Spotify Sanatçı Hesabı Açma Rehberi

Eğer bir sanatçıysanız geniş kitlelere ulaşmak için Spotify’da bulunmanız gerekir, bu rehberde Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır anlatacağız ve geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacağız.

Avatar for Kaan Çelik

Tarih:

Spotify sanatçı hesabı açma rehberi

Her geçen gün bir önceki güne göre daha farklı bir hâl alan dünyada elbette müzik dinleme, müzik yapma ve bu müzikleri dinleyenlerinizle buluşturma şekli ve yolları da hâliyle değişiklik gösteriyor. Bu değişikliklerin hayatımıza soktuğu bir uygulama da Spotify. Spotify hem kullanımı pratik hem de işe yarar oluşu sebebiyle müzikseverlerin günümüzde odağı olmuş durumda. Değişen dünyanın adeta örnek teşkil eden bir mahsülü olan Spotify, Spotify Artists ile geçmişteki CD ve müzik dağıtım şirketlerinin yerini aldı desek yanlış olmaz. 

Spotify’da sanatçı hesabı oluşturup yaptığınız müzikleri insanlarla buluşturmaksa nispeten kolay bir iş. Hele ki bir müzik şirketi ile ufak miktarda paralar ödeyerek anlaşacak olursanız yapmanız gereken iş, işten bile değil. Yapmanız gereken tek şey eserinizi ilgili şirkete göndermekten ibaret kalıyor. Bu konuda alternatifte çok fazla. Uygulanan ücretlendirmeler ise dediğimiz gibi küçük miktarlarda kalıyor. 

Spotify’da Sanatçı Hesabı Açmak İçin Takip Etmeniz Gereken Adımlar

Spotify'da sanatçı hesabı açmak için takip etmeniz gereken adımlar
Spotify sanatçı hesabı açma rehberi

Bizse bu yazımızda size Spotify’da nasıl sanatçı hesabı açabileceğinizi anlatacağız. 

Spotify’da sanatçı hesabı açmak için artists.spotify.com üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Spotify linkinizi de başvuruyu yaparken doğrulamanız gerekiyor. Bu hesabınızın açılması için büyük önem taşımakta. Linkiniz doğrulandıktan sonra hesabınızı açmak için gerekli olan bilgileri girmeniz lazım. Başvurunuzu gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra Spotify, başvurunuzu onaylayacaktır. 

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor; müziklerinizin lisans ve telif hakkı gibi işleriyle Spotify ilgilenmediğinden bir servis sağlayıcı ile anlaşmak durumundasınız. Bu servis sağlayıcı vasıtası ile yaptığınız müzikleri Spotify’a gönderebilirsiniz. Bu konuda emeğinizin ve hakkınızın korunabilmesi içinse güvenilirlik çok önemli. Birlikte çalışacağınız servis sağlayıcısı hakkında öncelikle detaylı olarak araştırma yapmalı ve güvenilir olup olmadığından tam manasıyla emin olmalısınız. Biz şartlarınızı az çok karşılıyan bir servis sağlayıcı bulduğunuz anda hemen onunla anlaşmamanızı ve diğer servis sağlayıcılarını da itinayla araştırıp bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Alternatif fazla olduğundan bulduğunuz bir uygun tekliften belki çok daha uygunu biraz daha araştırma yaptığınızda karşınıza çıkabiliyor.

Sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar for Anonim

    Anonim

    26 Ocak 2022 13:23

    Başvurumu yaptım bekliyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.