Ferrari’nin Yeni Üstü Açılabilir Otomobili (Ferrari F8 Spider) Her Kuruşuna Değer

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Ferrari F8 Spider

Hayatınızda bir Ferrari kullanma fırsatınız varsa, onu almalısınız: Ferrari F8 Spider, genel olarak, diğer süper arabaların tam olarak eşleşemeyeceği bir seviyesi ile yumuşatılmış güç ve hızın özel bir kombinasyonudur.

Bunu söylemekten neredeyse nefret ediyorum çünkü Ferrari, bir şirket olarak, kendi özelliğinden çok rahatsız edici bir şekilde haberdar. Şirket kazançları çağrıları bile markanın kutsal statüsüne referanslarla doldurulur.

Ferrari, sadece yedi harf, dünyanın en değerli marka isimlerinden biridir. Şirketin 2015 yılında Fiat Chrysler Automobiles’tan ayrılmasından bu yana hisse senedi fiyatı üç katına çıktı.

Sonra elbette arabaların kendileri var. Açık artırmada satılan en değerli klasik otomobil, 2018’de 48 milyon dolardan fazla satılan 1962 Ferrari 250 GTO idi. Açık artırmada satılan en değerli on otomobilden altısı Ferrari.
Bu ciddi bir marka değeri.

Ferrari F8 Spider
Ferrari F8 Spider

Ferrari’nin en yeni Cabrio F8 Spider’daki motor çalıştırma düğmesine bastığımda bunu ilk elden deneyimleyebildim.

Sadece bir düğmeye basmıyorsun. Bu bir dizüstü bilgisayar gibi değil. Çok değerli bir varlık yaratıyorsun. Bu motor sesi muhteşem. Orada çok sayıda V8 var ama bu Ferrari’nin açık bir şekilde seslendirdiği bir sese sahip, rahat bir patlama değil.

boşta, havaya bir dizi hızlı, şiddetli yumruk atıyor. Gaza basmak ve yırtık bir çığlığa dönüşür. Dikkatlice dinleyin ve eğer yeterince sert basarsanız, turbonun farklı bir tonu vardır.

Tüm bunları duyuyorsanız, o zaman koltuğa da sıkıca bastırılıyorsunuz. 

reklam

Ferrari F8 Tributo’nun dönüştürülebilir bir versiyonu olan Ferrari F8 Spider, hızlı ve kolay bir şekilde hız oluşturan 710 beygir gücünde bir motora sahip. 

Ferrari’ye göre, sıfırdan 60 mile üç saniyenin altında bir sürede gidebiliyor. Bu iddiayı özellikle kontrol etmedim ve tamamen inandırıcı.

Ferrari F8’in başlat düğmesi direksiyon simidindedir. Yolcu için hız göstergesini ve motor devrini gösterebilen dar bir dokunmatik ekran var.

Çift kavramalı bir otomatiktir ve genel olarak bu tür bir şanzımanda olduğu gibi hızlıdır ve motor her zaman tekerleklere sıkıca bağlıymış gibi hissettirir. Çift kavramalı şanzımanlar performans için harikadır aynı zamanda düşük hızlarda sallanan ve fırlayan arabalara da neden olabilirler. F8’de şehir trafiğinde gelişi güzel bir şekilde dolanırken bunun bir kısmı var, ancak önünüzdeki yolun açılmasından fazlasıyla telafi ediliyor.

Fiyatı $$$

Yaklaşık 300.000 $’dan başlayan Ferrari F8 Spider pahalı ama fiyatına değer.

300.000 $’a yakın bir başlangıç ​​fiyatı ile ve son fiyat etiketi seçeneklerle birlikte 400.000 $’a yaklaşıyor, bir arabanın bu kadar değerli olup olmayacağını merak edebilirsiniz, cevap evet. Ferrari kendini bu kadar çok para vermeyi hak ediyor mu? Evet, korkarım ediyor.

Apple’ın Hisseleri Eriyor! 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti haberi için tıklayın.

Kaynak: https://edition.cnn.com/2020/09/19/success/ferrari-f8-spider-convertible-review/index.html


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.