl Anlaşılır?

Snapchat uygulamasında kişinin adının yanında Streak işareti gösterilir. Bu işaret, küçük bir alev resmi ve Streak’in devam ettiği gün sayısı ile sembolize edilir. Sadece Streak‘e dahil olan iki kişi bunu görebilir.

Snapchat Streak‘i En Çok Kimler Yapıyor?

Streak, kullanıcılara rekabet ve arkadaşlık duygusu verir. Pek çok genç, arkadaşlarına rakip olmak yada yakın arkadaşlara sahip olduklarını göstermek istiyor.

Bununla birlikte, günlük olarak tepki verme baskısı olabilir ve başkalarının daha güçlü arkadaşlıklara sahip olduğunu hissederseniz özgüveniniz etkilenebilir.

Diğer Rehberlerimiz

İnstagram Lite Nedir? Ne İşe Yarar?

Şekilli Nick Yazma

Video Boyutu Nasıl Küçültülür?

Roblox Adopt Me Nedir? Nasıl Oynanır?

Discord HypeSquad Nedir? Nasıl Alınır?

Snapchat Nedir?

St Ne Demek? Snapchat

Snapchat; Snap Inc. Kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından geliştirilen akıllı telefonlar için çapraz platform anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine metin, fotoğraf, ses ve video göndermesine olanak tanır. Gönderen, kişiler tarafından gönderilen dosyaları önceden belirlenmiş bir süre içinde (1 veya 10 saniye arasında) iki kez görüntüleyebilir. Gönderen, hikayeye eklenen fotoğrafları ve videoları önceden belirlenen bir süre içinde (1 ila 10 saniye arasında) gerektiği kadar görüntüleyebilir. Bu ücretsiz uygulama iOS ve Android platformlarında çalışabilir. Uygulamanın ilk versiyonu Eylül 2011’de yayınlandı. Uygulama (kullanıcılarının %70’i kadındır) Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en popüler olanıdır.

Sanal çıkartmalar ve artırılmış gerçeklik nesneleriyle etkileşimde bulunan kullanıcılara özel vurgu yaparak, sosyal medyaya yeni, mobil öncelikli bir yaklaşımı temsil ediyor. Mart 2020 itibariyle, Snapchat 229 milyon günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Ortalama olarak, her gün 4 milyardan fazla anlık görüntü gönderiliyor. Snapchat, genç nesiller arasında, özellikle 16 yaşın altındaki gençler arasında çok popülerdir ve ebeveynler için birçok gizlilik sorunu getirir.

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.