Güney Kore’nin En Büyük Web Şirketi Wattpad’i 600 Milyon Dolara Satın Aldı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Güney Kore'nin En Büyük Web Şirketi Wattpad'i 600 Milyon Dolara Satın Aldı

Webtoon ve Wattpad yakında ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlanabilir. Webtoon dijital çizgi roman platformunun arkasındaki Güney Koreli internet devi Naver, Wattpad‘i nakit ve hisse senedi olarak 600 milyon ABD Doları değerinde bir anlaşma ile satın aldı. 

Güney Kore'nin En Büyük Web Şirketi Wattpad'i 600 Milyon Dolara Satın Aldı
Güney Kore’nin En Büyük Web Şirketi Wattpad’i 600 Milyon Dolara Satın Aldı

Satın alma tamamlandıktan sonra iki web sitesi “bağlantılı bir ekosisteme” sahip olacaktır. Her iki taraf da bunun tam olarak ne anlama geldiğini açıklamadı ancak The Hollywood Reporter 160 milyon kullanıcıdan oluşan birleşik izleyicileri için bir platformu paylaşacaklarını söylüyor.

Devralıma rağmen, Wattpad Toronto’da kalmaya devam edecek ve kurucuları Allen Lau (aşağıda resmedildi) ve Ivan Yuen’in liderliğinde kalacak. Onun içinde duyuru, “yenilikçi gelir modeli ve farklı hikayeler için ortaklık sağlayacaktır.” Dedi

Güney Kore’nin En Büyük Web Şirketi Wattpad’i 600 Milyon Dolara Satın Aldı

Hem Webtoon hem de Wattpad yaşamları boyunca başarılı kitaplar ve şovlar ortaya çıkardı. Wattpad, web sitesinden kaynaklanan 1.500 hikayenin geçmişte kitap olarak yayınlandığını söylüyor. 

Hikaye anlatma uygulaması ayrıca yerel izleyicilerin ilgisini en çok çekecek hikaye türlerini belirlemek için makine öğrenimi teknolojisini kullanır. Sony Pictures Television, Universal Cable Productions ve Asya yayınları gibi eğlence şirketleriyle birlikte bu hikayelere dayalı şovlar üretir. Netflix’teki Sweet Home‘da dahil olmak üzere birkaç Webtoon hikayesi TV şovlarına uyarlandı.

İlginizi Çekebilir

Valve Ve 5 PC Oyunu Yayıncısı 9,4 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

Airbnb, Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor

Bitcoin Madencileri Ekipmanlarıyla Tavuk Kümeslerini Isıtıyor

reklam

Tesla, Elon Musk’a Gelen Kötü Tweetleri Yönetecek Eleman Arıyor

Kaynak: finance.yahoo.com/news/webtoon-naver-acquires-wattpad-130512771.html


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.