Zihin Kontrolü Teknolojisi (ÇİN'DE) | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Teknoloji

Zihin Kontrolü Teknolojisi (ÇİN’DE)

Zihin kontrolü uzun yıllar boyunca bilim kurgu filmlerinde ve kitaplarında yer almış bir teknolojidir. Peki size bu teknolojinin gerçek olabiliceğini söylesem?

Published

on

Zihin kontrolü uzun yıllar boyunca bilim kurgu filmlerinde ve kitaplarında yer almış bir teknolojidir. Peki size bu teknolojinin gerçek olabiliceğini söylesem?

Zihin kontrolü nedir?

Zihin kontrolü bir canlıyı isteğinin dışında kontrol etmektir. Ya da o canlıya hissetmediği duyguları yaşatmak ya da duygularını engellemektir.

Çin‘in bulduğu

Bu similasyon insanların uyuşturucu krizine girmesini engelliyor. Asıl amacı uyuşturucu bağımlılığını durdurmak olan bu teknoloji insanlık adına büyük bir adım olabilir. similasyonu kullanan insanlar ayrıca onları aşırı sinirlenmekten veya üzülmekten de koruyor.

Zihin Kontrol teknolojisi insanlık adına büyük bir adım. Bu teknoloji geliştirilirse depresyon gibi insanlara sorun çıkaran duygulardan korunmasını sağlayabilir.

Bu Teknoloji Gelecekte Ne İşimizi Görür

Bu teknoloji gelecekte bizim için bir sürü yeni kapı açabilir. Böyle bir teknoloji ile insanlara yardım edecek yeni icatlar yapılıp insan beyni hakkında daha çok bilgi edilebilir. Belki bu teknoloji gelecekte beynimizin sırları ile daha zeki varlıklar olacağız. Geleceğin bize ne getireceği bilinmez, ama böyle büyük bir teknoloji tüm dünyayı sarsıcak gelişmeler yapabilir.

Advertisement
Yorum yap

Yorum Yazın

Teknoloji

Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Published

on

By

Microsoft, Zoom ile karşılaştırılabilecek yeni bir çevrimiçi toplantı uygulaması olan “Meet Now” geliştiriyor. Build 20211’de görev çubuğuna eklenecek işlevsellik ile kullanıcılar herhangi bir hesap olmadan toplantılara katılabilirler.

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Koronavirüs salgınından sonra insanlar evde hapsedildikçe çevrimiçi video konferans uygulamalarına ilgi de arttı. Bu süreçte, kullanıcı sayısını ikiye katlayarak, Zoom uygulaması en popüler çevrimiçi toplantı uygulamalarından biri haline geldi ve Microsoft’un Zoom’u sona erdirebilecek bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı.

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemine getirdiği bu özelliğe “Şimdi Buluş” deniyor.Yapısı çok basit olmasına rağmen kullanıcılara büyük bir pratiklik sağlıyor. Çevrimiçi toplantı uygulaması, Build 20211 ile birlikte görev çubuğuna eklenecek ve kullanıcıların bir Microsoft hesabı olsun veya olmasın görüntülü toplantılar başlatmasına veya bu toplantılara katılmasına olanak tanır.

Artık Hesabınız Olmadan Toplantılara Katılabileceksiniz!

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Meet Now

Günümüzde Windows 10’da görüntülü veya sesli görüşme yapmak için Skype veya diğer üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir. Bu noktada, Skype’ı kullanmak için bir hesabınız olmalıdır ancak Windows 10’da “şimdi buluş” işlevi olduğu için, herhangi bir hesap olmadan hızlı ve kolay bir şekilde toplantı oluşturabilir veya toplantılara katılabilirsiniz.

Şu anda beta sürümünde olan ve “Şimdi Toplantı Yap” içinde bir davet bağlantısına sahip (Windows 10’un görev çubuğuna eklenecek) kişiler toplantıya katılabilecekler. Ancak toplantıya katılmak için ilgili sekmeye davet kodunu girmeniz veya davet bağlantısını kullanmanız gerekecektir.

Bunlar Kaçmaz:  Torrent Nedir? Güvenli Mi? Yasadışı Mı? Yakalanma İhtimali Var Mı?

