Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z

Uçakların İçinde Gizli Bir Dinlenme Odası Varmış!

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Uçakların İçinde Gizli Bir Dinlenme Odası Varmış!

Pilotların ve uçuş görevlilerinin uzun uçuşlarda görevden ayrıldıktan sonra nerede rahatladıklarını hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise bu makale aklınızdaki soru işaretlerini giderecek.

Bir gezgin ve Seyahat Analisti olan Zach Griff, geçtiğimiz günlerde kendisiyle ilgili ilginç görüntüler paylaştı. Instagram hesabından, mürettebatının uyuduğu gizli “mürettebat dinlenme” odasının neye benzediğini açıkladı.

Uçakların İçinde Gizli Bir Dinlenme Odası Varmış!

Uçakların İçinde Gizli Bir Dinlenme Odası Varmış!

“Adım Zach Griff ve şu konularda Seyahat Analistiyim: The Points Guy New York City merkezli, okuyucuların seyahat deneyimlerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir web sitesidir.

İşimin bir parçası olarak her zaman dünyayı dolaşıyorum, yeni uçakları, havalimanlarını, otelleri ve daha fazlasını kontrol ediyorum. Her zaman maceralarımı ve seyahat endüstrisinde olup bitenleri bildiriyorum ve bunlar hakkında thepointsguy.com ‘da makaleler yayınlıyorum” dedi.

Uçaklardaki Gizli Dinlenme Odası

Uçaklardaki Gizli Dinlenme Odası

“Şşş … kimseye söyleme ama işte gizli ‘mürettebat dinlenme odasına’ içeriden bak. Bu alan, yolcular için gizlidir ve pilotların, uçuş görevlilerinin uzun uçuşlarda uyuduğu yerdir. En havalı kısım? Bu Americanair 787 Dreamliner yolcu kabininin üst katında yer alıyor. Daha fazla kamera arkası içeriği için takip edin! ” Zach videonun açıklamasına yazdı.

“Uzun mesafeli uluslararası uçuşlarda, pilotlar ve uçuş ekibi dinlenmeye ihtiyaç duyar, ara vermeden on saat veya daha fazla fiziksel olarak çalışamazlar.Bu nedenle çift katlı Airbus A380 ve Boeing 787 Dreamliner gibi büyük uluslararası uçakların çoğu, mürettebatın yolculara yasak olan dinlenmek için ayrılmış alanlara sahiptir. Dünyanın en büyük havayolu şirketi olan American Airlines, filosunun yeni üyesi Boeing 787-8 Dreamliner‘ı tanıttı. Uçak yolcuları uçurmaya başlamadan önce, kokpitten mürettebatın dinlenmesine kadar tüm uçağın turunu yaptım ”dedi.

Dinlenme Odası Yolcular İçin Yasak

Uçaklardaki Gizli Dinlenme Odası

“Bazıları bunun bir dolaba veya lavaboya yol açtığını düşünebilir,” diye açıklıyor. “Kapıyı açarsanız mürettebatın dinlendiği yere giden bir merdiven bulacaksınız ama dikkatli olun, çok hızlı tırmanırsanız kafanızı çarparsınız. Üst katta altı yatak bulacaksınız, üçü yan yana ve diğer üçü daire şeklinde düzenlenmiştir. “

Zach, “Yolcu koltuklarının üzerinde ikinci kattadırlar” Diye Açıklıyor.

Uçaklardaki Gizli Dinlenme Odası

Zach bize “Mürettebat dinlenme yeri tüm uçağın en havalı kısmı” dedi. Yolculara tamamen yasak ve uçuş sırasında yalnızca mürettebat kullanabilir.

Yolculardan bir seviye yukarıda olması da gerçekten ilginç bu yüzden kimse bunu bilmiyor. Mürettebat dinlenme alanındaki eşyaların büyüleyici olduğunu düşündüm.

“Her yatakta bir emniyet kemeri ve mahremiyet sağlamak için kalın bir perde vardır”

Uçaklardaki Gizli Dinlenme Odası

Zach‘e, daha sonra ne tür bir yere bakmak istediğini sorduk. “Kontrol etmek istediğim bir sonraki şey, uçağın altındaki kargo bölümü! Aşağıda nasıl bir yer olduğunu bilmek istiyorum. Uçuş sırasında bir sorun olursa, kabin ekibinin oraya gidip gitmeyeceğini her zaman bilmek istemişimdir ” dedi.

Zach birkaç şey daha ekledi: “Boeing 787 Dreamliner‘da aslında İKİ gizli mürettebat olduğunu biliyor muydunuz? Kokpitin hemen arkasında bir tane var ve otobüs kabininin arkasında çok daha büyük bir tane var. İkisi de görünmez ve girmek için bir kod gerektirir. Uçağın önündeki çok daha küçük. Sadece bir koltuğu ve pilotlar için ayrılmış iki yatağı vardır.”

İşte İnsanların Video Hakkında Söyledikleri

İlginizi Çekebilir

Bir Diş Doktoru, Diş Fırçalarken Ne Kadar Macuna İhtiyacınız Olduğunu Gösterdi Sonra TikTok’ta Viral Oldu

Koronavirüs Çağında Çocuklar Noel Babayla Nasıl Tanışacak?

Sahibi Kedisine Takip Cihazı Taktı Ve Olanlara İnanamadı

Sahibini Bulmak İçin 2 Haftada 100 Kilometreden Fazla Yürüdü

Fırtınadan Zarar Gören Ağaç 16.000 Dolar Değerinde Devasa Bir Ele Dönüştürüldü

Kaynak: boredpanda.com/secret-crew-rest-plane-pilots-flight-attendants/

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.