Hyper Scape Silahları ve Özellikleri

İlk kez Hyper Scape oynamak veya Hyper Scape silahları hakkında daha fazla bilgi almak isteyen oyuncular için Hyper Scape silahları ve özelliklerini bu yazıda resimli bir şekilde anlattık.

Avatar for Efe Ertekin

Son güncelleme:

Hyper Scape Silahları Ve Özellikleri

Hyper Scape, 12 Temmuz 2020 yılında çıkmış olan bir battle royale oyunudur. Bu oyun gelecek zamanda geçmekte ve şu anda MacOS hariç neredeyse bütün platformlarda oynanabilmektedir. Oyundan kısaca bahsedecek olursak yıl 2054, dünyanın durumu pek iyi değil, bu yüzden insanlar Hyper Scape’te kendilerine kaçış yolları arıyor. Hyper Scape’i kazananlar bir taç kazanıyor ve daha iyi bir yerde yaşamaya hak kazanıyor.

Hyper Scape’teki Özellikler

Hackler: hackleri çok iyi bilmeniz gerek çünkü oynanış stilinize göre hack seçimi size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Teleportation: ışınlanma hazırken istediğiniz yere doğru sizi ışınlar.

Invisibility: sizi düşmanlarınıza karşı kısa bir süre görünmez yapar, fakat ayak sesinizi takip ederek bulabilirler.

Reveal: yakındaki düşmanları ortaya çıkaran bir tarama başlatır.

Heal: sizi ve takım arkadaşlarınızı iyileştiren bir yer oluşturur. Oyunda zamanla can kazanıyorsunuz yani bundan başka iyileşme eşyası yok.

Wall: hasarı emen ve kendinizi yukarı çıkarmak için kullanılabilen bir duvar oluşturur.

Mine: her yere yerleştirilebilinen ve düşman yanına geldiğinde onu takip eden bir mayın bırakır.

reklam

Ball: etrafta zıplayarak dolaşmanızı sağlayan ve gelen hasarı emen bir top oluşturur.

Armor: sizi düşman ateşinden ve alandan koruyan bir kalkan oluşturur.

Slam: sizi yukarı çıkaran ve sonra aniden yere çarpan düşmanlara hasar veren bir özellik.

Shock wave: Düşmana hasar veren ve üzerine gelenleri yukarı atan bir alan.

Hyper Scape Silahları ve Özellikleri

D-Tap

Oyundaki en zayıf silahlardan biri olan D-Tap, ekranınızda görüntülenen bir dikdörtgen içinde otomatik olarak nişan alan akıllı bir tabancadır. Rakiplerinin etrafında hareket etmeyi seven insanlar için kullanışlıdır. Bu silahı kullanırken asla hareketsiz kalmayın yoksa kolayca vurulursunuz. 

Hyper Scape D-Tap

Riot One

Yavaş ateş eden, ağır vuruşlu bir tabanca. Riot One, Apex’teki Wingman ve Counter-Strike’taki Desert Eagle’a çok benzer.

Hyper Scape Riot One

Mammoth

Yakın mesafeden çok hasar veren Mammoth MK1 yavaş ateş eder ancak büyük hasar verir. Oyunun başlarında binaları temizlemek ve sonraki aşamalarda yakın çatışmaya girmek için harika bir silah. Füzyonlaştırma, şarjör boyutunu ve maksimum seviyede hasarı artırır. 

Hyper Scape Mammoth

Ripper

Standart video oyunu saldırı tüfeğiniz: Ripper, hemen hemen her senaryoda size iyi hizmet edecek bir tüfektir. Füzyonlaştırma, şarjör ve hasarboyutunu artırır. 

Hyper Scape Ripper

Komodo

Komodo, çatışma anında küçük bir çember şeklinde patlayan plazma topları ateşler. Atışlar iyi hasar verir ve rakipleri hafifçe patladığı noktadan uzaklaştırır.