Microsoft, henüz beta aşamasında olan yeni özelliği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, bu özelliğin herkesin kullanımına açık olup olmayacağını veya ne zaman kullanılabileceğini maalesef bilmiyoruz.

Meet Now Nedir?

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Meet Now, tek bir tıklamayla ücretsiz benzersiz bir bağlantı oluşturarak konferans görüşmelerine ev sahipliği yapmanızı sağlar. Daha sonra Skype üzerinden sınırsız toplantıların keyfini çıkarmak için bu bağlantıyı katılımcılarla paylaşırsınız. Skype’ın sahibi olan Microsoft’a göre, toplantı bağlantınızın süresi dolmaz ve herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Zoom, Skype’dan Daha Mı İyi?

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
zoom

Bir iletişim aracı seçiyorsanız ve Zoom ile Skype arasında seçim yapıyorsanız, her iki aracın da avantajları olduğunu göreceksiniz. Skype, bütünsel bir iş çözümü arayan ekipler için daha iyidir. Zoom, sık sık görüntülü sohbetler ve toplantılar yapan ekipler için daha uygundur.

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir? yazımız için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Elon Musk, çocuğu X Æ A-12’nin adını unuttu

Published

on

By

Bir röportajda, dünyaca ünlü bir girişimci olan Tesla CEO’su Elon Musk şarkıcı Grimes‘den olan oğlu XÆA-12’nin adını unuttu.

Elon Musk, çocuğu X Æ A-12'nin adını unuttu
Elon Musk, çocuğu X Æ A-12’nin adını unuttu

Röportaj yapılan Elon Musk, “XÆA-12’ye ne dersin?” Dedi. İlk başta soruyu anlamadı ve muhabirden tekrar söylemesini istedi. Daha sonra çocuğundan bahsettiğini anlayınca: “Ah, çocuğumu ara. Bu bir şifre gibi geliyor.” Dedi, çocuk iyi, belki birkaç ay içinde alabilir o gider.

Elon Musk Kimdir?

Elon Musk FRS, mühendis, endüstriyel tasarımcı, teknoloji girişimcisi ve hayırsever. Doğduğu ülke Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır (Güney Afrika hariç). Musk bugün hala Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor, 20 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti.

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Elon Musk, çocuğu X Æ A-12'nin adını unuttu

En iyi sahne adı Grimes ile tanınan Claire Elise Boucher (17 Mart 1988 doğumlu) Kanadalı şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı ve müzik video yönetmeni Vancouver’da doğdu ve büyüdü.

Grimes‘in müziği elektronik, pop, hip-hop ve R&B tarzı etkiler içeriyor ve müzik eleştirmenlerine göre alışılmadık vokalleri müziğinde öne çıkıyor. 2013’te Grimes, Webby Ödülü ile Yılın Sanatçısı seçildi.

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir? yazımız için tıklayın.

Bunlar Kaçmaz:  Bilgisayarınıza Zarar Veren 6 Kötü Alışkanlık Ve Çözümleri
Okumaya Devam Et

Teknoloji

İlk PS5 fotoğrafları, Sony’nin yeni nesil konsolunun gerçekte ne kadar büyük olduğunu gösteriyor

PS5, modern tarihin en büyük oyun konsoludur

Published

on

By

Sony’nin yaklaşmakta olan PS5 donanımı, Tayvan’ın Ulusal İletişim Komisyonu’nda (NCC) göründü ve bize yeni nesil konsolun ilk yakın çekim fotoğraflarını sağladı. 

NCC, standart PS5’in yatay olarak döşenmesini, birlikte verilen kabloları ve konsolu hem dikey hem de yatay konumda tutan çıkarılabilir tabanı gösteren çeşitli görüntüler ( PDF ) yayınladı.

İlk PS5 Fotoğrafları, PS5'in Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor
İlk PS5 Fotoğrafları, PS5’in Ne Kadar Büyük Olduğunu Gösteriyor

Fotoğraflar ayrıca PS5’in gerçekte ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bu haftanın başlarında PS5’in modern tarihin en büyük oyun konsolu olduğunu hatta Xbox One VCR benzeri şeklin ve Sony’nin kendi PS3’ünün en üstünde olduğunu öğrendik. 

