Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
GGDROP

Ünlü Hacker Grubu Anonymous, Facebook’a Rest Çekti

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Facebook ve diğer sosyal medya platformları hakkında Youtube’da video yayınladı.

“Kendinizi Olacaklara Hazırlayın”

Anonymous, Youtube hesabı üzerinden paylaştığı videoda, “Kendinizi Olacaklara Hazırlayın” ifadelerini kullandı ve sosyal medya şirketlerinin gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Ünlü Hacker Grubu Anonymous, Facebook’a Rest Çekti

Ünlü Hacker Grubu Anonymous Kimdir?

Anonymous hacker grubu 4chan isimli resim tabanlı bir forum sitesinde 2003 yılında kuruldu. Anonymous ile ilgili biraz araştırma yaptısanız 4chan’i mutlaka duymuşsunuzdur.

4chan nedir? 4chan, internet üzerinde kullanıcıların anonim olarak yazı, resim ve video paylaştığı, günlük 800.000 civarı ziyaretçiye sahip forum sitesidir. Kullanıcılar anonim olarak paylaşım yapmanın yanı sıra yine anonim olarak paylaşımlara yorum yapabilirler.

2008 yılına kadar Anonymous hacker grubu sadece eğlence amaçlı internet üzerinden anonim olarak bir araya gelip eylemlerini sürdürdüler. 2008 yılında ise ilk defa tamamen koordineli bir şekilde Scientology’yi ve scientology kilisesini protesto etmek için dünyanın farklı yerlerinde farklı gruplar halinde toplandılar.

DDoS Nedir? DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır? Telefondan Mümkün mü?
Ünlü Hacker Grubu Anonymous, Facebook’a Rest Çekti

Scientology kilisesi’ne “elini internetten çek” mesajını verdi. Scientology’ ye bağlı birçok web sitesini DDoS saldırılarıyla çökertti ve Scientology’ye resmi olarak dava açtılar. Anonymous ve Scientology arasında geçenleri “Project Chanology” adıyla internette bulabilirsiniz.

Project Chanology’den sonra artık Anonymous sadece eğlence amaçlı bir araya gelen anonim grup olmaktan çıkmış, toplumsal sorunlara da el atmaya başlamış oldu. Project Chanology, gerçek anlamda Anonymous’un ortaya çıkışı oldu diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

DDoS Saldırısı Nasıl Engellenir?

DDoS Nedir? DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır? Telefondan Mümkün Mü?

Deep Web Nasıl Bir Yer?

Deep Web Gerçek Mi? Deep Web Hakkında Yanlış Bilinenler

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.