Hyper Scape Komodo

Hex Fire

Hexfire, ateş etmeyi asla bırakmak istemeyen oyuncular için bir silahtır. Her atış minimum hasar vermesine rağmen atış hızı çok yüksek ve şarjör kapasitesi muazzam. Bu silahı, orta mesafedeki düşmanları amansızca takip etmek ve onlara hasar vermek için kullanın.

reklam
Hyper Scape Hex Fire

Protocol V

8x dürbünlü, sürgü mekanizmalı bir keskin nişancı tüfeği olan Protocol V, uzun menzilli suikast aletinizdir. Bu silahı yükseltmek ve kafadan vuruşlar yapmak, rakipleri neredeyse diğer tüm silahlardan daha hızlı yere serecektir. Atışların isabetli olduğunu unutmayın, bu nedenle her zaman kafaya nişan alın. Bu silahı füzyonlaştırmak hasarı arttırır.

Hyper Scape Protocol V

Salvo EPL

Salvo EPL, yerden bir kez sıçrayan ve diğer oyuncularla çarpışma anında patlayan güçlü el bombaları ateşler. Yukarıdaki bir düşmana ateş etmediğiniz sürece Salvo EPL, binaları temizlemek için en uygun silahlardan biridir.

Hyper Scape Salvo EPL

Skybreaker

Oyundaki en güçlü silahlardan biri olan Skybreaker, çarpma anında patlayan ve küçük bir alana hasar veren enerji topları fırlatır. Top ne kadar uzağa giderse, hasar çapı o kadar geniş ve hasar o kadar yüksek olur. Binaların içini belli bir mesafeden temizlemek veya farklı bir silahla dönüşümlü atışlar yapmak için harika bir silahtır. Bir keskin nişancı atışı ve ardından bir Skybreaker bombası çoğu takımı çabucak bitirir. Slam ve Işınlanma hileleriyle iyi iş çıkarır.

Hyper Scape Skybreaker

Harpy

Harpy, kısa mesafede büyük hasar verebilen bir SMG‘dir. Düşük füzyon seviyesinde sınırlı bir şarjöre sahiptir ancak hızlı bir yeniden yükleme hızına sahiptir. Diğer tam otomatik silahlarda olduğu gibi, her füzyonda cephane kapasitesi ve tam füzyonda ekstra hasar kazanır. Harpy‘nin hızlı ve hareketli bir silah olması amaçlanmıştır, zıplama anında mermileri yayılmaz.

Hyper Scape Harpy

Hyper Scape Nasıl Oynanır?

Hyper Scape

Oyundan ekibinizle birlikte bir adaya atlıyorsunuz, atlarken sadece elinizde bir sopa ile başlıyorsunuz. Oyunu ilgi çekici kılan ise oyunun hızlı oluşu, çift zıplayabileceğiniz ve neredeyse etrafınızda gördüğünüz her şeyi kullanarak parkur yapabiliceğiniz bir oyun ayrıca oyunda loot yapmak da çok kolay ve hızlı.

Oyunda yerden alabileceğiniz üç farklı şey var; silah, mermi ve hack. Hack oyun içi kullanabileceğiniz özelliklerdir. Silah ve hack seçiminizi yaptıktan sonra onları maksimum güce ulaşana kadar güçlendirebilirsiniz, bu güçlendirmeler Hack’in tekrar kullanma süresini azaltabilir ve onları güçlendirebilir, silahların ise mermi kapasitesini ve onların hasar puanını arttırabilir.

Hyper Scape‘te alan küçülmez fakat zamanla bölgeler kaybolur ve kaybolan bölgede bulunuyorsanız sizin can puanınızı götürür. Bu alan haritanın her noktasında olabilir, haritanın ortasında bile. Öldüğünüzde hayalet olursunuz ve takımınız için düşmanları ve silahları işaretleyebilirsiniz. Kartınız alındığında bir canlandırma noktası belirir ve orada takım arkadaşınızı canlandırabilirsiniz. Twitch‘ten oynuyorsanız izleyicileriniz özel bir oylama ile size bir özellik verebilir, düşük yer çekimi ve sınırsız mermi gibi.
Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.