PS4 Veya Konsolda Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

PS4 Veya Konsolda Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

Fortnite bir süredir piyasadaydı, o zamanlar en iyi Fortnite oyuncuları tamamen farklı bir seviyede oynamaya başladı. Fortnite’ı bir konsolda oynamak kendi başına oldukça eğlencelidir ki turnuvaları bile düzenlenir.

Sistemin birkaç avantajı olduğu için çoğu iyileştirme ve ipucu bilgisayarın etrafında dönme eğilimindedir. Peki ya PS4‘te daha iyi olmak istiyorsanız?

Fortnite’da PS4 veya diğer konsollarda daha iyi olabilirsiniz. Ancak biraz farklı bir beceri ve yaklaşım gerektirir. Oyunun bu sürümüne özgü temellerin yanı sıra bazı şeyler üzerinde çalışmanız gerekiyor. Nasıl geliştireceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler:

Fortnite’da Nasıl Daha İyi Olunur?

Getter Better at Fortnite sisteminde PS4
PS4 Veya Konsolda Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

Fortnite’ta Daha İyi Olmak İçin Oyunlara Hazırlanın

Bir PS4 veya başka bir konsolda, saniyede kare artışı elde etmek için video ayarlarınızı kontrol edemezsiniz. Bu, hiçbir şey üzerinde kontrolünüz olmadığı anlamına gelmez. Bir konsolda oyun kontrollerinizi ve işleyişlerinizi iyileştirmek için fark yaratabilecek bazı önlemler vardır.

Temellerden başlayarak, kontrol cihazınızı ve oyun içi ayarlarınızı optimize etmeniz gerekecek. en iyi Fortnite konsol ayarları oyunun çok daha kolay işlemesini sağlayabilir. Daha hızlı bir bina kontrol yöntemine geçmek burada büyük bir fark yaratabilir.

Hassasiyetlerinizin de ayarlanması gerekebilir. Yine de buna dikkatlice yaklaşmanız gerekiyor. Hareket için sınırlı alan nedeniyle bir kontrol cihazında çok fazla yavaşlayamazsınız. Ancak, daha kesin bir hedef için hassasiyetlerin biraz daha düşük olması gerçekten zarar veremez.Kontrolör ölü bölgeleri özellikle eski bir oyun kumandası kullanıyorsanız büyük bir fark yaratabilir. Bunu anlamak için, ölü bölgenizi yaklaşık 15’e ayarlayın, ardından biraz sürüklenme hissedene kadar kademeli olarak ayarlayın. Doğru ayarı bulduğunuzda, kontrol cihazınız daha duyarlı hissedecektir.

Daha Yavaş Ve Kasten Hedefleyin

Getter Better at Fortnite sisteminde PS4
PS4 Veya Konsolda Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

Kontrol çubukları oldukça duyarlıdır ve imlecinizi çok hızlı hareket ettiriyorsanız, özellikle iyi bir çekim olmak zordur. Kontrolcü oyuncuların nişan almadıkları sürece sağ sopalarını kullanmama eğilimi vardır. Ani ve kesin hareketlere yol açar.

reklam

Nişan almaya yönelik daha iyi bir yaklaşım, düzgün bir oyun tarzına sahip olmaya çalışmak olacaktır. Sağ çubuğunuz bolca hareket etmeli, ihtiyaç duyduğunuzda sürekli olarak konumlandırılmalıdır. Bu, imleci mükemmel konuma kaydırmaya çalışmak yerine düşman oyuncuları yavaşça doğru noktaya taşımanıza yardımcı olacaktır.

Fortnite’da Daha İyi Olmak için Farklı Oyun Kumandalarını veya Stilleri Deneyin

Getter Better at Fortnite sisteminde PS4
PS4 Veya Konsolda Fortnite Nasıl Daha İyi Oynanır?

Fortnite’daki birçok denetleyici uzmanı ya pençe oynar ya da ek düğmelere sahip bir denetleyici kullanır. İkinci baş parmağınızı çubuktan kaldırmadan her girişe basmanıza izin verir ve ‘pürüzsüz oyun tarzına’ yardımcı olacak.

Standart kontrol cihazınızdan memnunsanız, CLAW sürekli olarak nişan almanızı sağlayan bir gamepad tutma yöntemidir. İlk başta alışmak zor ama uzun vadede büyük bir fark yaratıyor.

Tuşları Düzenleyin

Oyuncuları beceri düzeyinde gerçekten ayıran bir şey, düzenlemeleridir. Yine de çoğu zaman, denetleyici oyuncuları düzenlemeden en iyi şekilde yararlanmak için doğru ayarları kullanmıyor. Yalnızca düzenleme bağlantılarından daha iyi yararlanarak önemli ölçüde iyileştirmeniz mümkündür.

Düzenlemelerinizi girişlere bağlamak için zaman ayırın. Ardından, bu girdileri gerçekten uygulayan ve kas hafızası inşa eden kısa bir seans yapın. Oyun içinde gördüğünüz hızlı editörler genellikle bu ayarları kullanıyorlar, kendi başlarına yapmıyorlar.

Düzeninizi özel olarak değiştirip düzenleme bölümüne geçerek denetleyici düzenleme bağlantılarınızı değiştirebilirsiniz. Bu seçenekler konsolda biraz gizlidir.

Fortnite’da Daha İyi Olmak İçin Uzmanları İzleyinOyunda gelişmenin harika bir yolu, gerçekten yetenekli oyuncuların oynatımlarını izlemektir. Bu, yüksek seviyeli oyuncuların rotasyonları, pozisyonları, ne zaman ve ne zaman çatışmaya girdiklerini anlamanız için harika.

En iyi Fortnite kontrolcü profesyonellerini özellikle izlemek size daha da fazla yardımcı olabilir. Daha yüksek bir FPS’ye sahip olabilirler, ancak mekanik olarak aynı şeyleri çekiyorlar.

Kendi Oyunlarınızı İzleyin

Hataları aramak için kendi oyunlarınızı izlemek, PS4’teki Fortnite’ta daha iyi olmanın harika bir yolu olabilir ve muhtemelen öfkenizi ikiye katlayın! Kendi hatalarını izlemek bazen onları fark etmenin tek yoludur.

Oyunun hararetinde yanlış bir şey yaptığınızı düşünmeyebilirsiniz. Ancak tekrar edersek, sonuçta size maça mal olan birkaç hata yapmış olabilirsiniz. Başarısız olduğunuzu görmek için çıldırmayın, bu nereleri geliştirmeniz gerektiğini bulmanın en iyi yoludur.

reklam

PS4’te Fortnite’ta nasıl daha iyi olacağına dair temel bir kılavuz. Herhangi bir harita veya silah değişikliğinin dışında, bu ipuçları oyuncuların çoğunun iyileştirme yapmasına yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

J Balvin Fortnite Cadılar Bayramı Etkinliğinde Konser Verecek

Fortnite Ve Rocket League’de Geçişi Bir Slushii Konseri Olacak

Twitch’te En Çok Takipçiye Sahip Yayıncılar

CSGO’daki En İyi Skinler (2020)

Kaynak: bestgamingsettings.com/get-better-at-fortnite-on-ps4


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.