Prezi Uzaktan Eğitimi Daha Eğlenceli Hale Getirmek İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Bunları ofisinizde de kullanabilirsiniz

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Prezi Uzaktan Eğitimi Daha Eğlenceli Hale Getirmek İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Prezi’yi, sıralı slaytlar yerine hareketli bir harita olarak düzenleyen yenilikçi bir PowerPoint benzeri yazılım olarak tanıyor olabilirsiniz. 

Prezi Uzaktan Eğitimi Daha Eğlenceli Hale Getirmek İçin Yeni Özellikler Getiriyor
Prezi Uzaktan Eğitimi Daha Eğlenceli Hale Getirmek İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Şirket, hem canlı hem de kaydedilmiş videoyu sunumlara dahil etmeye yeni başladı. Bu ay birçok okul çevrimiçi eğitimi ilk kez kullanmaya çalışırken, Prezi uzaktan eğitime göre uyarlanmış iki yeni aracı kullanıma sunuyor.

Birincisi, sunum yapanların canlı (veya kaydedilmiş) akışlar sırasında ekranda kayıtlı videoyu yanlarına yerleştirmelerine olanak tanıyan bir “video içinde video” özelliğidir. 

Araç, fiziksel yazı tahtaları ve diyagramlar yerine öğretmenler için görsel bir yardımcı olabilir. 

İkincisi, sunum yapanların kendi videoları (canlı veya kaydedilmiş) ve masaüstleri arasında geçiş yapmak için kullanabilecekleri Ekran Paylaşımı olarak adlandırılır. İki özellik, Prezi kullanıcıları ve özellikle öğretmenler tarafından en çok istenen özelliklerdi. 

Şirket, sunum yapanların kendilerini görsel içeriklerinin yanında ekrana koymalarına olanak tanıyan ilk platformu Prezi Video’yu üzerinde çalıştıktan sonra geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürdü. 

O zamandan beri şirket Prezi Video’yu görüntülü sohbet platformlarıyla entegre ediyor; Artık Prezi Video’yu ZoomMicrosoft TeamsGoogle Hangouts ve Webex‘te açabilirsiniz; bunların tümü uzak toplantılar için popüler araçlar.

reklam

Szafranski, “İletişim farklı şekilde gerçekleşiyor” diyor. “Slack veya Zoom veya Google Classroom veya Hangouts veya Meet aracılığıyla oluyor. Prezi gibi yaratıcı yazılımlar yalnızca iletişimi iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda iletişim araçlarını da iyileştirir.

Video içinde Video şu anda beta sürümünde Prezi Video kullanıcılarına sunulmaktadır. Bunun ve Ekran Paylaşımının son sürümleri 4. Çeyrek sonunda sunulacak.

Prezi Nedir?

Prezi, 2009 yılında Budapeşte’de kurulmuş ve San Francisco ve Riga’da ofisleri bulunan bir sunum hazırlama yazılım şirketidir. Prezi kelimesi, Macarca “sunum” un kısaltmasından türetilmiştir.

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/21/21448964/prezi-screenshare-video-new-features-distance-learning


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.