Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Geleneksel bir yükselme sistemine ek olarak, Cyberpunk 2077 karakterlerinin Sokak kredisi olarak bilinen başka bir durumu daha vardır.

Düşmanları alt etmek, görevleri tamamlamak vb. gibi belirli eylemleri yaparak yeni becerilerin ve yeteneklerin kilidini açarak XP kazanırsınız. Öte yandan, Sokak kredisi tamamen Night City sakinlerinin gözünde nasıl göründüğünüzle ilgilidir. Yeterince yüksek Sokak kredisi olmadan yapamayacağınız bazı şeyler vardır. Sokak kredisi hakkında bilmeniz gereken her şey ve Cyberpunk 2077 Sokak kredisi nasıl kazanılır öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Cyberpunk 2077 Sokak kredisi Nedir Ve Neden İhtiyacınız Vardır?

cyberpunk 2077 sokak kredisi nasıl kazanılır
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Sokak kredisi, öncelikle itibar seviyeniz olarak işlev görür. Karakterinizi seviyelendirmek, gerçek temel istatistikleri veya yetenekleri için doğrudan hiçbir şey yapmaz, ancak sokak krediniz çok geride kalırsa, bunun için acı çekmeye başlayacaksınız. Neyse ki, oynarken biraz Sokak kredisi kazanmak zor değil, ancak belirli bir amaç için istiyorsanız yolunuzdan biraz sapmanız gerekecek.

Oyunda sokak krediniz arttıkça açılan bazı ögeler vardır. İtibarınız yeterince yüksek değilse, bazı satıcılar size günün veya gecenin saatini vermez. Diğerleri alışveriş yapmanıza izin verir, ancak sizden yeterli krediyi alana kadar belirli ögeleri geride tutarlar. Aynı şey yan görevler için de söylenebilir. Sokak krediniz ne kadar yüksekse, konserler gibi o kadar fazla yan görevlere erişebilirsiniz. Bu görevler genellikle daha yüksek seviyelidir ve daha iyi ödüllere sahiptir. Ancak Night City’nin her yerinde tanındığınızdan emin olmanın en önemli nedeni, teçhizat gereksinimleridir.

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Kazanmanın Yolları

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Sokak kredisi, XP ve para, Cyberpunk 2077‘de iç içe girmiştir ve birlikte ilerler. Oyunda, bunların en az ikisini, hatta üçünü de aynı anda gerektirmeyen neredeyse hiçbir şey yoktur. Yine de, itibarınızı güçlendirmeye çalışırken öncelik vermeniz gereken başka görevler olmadığı anlamına gelmez.

Gösterilerinizi Ve Yan Görevlerinizi Yapın

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Ana ve yan görevlerin tümü, tamamlandıkça size Sokak kredisi getirir. Kritik yolu takip etmeniz, size geçmeniz için yeterli Sokak kredisi kazandıracak, ancak oyundaki en iyi şeylere erişmek için yeterli olmayacaktır. Konserler, Night City’de Sokak kredisi için en iyi ve en hızlı kaynağınız olacaktır. Konserler tam da kulağa geldiği gibi alışık olduğumuz şeylerdir. Fixer olarak bilinen bir karakter tarafından size belirli bir işi yaptırmak için verilen görevlerdir. Bu konserlere olabildiğince erken başlamalı ve sık sık yapmalısınız.

Bu görevler çoğunlukla basittir – bir NPC çıkarmak, bir takipçi yerleştirmek, görevlere eşlik etmek vb. Sokak kredinizi ne kadar çok yapar ve yükseltirseniz, daha yüksek miktarlarda ödüller için üst düzey krediler kazanabilirsiniz.

Yan görevler biraz daha karmaşıktır. Genel kalite açısından ana görevin kalitesine yakın kendi başlarına çok parçalı hikayeler olabilirler. Tek başına bu görevler, onları alıp Night City‘ye dalmanız için yeterince teşvik edici olmalıdır, ancak kazandığınız ekstra Sokak kredisi de güzel bir bonus olacaktır. Hem konserler hem de geleneksel yan görevler için akılda tutulması gereken bir şey, başarısız olabileceğinizdir. Size sunulan görevi yerine getiremezseniz – veya bazı durumlarda yanlış bir diyalog seçeneği bile seçerseniz – işi veya yan görevi başarısızlığa uğratabilir ve eli boş kalabilirsiniz.

NCPD’ye Katılın

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves'in Karakteri Hakkında Bildiğimiz Her Şey
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Şehrin her yerinde üstesinden gelebileceğiniz çok sayıda NCPD görevi var. Bunlar, gerçek bir hikayesi olmayan, genellikle hızlı ve basit hedeflerdir. Örneğin, Assault in Progress, bir yere gitmenizi, bir grup düşmanı alt etmenizi ve belki de bazı kanıtları toplamanızı sağlayan yaygın bir görevdir. Bir kaçının birden fazla parçası vardır, ancak bunlar fazladan bir veya iki dakika sürer. Ödülleri almak için görevi tamamen yaptığınızdan emin olun. Tüm kirli işleri yaptıktan sonra, sadece işiniz bittiğinde kanıtları toplayamadığınız için para almamanın bir anlamı yok.

Başarı İçin Giyin

Cyberpunk 2077 Filmleri
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Dürüst olalım, Sokak kredisi nasıl göründüğünüzün yarısı ve nasıl davrandığınız ile ilgilidir. Cyberpunk 2077‘de eşit olmak pek işe yaramasa da, kendinizi nasıl sunacağınız, itibarınıza güzel bir küçük bonus verebilir. Oyunda bulabileceğiniz, satın alabileceğiniz ve yağmalayabileceğiniz kozmetik kıyafet seçeneklerinin çoğu, Sokak kredisi dahil olmak üzere bazı pasif istatistiklerle birlikte gelir.

Örneğin, doğru kıyafeti giyiyorsanız, her cinayet için ne kadar sokak kredisi kazandığınıza dair bir bonus alabilirsiniz. Daha acımasız bir oyuncuysanız, bu çok hızlı bir şekilde fazladan bir ton Sokak kredisi getirebilir.

reklam

Cyberpunk 2077 Arabaları

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Cyberpunk 2077 bir çok araç seçeneğine sahip. Oyunda en düşük kalite arabadan, daha pahalı olanlarına kadar çok geniş bir araç yelpazesi var. Ancak bu arabaları kullanabilmek içinde Sokak kredisine bol miktarda ihtiyacınız var. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kısa görevleri yaparak sokak kredinizi arttırabilir ve şehirde ki itibarınızı güçlendirip bu bebeklerden bazılarını kullabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 arabalarını ve diğer araçlarını merak ediyorsanız size listeman.com ‘un hazırlamış olduğu Cyberpunk 2077 arabaları: bilmeniz gereken her şey yazınısını şiddetle okumanızı tavsiye ederiz.

Oyunda hangi arabaları kullanabilirsiniz, bu arabaları nasıl alabilirsiniz ve nerede saklayabilirsiniz gibi bir çok sorunun cevabını bu yazıda bulacağınıza söz veriyoruz.

Eğer Cyberpunk 2077‘yi yeni oynamaya başlayacaksanız ve bu kültürü tam anlamıyla bilmiyorsanız, oyuna başlamadan önce cyberpunk kültürü nedir, daha iyi anlayabilmeniz için, özenle hazırladığımız aşağıdaki film listesine kesinlikle göz atmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Ve Sistem Tavsiyeleri

Cyberpunk 2077 Filmleri

Cyberpunk 2077 Çıktığı Gün Google Stadia’da Oynanabilecek

Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.