Zoom’u Unutun: Artık Retro Video Oyunu İçinde Toplantı Yapabilirsiniz

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Zoom'u Unutun: Artık Retro Video Oyunu İçinde Toplantı Yapabilirsiniz.

15 Ağustos’ta, dünyanın her yerinden arkadaşlar ve aile üyeleri, Karen Dowling ve Raghav Krishnapriyan’ın düğününü kutlamak için bir kilise ve resepsiyon salonunda toplandı.

Doğal olarak, salgın nedeniyle düğün normalden biraz farklıydı. Yüz yüze bir tören ve ek olarak, Kaliforniya Menlo Park’ta gelin, damat ve Hindistan kadar uzaklardaki konuklar internette birlikte parti yaptılar. 

Retro video oyunlarının nostaljisini görüntülü sohbetin yüz yüze birleştiren Gather adlı bir web sitesinde minik, pikselli, iki boyutlu karakterler olarak temsil edildi.

Karen Krishnapriyan, hiçbir şeyin birlikte olmanın yerini tutamayacağını kabul etti. Yine de, “Bu araçlar birlikte olamadığımız sürece en iyi şekilde yararlanmamıza yardımcı olabilir” dedi.

Pandemi yüz yüze sosyalleşme planlarını ertelediğinden, Krishnapriyalılar, fiziksel olarak uzaktayken sanal olarak bağlı hissetmelerine yardımcı olmak için internette kutlamalar, dersler, ofis işleri ve akademik konferanslar alan birçok insan arasında yer alıyor.

Zoom, her gün milyonlarca toplantıyla popüler bir görüntülü sohbet platformu olarak aylardır öne çıkarken, her kişi veya toplantı için doğru değil. 

Zoom deneyimini Cisco’nun Webex, Facebook Messenger Odaları, Google Meet ve diğer görüntülü sohbet uygulamalarından ayıran pek bir şey yok.

Biraz eğlenceli ve esnek bir şey için giderek artan sayıda insan, şirket ve üniversite, ilkbaharda retro estetik ve basit bir gezinme sunun Gather’a dönüyor.

reklam

Krishnapriyan, Gather düğününün çoğunlukla eğlenceli bir etkinlik olduğunu söyledi, gerçek hayattaki bir deneyimi, bir dans pisti ve Spotify çalma listesi ile tamamlamaya çalışarak işleri aşırı eğlenceli hale getirdiğini söyledi.

O ve kocası, yüz yüze törenden sonra internete girdiklerinde oturumu kapattığı için sadece yaklaşık 20 kişiyle etkileşime girebildiler.

Gather ayrıca profesörler tarafından dersleri öğretmek, ofis saatleri düzenlemek için ve bazı şirketler tarafından da düzenli olarak kullanılmaktadır. 

Princeton Üniversitesi’nde ekonomi profesörü ve ConsiliumBots’un kurucusu ve CEO’su olan Chris Neilson, platformda eğitim teknolojisi şirketi için ayrıntılı bir ofis oluşturdu;

her çalışan için masalar, bir mola odası ve bir resmin minik bir dijital kopyası. Gather’a güvenilir bağlantı sağlamak (ve beyaz tahtalar dahil bazı ekstra özellikler eklemek) için ConsiliumBots, her ay kişi başına yaklaşık 7 ABD Doları tutarında olan hizmete ücretli aboneliğe sahiptir.

Covid-19’dan önce ConsiliumBots çalışanları dünya çapındaki ofislere dağılmıştı. Neilson, Ağustos ayından bu yana evden uzaktan ama sanal olarak Gather’da birlikte çalıştıklarını söyledi.

Neilson, Gather’ın tasarımının nostaljisinden hoşlanıyor ve Krishnapriyan gibi, yakınlık duygusuna değer veriyor. 

Örneğin, ofiste ConsiliumBots sanal turu sırasında, yeni kurulan bir poker masasında takılan dört çalışana rastladık; ancak çok yaklaştığımızda, sohbet ettikleri ve güldükleri gördük.

“Şimdi, daha önce hiç olduğundan daha fazla birlikteyiz” dedi.

Nielson, herkesin her gün çevrimiçi olarak görünmesini ve çalışma saatleri içinde ersatz ofisinde kalmasını bekliyor. Bir çalışan Gather’da değilse, saygı duyduğunu ve onları rahatsız etmeyeceğini söyledi.

reklam

Nielson “Gather önümüzdeki altı ay boyunca patlayabilir ve daha sonra bir aşı mevcut olduğunda ve güvenli ve etkili olduğunda ortadan kaybolabilir” dedi.

Diğer İlgi Çekici Yazılarımız

Trump’ın Covid gönderisi Facebook tarafından silindi ve Twitter tarafından gizlendi

İkon Tasarımcısı Bir Haftada iPhone Simgelerinden 77.000£ Kazandı

Hava Temizleyiciler COVID-19’a Karşı Koruma Sağlar Mı? Tehlikesi Var Mı?

Tesla Hisseleri Rekor Otomobil Satışlarına Rağmen %7 Düştü

Kaynak: edition.cnn.com/2020/10/06/tech/gather-zoom-video-game-chat/index.html

Sizin düşünceniz nedir? Siz kullanacak mısınız? Yorumlarda belirtin


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.