Sony, bu hafta PS5 etkinliği sırasında resmi boyutları yayınladı, ancak “en büyük projeksiyonu” veya isteğe bağlı temel ölçümleri içermiyor.

PS5 Nedir?

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve 'önümüzdeki birkaç gün içinde' daha fazla stok vaat ediyor
Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

PS5 piyasaya çıktığında nasıl ön sipariş verilir? Sizleri PlayStation 5 aksesuarlarını ve her oyun oyuncusunun tartıştığı ve merakla elde ettiği yeni bir teknoloji olan Dualsense hakkında bazı bilgilerle tanıştırdık.

PlayStation 5 (resmi olarak PS5 olarak kısaltılır), Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir ev video oyun konsoludur. 2019 PlayStation 4’ün halefi olarak 12 Kasım 2020’de Kuzey Amerika, Okyanusya, Japonya, Kore ve diğer birçok bölgede piyasaya sürülecek.

Platformun, perakende oyun desteği, dijital dağıtım ve Ultra HD Blu tarafından desteklenen dijital indirmeyi birleştiren PlayStation Store ve temel PlayStation 5 olmak üzere iki türde piyasaya sürülmesi ve aynı zamanda disk sürücüsü gerektirmeyen düşük maliyetli bir dijital sürümü de muhafaza etmesi bekleniyor.

Bunlar Kaçmaz:  Bilgisayarınıza Zarar Veren 6 Kötü Alışkanlık Ve Çözümleri

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/19/21446500/sony-ps5-first-photos-fcc-filing-images

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

Yeni PS5 ön siparişleri önümüzdeki günlerde başlayacak

Published

on

By

Sony, PS5 ön siparişlerinin biraz karışık olduğu için özür diledi. Resmi PlayStation Twitter hesabından Sony, “Dürüst olalım: PS5 ön siparişleri çok daha sorunsuz olabilirdi” diyor. 

Herkes Yine PS5'in Fiyatı Hakkında Konuşuyor
Herkes Yine PS5’in Fiyatı Hakkında Konuşuyor

Bunun için gerçekten özür dileriz. Yeni PS5 konsolu için ön siparişler , Sony’nin perakendecilerin siparişleri alacağını söylemesinden bir gün önce Çarşamba günü başladı . 

Walmart ve diğerleri PS5 ön sipariş merkezleri rastgele açmaya başladığında bir kargaşaya yol açtı. Hatta bazı ön siparişler yaklaşık bir dakika sonra kayboldu .

Sony şimdi “önümüzdeki birkaç gün içinde” ön sipariş için daha fazla PS5 konsolu çıkaracağını söylüyor ve perakendecilerin daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz veriyor. 

Bu ön siparişlerin lansman gününde teslim edilip edilmeyeceği belli değil ve Sony ayrıca “yıl sonuna kadar daha fazla PS5 satışa sunulacak” sözünü veriyor.

Amazon ayrıca dün müşterileri bazı PS5 ön siparişlerinin lansman gününden sonra gelebileceği konusunda uyarmaya başladı , çünkü büyük olasılıkla perakendeci tam olarak kaç birim alacağını bilmiyor.

Kaotik ön sipariş durumu, Sony’nin PS5 ön siparişleri için yalnızca davetli kaydı başlatmasından sadece haftalar sonra başladı ve bu, bu hafta ortaya çıktığını gördüğümüz karmaşık durumdan kaçınacak gibi görünüyordu. 

Bunlar Kaçmaz:  Nvidia Now Özellikleri Ve Fiyatı (Google Stadia'nın En İyi Alternatifi)

PlayStation dünya çapında pazarlama başkanı Eric Lempel de daha önce söz vermişti: “Söylemesi güvenli, ön siparişlerin ne zaman gerçekleşeceğini size bildireceğiz. Bir dakikalık bildirimle olmayacak. ” Sony, Çarşamba günü ön siparişlerin Perşembe günü başladığını tweetledi ve ardından iki saat sonra Walmart, PS5 ön siparişlerini başlattı.

Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!” haberi için tıklayın.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/9/19/21446782/sony-ps5-preorders-apology-more-consoles-preorder

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Ferrari’nin Yeni Üstü Açılabilir Otomobili (Ferrari F8 Spider) Her Kuruşuna Değer

Published

on

By

Hayatınızda bir Ferrari kullanma fırsatınız varsa, onu almalısınız: Ferrari F8 Spider, genel olarak, diğer süper arabaların tam olarak eşleşemeyeceği bir seviyesi ile yumuşatılmış güç ve hızın özel bir kombinasyonudur.

Bunu söylemekten neredeyse nefret ediyorum çünkü Ferrari, bir şirket olarak, kendi özelliğinden çok rahatsız edici bir şekilde haberdar. Şirket kazançları çağrıları bile markanın kutsal statüsüne referanslarla doldurulur.

Ferrari, sadece yedi harf, dünyanın en değerli marka isimlerinden biridir. Şirketin 2015 yılında Fiat Chrysler Automobiles’tan ayrılmasından bu yana hisse senedi fiyatı üç katına çıktı.

Sonra elbette arabaların kendileri var. Açık artırmada satılan en değerli klasik otomobil, 2018’de 48 milyon dolardan fazla satılan 1962 Ferrari 250 GTO idi. Açık artırmada satılan en değerli on otomobilden altısı Ferrari.
Bu ciddi bir marka değeri.

Ferrari F8 Spider
Ferrari F8 Spider

Ferrari’nin en yeni Cabrio F8 Spider’daki motor çalıştırma düğmesine bastığımda bunu ilk elden deneyimleyebildim.

Sadece bir düğmeye basmıyorsun. Bu bir dizüstü bilgisayar gibi değil. Çok değerli bir varlık yaratıyorsun. Bu motor sesi muhteşem. Orada çok sayıda V8 var ama bu Ferrari’nin açık bir şekilde seslendirdiği bir sese sahip, rahat bir patlama değil.

boşta, havaya bir dizi hızlı, şiddetli yumruk atıyor. Gaza basmak ve yırtık bir çığlığa dönüşür. Dikkatlice dinleyin ve eğer yeterince sert basarsanız, turbonun farklı bir tonu vardır.

Tüm bunları duyuyorsanız, o zaman koltuğa da sıkıca bastırılıyorsunuz. 

Bunlar Kaçmaz:  Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Ferrari F8 Tributo’nun dönüştürülebilir bir versiyonu olan Ferrari F8 Spider, hızlı ve kolay bir şekilde hız oluşturan 710 beygir gücünde bir motora sahip. 

Ferrari’ye göre, sıfırdan 60 mile üç saniyenin altında bir sürede gidebiliyor. Bu iddiayı özellikle kontrol etmedim ve tamamen inandırıcı.

Ferrari F8’in başlat düğmesi direksiyon simidindedir. Yolcu için hız göstergesini ve motor devrini gösterebilen dar bir dokunmatik ekran var.

Çift kavramalı bir otomatiktir ve genel olarak bu tür bir şanzımanda olduğu gibi hızlıdır ve motor her zaman tekerleklere sıkıca bağlıymış gibi hissettirir. Çift kavramalı şanzımanlar performans için harikadır aynı zamanda düşük hızlarda sallanan ve fırlayan arabalara da neden olabilirler. F8’de şehir trafiğinde gelişi güzel bir şekilde dolanırken bunun bir kısmı var, ancak önünüzdeki yolun açılmasından fazlasıyla telafi ediliyor.

Fiyatı $$$

Yaklaşık 300.000 $ ‘dan başlayan Ferrari F8 Spider pahalı ama fiyatına değer.

300.000 $ ‘a yakın bir başlangıç ​​fiyatı ile ve son fiyat etiketi seçeneklerle birlikte 400.000 $‘ a yaklaşıyor, bir arabanın bu kadar değerli olup olmayacağını merak edebilirsiniz. Cevap Evet. Bu kesinlikle. Ferrari kendini bu kadar çok para vermeyi hak ediyor mu?

Evet, korkarım muhtemelen öyle.

Apple’ın Hisseleri Eriyor! 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti haberi için tıklayın.

Kaynak: https://edition.cnn.com/2020/09/19/success/ferrari-f8-spider-convertible-review/index.html

Okumaya Devam Et

Popüler