Spotify Hesap Silme ve Kapatma Rehberi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Spotify Hesap Silme

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda Spotify hesabınızı nasıl kalıcı olarak silebileceğinizi detayları ile aktaracağız ve Spotify hesabınızı kolaylıkla silmeniz için sizlere yardımcı olacağız. Eğer siz de artık başka bir hesaba geçiş yapmak veya farklı bir uygulama üzerinden istediğiniz müziği dinlemek ve Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız hazırlamış olduğumuz yazıdan faydalanabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Adımlar

Spotify hesap silme
Spotify hesap silme
  1. İnternet tarayıcınızdan Spotify‘ın internet sitesine girin ve bu site içinde Spotify hesabınıza giriş yaptıktan sonra sitenin aşağı kısmında bulunan Şirket başlığı altındaki bölümden Hakkında kısmını seçin.
  2. Hakkında kısmına girdikten sonra karşınıza Spotify’ın “Hakkımızda” başlığı altındaki yazısının hemen bir altında yer alan “Müşteri Hizmeti ve Destek” başlığı çıkacaktır. Bu başlığın altında bulunan üç seçenek içinde üçüncü sırada yani en altta yer alan “Bize ulaş” seçeneğine tıklayın. Eğer ki bu aşamaya kadar hesabınıza giriş yapmadıysanız “Bize ulaş” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda da hesap bilgilerinizi girdikten sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  3. “Bize ulaş” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekranda Spotify’ın “Merhaba. Sana nasıl yardımcı olabiliriz?” başlığı altında yer alan kategoriler arasından ikinci sırada yer alan “Hesap” kategorisini seçin.
  4. Kategoriler arasından “Hesap” kategorisine tıkladığınızda da bu sefer karşınıza “Bize biraz daha bilgi verebilir misin?” başlığı altında yer alan konular çıkacaktır. Bu konular arasından “Hesabımı kapatmak istiyorum.” konusuna tıklayın.
  5. Bu aşamada “Hesabımı kapatmak istiyorum.” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza biri yeşil biri beyaz olmak üzere iki kutu ve bunların içindeki seçenekler çıkacaktır. Bu kutulardan beyaz olanın içinde yer alan siyah yazılı “Hesabı kapat” seçeneğini seçin ve “Kapatmak istediğine emin misin?” bölümüne geldiğinizde tekrardan “Hesabı kapat” seçeneğine tıklayın. Karşınıza “Bu doğru hesap mı?” başlığı altında kapatmak istediğiniz Spotify hesabı çıkacaktır. Bu aşamada da “Devam” seçeneğine tıklayarak devam edin. Devam ettiğinizde “Bilmen gerekenler” başlığı altında karşınıza çıkan bölümde “Anlıyorum” yazısının olduğu kutucuğa tıklayın ve tekrar “Devam” seçeneğine tıklayarak devam edin. 
  6. Spotify, mail hesabınıza Spotify hesabının kapatılması için bir onay maili gönderecektir. Mailinize girip Spotify’ın göndermiş olduğu maili seçtikten sonra “Hesabımı Kapat” seçeneğini tıklayın.

Bu adımları takip ettiğinizde Spotify hesabınız kapanmış olacaktır ve bir daha kapattığınız hesapta oturum açamayacaksınız.

Spotify Hesabınızı Silmeden Önce Bunlara Dikkat Edin

Spotify hesabınızı kapatmadan önce bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Spotify hesabınızı kalıcı olarak kapattığınız zaman; 

Kapattığınız hesabınızın kullanıcı adını kaybedecek ve yeni açacağınız hesapta bu kullanıcı adını kullanamayıp devredemeyecek ve kapattığınız hesabınızla oluşturmuş olduğunuz bütün çalma listelerini kaybedeceksiniz. Çalma listelerinizi kaybetmemek için “Free Hesabını Koru” seçeneğini seçebilirsiniz.

Kalıcı Olarak Kapattığım Spotify Hesabımı Yeniden Aktif Edebilir Miyim?

Yazımızda sizlerle paylaşmış olduğumuz Spotify hesabınızı kapatma adımlarını takip ederek kalıcı olarak kapatmış olduğunuz Spotify hesabınızı kapattığınız günü takip eden 7 gün içerisinde tekrardan etkinleştirebilme imkanına sahipsiniz. Spotify hesabınızın bağlı olduğu mail hesabına hesabınızı kalıcı olarak kapattığınız zaman “Bu son vedalaşmamız” başlıklı bir mail gönderecektir. Bu maili açıp mailin içinde yer alan “Hesabımı Yeniden Etkinleştir” seçeneğini tıklayarak kalıcı olarak kapatmış olduğunuz hesabınızı rahatlıkla geri döndürebilirsiniz.

Probleminizi kolaylıkla çözebilmeniz için Spotify hesabınızı nasıl kalıcı olarak kapatabileceğinizi detaylarıyla aktardık. Yazımızın probleminizin hallolmasına faydalı olmuş olmasını umuyoruz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.