Roblox Adopt Me Nedir? Nasıl Oynanır?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Roblox Adopt Me Nedir? Nasıl Oynanır?

Roblox Adopt Me Nedir? Roblox Adopt Me Nasıl Oynanır? gibi soruları bu yazıda detaylı bir şekilde yanıtlayacağız.

Oyun oynamak neredeyse herkesin sevdiği bir aktivitedir. Özellikle bilgisayar oyunları ve çok oyunculu oyunlar oldukça tercih edilmektedir. Bilgisayar oyunları tarihinde en çok oynanan oyun şüphesiz Roblox oyunudur. Bunun gibi birçok oyuncu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modları içerir.

Roblox Adopt Me Nedir?

Roblox Müzik Kodları
Roblox Adopt Me Nedir? Nasıl Oynanır?

Adopt Me oyunu ve oyun geliştirme platformu Roblox‘ta devasa bir çok oyunculu oyundur. Oyunun asıl odak noktası, oyuncuların ya bir çocuğu evlat edinen ebeveyn yada evlat edinilen çocuk gibi davrandıkları bir rol yapma oyunudur ancak oyun daha da geliştikçe, odak noktası değişti ve oyuncularla takas edilebilen evcil hayvanlar yeni odak noktası oldu. Adopt Me Mart 2021 itibariyle toplam 20 milyar kez oynandı. Oyunun arkasındaki bağımsız stüdyo DreamCraft, yaklaşık 30 kişiyi istihdam etti. Adopt Me Ocak 2021 itibariyle eşzamanlı ortalama 500.000 oyuncuya sahip ve bu onu Roblox’taki en popüler oyun haline getirdi.

Roblox Adopt Me Nasıl Oynanır?

Roblox İsimleri
Roblox Adopt Me Nasıl Oynanır?

Adopt Me, yumurtalardan çıkan çeşitli evcil hayvan türlerini benimseme ve onlara bakma oyunudur. Evcil hayvanlar, nadirlik ve maliyete göre 5 sınıfa ayrılır. Bu gruplar Common (yaygın), Uncommon (az yaygın), Rare (nadir), Ultra rare (ultra nadir) ve Legendary (Efsanevi)’dir. Yumurtadan çıktıktan sonra, evcil hayvanlar yeni doğmuş bebekler olarak başlangıç ​​durumlarından itibaren büyür. Bir oyuncunun aynı türden tamamen büyümüş dört evcil hayvanı varsa, onları bir “Neon” evcil hayvanı oluşturacak şekilde birleştirebilir ve dört tamamen büyümüş neon evcil hayvanı bir “Mega-Neon” evcil hayvan olarak birleştirilebilir. Oyun içindeki satın alma işlemleri hem Roblox’un sanal para birimi Robux hem de Adopt Me‘nin kendi sanal para birimi, kısaca “Bucks” olarak adlandırılır. Diğer yöntemlerin yanı sıra bir evcil hayvanın yeme içme gibi ihtiyaçlarını karşılayarak para kazanılabilir.

2018’den önce Adopt Me ile aynı konsepte sahip daha önceki birkaç Roblox oyununa paralel olarak yalnızca çocukları evlat edinme özelliğine sahipti. 2019 yılında oyunun popülerliğini hızla artırmasına evcil hayvan sahiplenme özelliğinin eklenmesi neden oldu. Adopt Me, Aralık 2019 itibarıyla üç milyardan fazla oynandı. 1 Nisan 2020’de, Adopt Me sınırlı bir süre için mevcut olan bir güncelleme aldı. Bu güncelleme oyunun 680.000 eşzamanlı oyuncuya ulaşmasına neden oldu ve o sırada en çok eşzamanlı oyuncuya sahip Mount & Blade II: Bannerlord oyunundan üç kat daha fazla ilgi gördü.Diğer Roblox Rehberlerimiz

Roblox Promosyon Kodları (2021)

Roblox Admin Komutları

Roblox İsimleri

reklam

Roblox Müzik Kodları

Roblox Connection Error Hatası Çözüm


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.