ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma Rehberi

Birçok ETS 2 oyuncusunun dert yandığı ve nasıl çözüleceğini bilmek istediği ETS 2 hız sınırı sorununun çözümünü bu yazıda anlatacağız.

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

ETS 2

Euro Truck Simulator 2 oyunu 2016 senesinde piyasaya çıkmış bir kamyon simülasyon oyunudur. Oyun ilk çıktığı günden bu yana oldukça fazla oynandığı gibi oyuncular tarafından sevildiği için de belirli oyuncu topluluklarından sürekli ödüller alarak ön plana çıkmıştır. Oyunun sürekli olarak yeni güncellemeler almasıyla birlikte oyun yapımcılarının oyunculara yönelik hamleleri sürekli göze çarpan noktalar arasındadır. Bunlardan bir tanesi de oyun içerisinde olan “hız sınırı” sorunudur. Kendi keyiflerine göre tır süren veya oyun oynayıp görev yapan birçok kişi hız sınırı engeline takıldığı için büyük bir dert yanmakta. Oyun içerisinde bildiğiniz üzere hız sınırı 90’dır, bu sayı standart olarak belirlenmiştir ve oyuncuların tamamına uygulanmaktadır.

Oyun içerisinden hız sınırını kaldırmak isteyen oyunculara birçok yama sunulsa bile bu eklentilere gerek kalmadan hız sınırını oyundan tamamen kaldırabilmeniz mümkün. Özellikle oyuna yeni başlamış olan oyuncular bu sıkıntıdan çok fazla dert yansa bile sadece tek oyunculu modlarda hız sınırı kaldırma özelliğinden faydalanılabilir.

ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma Adımları

ETS 2 Hız Sınırı Kaldırma

Euro Truck Simulator 2’de hız sınırını kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin;

  • Oyuna giriş yaptıktan sonra esc tuşuna basın ve Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ardından “Oynanış Ayarları” bölmesine gidin.
  • Son olarak “Hız sınırlayıcı” yazısının yanındaki kutucuğa tıklayıp tik işaretini tamamen kaldırın.

Bu işlemlerden sonra ETS 2 hız sınırı sorunu ile karşılaşmanız mümkün değildir. Hız sınırını kaldırdıktan sonra tekrardan etkinleştirmek isterseniz aynı şekilde aktif de edebilirsiniz. Oyun zevkinizi artırabileceğiniz veya farklı eğlenceli şeyler yapabileceğiniz bu yöntemden ziyade ETS 2’de oldukça değişik etkenleri de kullanabileceğinizi unutmayınız.

ETS 2 Multiplayer Hız Sınırı Kaldırma

Euro Truck Simulator 2 oyuncuları oyunu oynadıkları süre boyunca farklı farklı rotaların arayışındadır. Özellikle tek oyunculu mod içerisinde hız sınırı seçeneği kapatıldığında oyun daha farklı ve kolay bir biçimde oynanabiliyor. Lakin bu seçeneği kaldırmak maalesef multiplayer modda mümkün değildir. Bunun nedeni bağlantı sağladığınız sunucunun bu özelliği kullanmanıza izin vermemesidir. Sunucu üzerinden bir sınırlama yapıldığı için oyuna online olarak katılan herhangi bir oyuncu hız sınırı özelliğini değiştirememektedir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.